» »

Liteon DVD-R kaj prida?

Liteon DVD-R kaj prida?

Caligula ::

PA za vsa primer preveri se, ce je na MAster jumper nastavljen.
Po defaultu ma na slave. Daj ga na secondary IDE pa na master pa jumper na zadnji strani moras tako nastavt kakor kaze za master.

@ljash ::

je na master - sm dau koj ob vgradnji.

"To prav v tovarni dobi EEPROM s podatki o svoji kalibraciji."

Kaj si s tem hotu povedat?


btw: dj mi je pa 2 zapeku normalno - sam ropota pa še zmeri...

Caligula ::

Da ce je kalibracija v p... ti nimas kaj.
Ker je vsak pogon posebej kalibriran.

Skratka nesi ga nazaj.

Ce pa ga nisi kupil v SLO oz nimas garancije povej, ker se da naceloma probat dat gor EEPROM od koga drugega z 811s in jih probas vec in ti zna s kakim dobro delat.
EEPROMI so znotraj serij ponavadi podobni.

Skratka ce nimas garancije povej datum izdelave.

LP

@ljash ::

u BOFu sm ga kupu včeri.

Dr_M ::

evo jest mam zdej 411, pa morm rect da je kr uredu. edin nevem zakaj noce overburnat cdjov v nerotu 6.3.
un prilozen dvd+rw mi brez problema pece na 4x, edin bere ga tut samo z 4x.
glede glasnosti je pa tko, ce se plosca pocas vrti je neslisen, ce se pa hitr, pa spusca tak visok tanko piskajoc zvok. precej zivce parajoca zadeva.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

@ljash ::

enako pri meni.

Caligula ::

Zanimivo. Ravno piskajoc zvok tu pogresam-oz ga ni. Blup.
Nesi v BOFa in zahtevaj drugega. V 8 dneh lahko menjas brez problema. Samo nazaj, dajte mi drugega, ta skrta in serje. Pa DVDje,..

Caligula ::

Liteonovocem priporcam Verbatim DVD+RWje iz jaeta.
So poceni (850 SIT) in certificirani z 4kratno hitrostjo in jih Liteoni tako tudi zapecejo.

Skratka jaz sem zelo zadovoljen. Sem enega probal in bom kar na teh ostal.
Tudi v Toshibi DVD ROMu, ki Smartbuyev ni hotela dobro brati, je slo s tem Verbatimom brez tezav. Na Pioneer DVD ROMu pa prav tako brez tezav, samo ta je manj problematicen.

Skratka so poceni in zelo dobri.

Sem pa kupil tudi Rhino DVD-R, ki mi jih na zalost moj pise z 1kratno hitrostjo-kar me niti ne gane prevec, ker sem dal za 10 komadov 3.500 SIT in jih bom se kupoval, bom pa probal najt kak skrekan firmware, ki bi jih "pohitril" ker so certificirani s 4kratno.


Mimogrede, kmalu bom porocal se kako bo kaj z mojim modanjem mojega na 811S.

Bom verjetno odprl kar novo temo takrat.

LP

Caligula ::

Za vsak primer-zgoraj sem pri Smartbuyih pisal o RW medijih-rewritable. Navadnih se nisem probal.
Rhinoti pa niso RW. So skratka za enkratno uporabo. Delujejo pa kvalitetno oz niso kako luscece se jajce.

BaRtMaN ::

IMHO najkvalitetnejše medije Plextor (izdeluje Taiyo Yuden) imajo pri PC H.and, kjer stane 5 pack dobre 3 jurje, kar je okoli 600 SIT za najboljši DVD+R na svetu.

Dr_M ::

jap...Taiyo Yuden je biu ze najboljsi pri CDjih, pa verjetno bo nadaljeval tradicijo tut pri DVDjih :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

buhica1 ::

Evo, Liteon nam je za Božič namenil novi firmware za DVD pekače (411 in 811).
Preverite...
Klikni tukaj
Vsem lepe praznike
lp Buhica

@ljash ::

Mi lahko kdo pomaga -
par dni nazaj sm Liteona811S flashu na UNOFFICAL verzijo HSTQ. Dj je pa problem, ker ne morm tanove naložit.

Any help?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @ljash ()

Caligula ::

BMW, daj mi mailaj na Enduron@email.si

ti bom poslal en programcek za flashanje pa bos probal z njim.

LP

Dr_M ::

kaj so pa 451 in 851 zaeni modeli?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LeQuack ::


Evo, Liteon nam je za Božič namenil novi firmware za DVD pekače (411 in 811).
Preverite...
Klikni tukaj
Vsem lepe praznike
lp Buhica


Ubistvu je ta firmware star ze vec kot en mesec.

