» »

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

««
11 / 34
»»

Quikee ::

Nekaj medijev, ki se jih kr ugodno dobi v BOF-u... vsi v torti po 10 kom. :
TraxData 4x DVD+R - RICOHJPNR01
TraxData 4x DVD+R - RITEKG04
Maxell 4x DVD-R - RITEKG04
Verbatim 8x DVD+R - MCC003 Made in Taiwan
Verbatim 8x DVD-R - MCC02RG20 Made in Taiwan
TDK 8x DVD-R - TTH01
Memorex 4x DVD-R - MBI01RG20
Sony 8x DVD-R - SONY08D1

Zanimajo me ce kdo ve MID se naslednjih medijev:
TDK 8x DVD+R
Memorex 4x DVD+R
IOmega 8x DVD+R in DVD-R
pa tudi MID HP medijev, ki se dobijo v Comtron-u in Intenso DVD+R in DVD-R medijev, ki se dobijo v Big Bangu

karma ::

evo za Memorex 4X DVD+R ->MID : MBIPG101R03
...zanima me še nekaj: tukaj je bilo nekaj govora o hitrostih snemanja in o strategiji pisanja, ki jo pekač ubere po
dotičnem mediju. Ali je res najboljše pustiti hitrost, ki ti jo Nero pokaže ali jo je vseeno boljše(po analogiji pečenja CDRjev) malce zmanjšati...Laser naj bi pri večjih hitrostih imel močneši žarek in pri manjših hitrosti šibkejši.To me zanima predvsem z stališča obstojnosti posnetih dvd-jev

lp
k.
...obsolete...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

Quikee ::

Thnx za info..
Kaj se pa tvojega vprasanja tice pa tako. Meni Nero vedno izbere maksimalno mozno hitrost za dolocen medij... tak da ne ni vedno dobro izbrat to hitrost. Odvisno je vse od medija na katerega peces... jaz sem ze dostikrat poudaril najboljso kakovost (to ne pomeni najdaljso obstojnost) v vecini primerov dobis ce peces pri deklarirani hitrosti.. torej pri tisti hitrosti, ki pise na skatli medija.. In tudi moc zarka ne vpliva na obstojnost.. saj z zarkom ti naredis pravzaprav lukno v medij oz. naredis ti mesto neodbojno kar ti pomeni logicno 0.. kar pa je odbojno za laser pa logicno 1.
Zakaj pa sploh bolj mocen zarek... enostavno za to ker se medij hitreje vrti... torej je na dolocen mestu manj casa in zato rabis bolj mocen zarek da to mesto prej naredis neodbojno. Upam da ti je jasno zdaj.. ni finta moc zarka v obstojnosti zapisa ampak bolj materiali uporabljeni pri izdelavi medija.. kolko je ta materjal odporen na svetlobo, vlaznost, temperaturo, itd. Polek tega se vpliva obstojnost lepila.. recimo ce je slabo lepilo se medij lahko na nekem delu odlepi in zraven lahko pride zrak.
Torej ni odvisno od hitrosti obstojnost medija.. prej od samega proizvajalca medija, kako dobre materjale uporablja.

Quikee ::

OK se Info za vse NEC 3500 uporabnike - najvecja podprta hitrost v 2.18 FW
TraxData 4x DVD+R - RICOHJPNR01 - 8x
TraxData 4x DVD+R - RITEKG04 - 4x
Maxell 4x DVD-R - RITEKG04 - 4x
Verbatim 8x DVD+R - MCC003 - 8x
Verbatim 8x DVD-R - MCC02RG20 - 12x
TDK 8x DVD-R - TTH01 - 16x
Memorex 4x DVD-R - MBI01RG20 - 4x
Sony 8x DVD-R - SONY08D1 - 16x

Tilen ::

Meni liteon na ritek G04, ki so deklarirani na 4X speed pece z 8x brez da bi kaj spreminjal fw. V nerotu mi kr napise 8x in lepo spece.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Quikee ::

Meni pa 12x z moddanim firmwareom ;)
Ma ves kaj je finta z totimi RITEKi... ful dosti jih je B-grade in C-grade...in tudi tisti kateri trdijo da so A-grade so bolj B-grade kot ne. Ful varirajo ti mediji.. pomoje so se zato pr NEC-u odlocli za samo 4x hitrost.. ne vem..

Hvala bogu pri nas ne prodajajo takih ( edino na DVDMediji.com ;) ).. TraxData in Maxell oba imata prave A-grade RITEKG04 ;)

d0rK ::

Quikee ena napakica ... Zgorej si napisu:

Maxell 4x DVD-R - RITEKG04

A niso Maxelli TY? Usaj tko jih prav 20 zravn mene:P.

NiggerBob ::

ne, ni napaka. Maxell 4x DVD-R = RITEK, Maxell 4x DVD+R = TY. Plusi so torej TY, minusi pa Ritek :D

Iomega 8x DVD+R: CMC MAG E01
Zelo dober medij za 4x, PI = pod 10, PO = max 1.
Pri 8x hitrosti PI preko 100, PO do 4. Še vedno normalno berljiv :D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Lime ::

Iz Comtrona (sem ravno nabavil malo različnih za test):
hp DVD+R 8x MCC-003-00 (delajo na 12x) 5pack v škatlicah 1.090 SIT
Verbatim DVD-R 8x MCC 02RG20 (delajo na 12x) 10 pack brez škatlic 1.690 SIT
Smartbuy DVD+R 8x PRODISC-R03-03 (delajo na 12x) 160SIT
Smartbuy DVD-R 8x ProdiscF01 160 SIT
Maxell DVD-R 8x MXL RG03 320 SIT
Maxell DVD+R 4x YUDEN000-T01-00 290 SIT
Traxdata DVD-R 8x RITEKG05 (delajo na 12x) 230SIT
Sony DVD-R 4x SONY04D1 350 SIT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