LeQuack ::

Pardon, zgleda je browser se zmeral imel staro stran v cachu.

boha ::

hmm, nova serija verbatim dvd-r (malo večji logo dvd-r na ploščku) se ne razume preveč dobro z 411s. po domače povedano mediji ga serjejo precej, tudi po nadgradnji firmware-a na G verzijo. pogon prepoznava verbatima precej dolgo, nato pa ali ga peče zelo zelo počasi, ga ne zaključi, ali pa zadeva pade že na začetku z nekimi čudnimi errorji. sranje v glavnem... ;(

js ::

Ko sem skušal updejtat firmware, mi pri 1% javi napako in neha. Pogon je sicer do sedaj deloval normalno (firmware fs02 - originalni firmware), le da večino cenejših medijev ni zapeklo ali pa jih sploh ni prepoznalo. Skušal sem dat gor fs0f. Potem sem poskusil še s fs0b, pa je blo isto.
V čem je štos?

Dr_M ::

boha: je moj fotr kupu te dvdje, pa sm naredu simulacijo pr 4x in ni uspel, potem pa sm hitrost znizu na 2x je pa film zapekl bp in dela v komponenti bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

jest sm dons razkiru neki kesa (ubistvu moj fotr) pa sm nabavu neki dvdjov razlicnih proizvajalcev za test.
najprej bom testiru kako se obnesejo, potem pa bom naredu razpredelnico v excelu z raznimi podatki. ce koga interesira seveda :)

mam pa liteon 411s...sam za inf.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Zame so brez pardona najbolši mediji Melody. Brez težav peka na 4x, divx-i pa mi na Liteonu laufajo čisto brez zatikanj, največja prednost je pa recimo, ko se premikam med datotekami oz. iščem po dvd-ju, mi z melodyjem začne brati film praktično isto sekundo, pri Verbatimu pa je treba čakati čez 5sekund, kar postane malo nadležno. Mmore in Memorex delata podobno kot Verbatim. Btw dvdinfo mi na verbatimu ne najde nobene napake, pa se divix-i včasih vseeno zatikajo, well no more with Melody. Kupujem pa samo še DVD+R tako in tako
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

@ljash ::

morphling1: ja, itaq - to samo zato praviš, ker v Bofu drugih nimate. To, da peče s 4* pa nikakor ne drži, saj sm jih 5 uniču prav zaradi tega, ker ponudi 4* hitrost, potem pa ne more začet pisat nanje. Z 2.4* se pa normalno pečejo.

Aja, firmware mam updejtan na najnovejšega.


LP,
bmw-f1

boha ::

meni se pa ne da več zaje*avat s testiranji raznoraznih medijev, znova in znova! verbatim me je po začetnem navdušenju razočaral. nova serija in je že vse adijo. pri 'no-name' variantah pa je itak vse megleno. enkrat je gut, naslednjič pa je že vse kontra. kupoval bom samo še najboljše - plextor. sicer pa kdo garantira, da bodo tudi plexiji vedno ok.... :\

Dr_M ::

no u harveyu sm kupu 10 kom Benq-ov za 3590 sit, deklarirani pa so za 2x in tut delajo bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

boha: dokler boš pri Plextorjih videl moten notranji plastičen obroček, si lahko pomirjen, saj je to znak Taiyo Yuden tvrdke.

morphling1 ::

Ja bmw ti si zgleda večji strokovnjak od mene, če uspešno pečem s 4x hitrostjo brez uničenega medija. btw ne vem kaj je tako popularno nonstop flashat dvd writer z vsakim izdanim firmwareom, kaj a misliš da bodo pogruntal dual layer peko :\ Drži se tistega kar dela.
Pa če recimo tvoj writer ni dovolj kompatibilen s temi mediji, še ne pomeni, da so zanič in normalen človek ne bi skuril pet kosov, da bi uvidel da nekaj ne štima.
Sicer pa Melody ti bo priporočil vsak, ki se ukvarja kaj z video obdelavo, in hoče svoje dvd-je brati na vseh hi-fi komponentah in šele tu se začneko kazat razlike med dobrim in slabim medijem, računalniški romi, več ali manj že prebavijo zadeve in tam te tudi ne briga, če ti išče track nekaj sekund več.

ps. pa zgleda, da si že pri svojih 15letih močno slaboviden, nazadnje je bilo osem različnih znamk dvd medijev...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boha ::

hmm, držim plextorja pred nosom pa ne vidim da bi bil obroček kej moten, zgleda mi precej prozorno. na koncu bo še kdo rekel, da jih tudi verbatim izdeluje... >:D

boha ::

no ja, pri verbatimu ziher nima novi firmware nič prstov vmes, ker sem imel primerke iz 'stare' serije in tisti se pečejo in berejo ko šus...

Dr_M ::

ce ze govorimo o dual layer...april 2004 :) :)


edit: info o proizvajalcu ti pise v Nero CD-DVD Speed.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

js ::

Daj, a res nihče ne ve, zakaj ne morem novega firmwara dat na lite-on 411? S starim mi samo najdražje medije lepo peče.

boha ::

hehe, sem vedel, da je nekje v nerotu ta funkcija. thanks Dr_M.
da da zaenkrat je še Taiyo Yuden... 8-)

Boky ::

morphling1 koliko stane ta melody ?

@ljash ::

morphling1: tud z originalnim firmwarom ni delal - ponudilo je le 2.4-kratno peko.

btw: ja, res sm slabovidn...:D

Dr_M ::

melody dvd+r je 690 sit, dvd-r pa 590.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BaRtMaN ::

boha: Ups, vem da CD-Rji imajo to pa sem mislil, da tudi DVD+-Rji.

Jux ::

@TribesMan
Ja v ameriki pa $95, sam to zdej ni point.
Zakaj bi hodil v avstrijo, in zagonil več za bencin, kokr je razlika v ceni, zraven bi si pa še cel dan požrl.

kje v ameriki si videl tako ceno. Glihkar se kolega gor zadržuje, plz. sporoč info, ker če je 18k sit, 411 POL KUPM TAKOJ!

PS: a vi sploh veste da je dolar 190 sit?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

boha ::

;( ampak nekaj mora biti res narobe z G verzijo firmware-a. eto plextor-ja mi trenutno peče že 18 minut, pa je šele na 14%. fajn ne? in poglej hudiča, G verzije sploh ni več moč najti na uradni strani lite-ona! na F verzijo nazaj pa najbrž ne gre. nice! very nice! :(

http://www.liteonit.com.tw/ODD/english/...

Dr_M ::

cudn...men pa cist ql dela...:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Men tudi tanov firmware dobr dela. Čist normalo... probal sem melody in verbatim. Oba BP.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

MELODY predrago !!

Jaz dajem za TRAXDATA 4X DVD-4 400 SIT :=)

Seveda po VIP varianti :D

Xplicit ::

Sm se odlocu da mi 'dedek mraz' kupi dvd pekac, pa se nagibam k nakupu Liteona pa me zanima

a je Liteon LDW-811S se vedno takorekoc najboljsi (glede cena za kakovost) nakup al je ze kej boljsega na trziscu?
btw - a kdo ve kje ga prodajajo po bolj nizki ceni?

@ljash ::

Morphling1: zakaj men melodyeve dvdje noče pečt s 4-kratno hitrostjo, če imam enako pečko kot ti?


LP,
bmw-f1

morphling1 ::

A Pioneerja maš ? S katerim programom pa pečeš, meni z Nero 6 peče čisto brez težav.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

@ljash ::

morphling1: aja, sorry - narobe sva se razumela. Sm te zastopu kot da maš Liteona.

jst mam Liteona 811S drgač.

Sorry še enkrat - se potrujuje tvoja trditev od zgori...:D


LP,
bmw-f1

Dr_M ::

Xplicit: 411S in 811S sta hardwersko popolnoma enaka, samo 811 ma malenkost drugacen firmware, da lahko DVD+R pece z 8x, use ostalo je popolnoma enako. u bofu je 411 34k sit, 811 pa 40k.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Xplicit ::

sej kaj je sploh razlika ce peces na dvd-r ali dvd+r?

to vem da ene komponente tezje berejo dvd+r
a je razlika v velikosti prostora na dvd-ju al je kej druzga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

Xplicit ::

res nihce nc ne bi nc povedal o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

JustVi ::

V nekih revijah niso nič kaj pohvalili LiteOna, celo okarali so ga. Očitno bom moral še ostati na Pineer-ju.

Mika me 8X, sam Plextor je zame še res predrag

buhica1 ::

Revije včasih pišejo to kar se jim najbolj splača. V katerih revijah si to prebral ??? Jaz vedno največ dam na lastne izkušnje uporabnikov in ker imam Liteona 811 ga moram do sedaj le zelo pohvaliti...

Primer: DVD+R mediji Sony (deklarirani 4X) peče z 8X hitrostjo - 4.7Gb je spekel v 9 minutah brez napak...

CD medije peče precej hitreje kot LG CDR pekač, ki ima isto deklarirano 40X hitrost pečenja...

Jaz ga lahko samo priporočam...

lp Buhica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912950 (8271) Caligula
»

LiTEON LDW 811S in 851S ? oz kje je razlika!?

Oddelek: Kaj kupiti
392200 (1632) All
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412356 (1574) Caligula
»

ker format DVD-R ALI DVD+R bo prevladal

Oddelek: Strojna oprema
251751 (1423) mare_
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625572 (4359) TribesMan

Več podobnih tem