Quikee ::

d0rK: Sej mas prav ja Maxell 4x DVD-R so bli TYG01... zdaj pa so RITEKG04.
NiggerBob:
Ne mors rect da je 8x medij zelo dober pri 4x. ;) Jaz pa pravim da se 4x MBI01RG20 dobro pecejo pri 12x (max PI 61,PIF 4 )... al pa MCC02RG20 pri 16x mi daje take rezultate (max PI 240 max PIF 4)...pa ce ma DVD PI nad 100 pa PIF do 4 se bo vedno berljiv... te stevilke se bi mogle dosti povecat da ne bi bil vec. Keri pekac te mas ?
Lime: thanx za info..

lambda ::

Sem si nabavil DVD pekac nec3500a, in me zanima ce je kaka bistvena razlika v kvaliteti med dvd+r in dvd-r.
Predvsem mi je cudno, da ko imam poleg tega v dveh računalnikih še DVD-rom Pioneer in Toshibo, mi ne eden ne drugi ne bereta DVD+r, ampak samo DVD-r medije - je to normalno oz. obicajno pri navadnih DVD-ROM enotah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

Crimson_Shadow ::

Starejši PC DVD pogoni ne znajo brat +R. Če pa tem medijem spremeniš "book type" na DVD-ROM bi pa moralo delat.
We create worlds

vag ::

Se splača kupiti Budget medije. Kot piše so TY. Je že kdo nabavil?

Quikee ::

Heh ... to so fake TY mediji... in ne ne splaca se jih kupit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Mirč ::

kaj je boljše dvd-r ali dvd+r(medij).
npr, za Multiple recording sessions
lp.

OldSkul ::

DVD-R medijo so po mojih izkušnjah bolj združljivi z raznoraznimi DVD-playerji.

lambda ::

In kako jim spremeniš "book type"?

Quikee ::

Nec-a mors flashat s takim firmware-om, ki podpira spreminjanje book type-a ;)

cbelica ::

Quikee, zdej mi neki ni jasno... a ce flashas NECa s tem 'pohackanim' firmware-om, potem to spremeni booktype tudi pri DVD-R (za DVD+R je opcija ze v NEROtu)?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Dr_M ::

za dvd- ni te potrebe, ker je to eno in isto.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cbelica ::

V cem je pol smisel tega firmware-a?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Quikee ::

Ma kolkrat se treba ponovit... ne gre spreminjat Book Type-a oz Bitsettinga pri DVD-R.. Nikak.. Ni mozno.. DVD-R Book Type je fizicno zapecen na DVD-R medijih ze ko ga kupis.. To podpirajo in bo vedno podpirali samo + mediji.
Pa za BitSetting pri NEC-u rabis posebn firmware da lahko to spreminjas.. firmware od rebadgerjev kot so recimo Mad Dog, TDK ali IO-DATA... torej firmware verzije 2.Fx ali 2.Cx ali 2.2x .. Pa se lahko Nero na trepalnice postavi z njegovim build in BookType changerom ce tega ni podprto v samem firmware-u. Pa se to ponavadi ne rabis nastavlat nic v Nero-tu, ker se te stvari praviloma na Nec-u nastavlajo ali z BinFlashom ali z WinBTypeV2. V Neru pa stvar nastavis na Automatic. Aja da ne bo kdo mislo... DVD+R9 BitSetting podpirajo vse verzije Nec firmware-ov... in je privzeto vkljucen.

Quikee ::

Dr_M: Ni cisto isto.. je pa nepotrebno ;) Sej menda lahko nastavis booktype na DVD-R namesto DVD-ROM s pomocjo BinFlasha... nisn se probo =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

cbelica ::

A-ha, torej to, ko sem jst v Nerotu na DVD-ROM nastavu, ni nic pomagalo? Saj... ni blo videt razlike. Mam en malo starejsi prenosnik z DVD-ROMom, pa mi DVD-R nikakor ne bere... DVD+R pa bere podatke, DVD filmov pa ne predvaja (se zatika) :\

Hvala za pojasnilo.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Quikee ::

Sej lahko preveris to... gres v Nero CD/DVD Speed... pa mas pod Extra noter Disc Info...
Pol ti pa pise pod Disc Type: DVD+R (Book Type: DVD-ROM) seveda v primeru ce je uspelo ;)

d0rK ::

Kako s KProbe preverim stevilo napak?

Jz dam notr cd, zazenem KProbe, pa dam desno od tm k zberem drive, Start Test. Pa laufa ene 20 sekund, pol pa vrze vn tole:

Date : 11.12.2004 15:53:15
Model : 3-0-0-0 PLEXTOR DVDR PX-712A 1.05
Disc : DVD+R , YUDEN000T01 [Taiyo Yuden Company Limited]
Speed : Max
ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1
Scanned range : 0 - 123280
Sampling count : 0
Errors : 7705
PI Max : 0
PI Average : 0,00
PI Total : 0
PIF Max : 0
PIF Average : 0,00
PIF Total : 0

Po teh 20 sekundah ustavm jz sam, ker vidm te errorje.

Driver mam nastiman na ASPI. Izbran Test Range na Auto Detect pa Remove Spike. Kje je problem?

Pa BTW... Ful cudn. Prej imi plexotr v Nerotu ni dou druge hitrosti kuker 2.4. Ko sm uceri s zapeku en DVD tko, da sm v Nerotu zbrou Maximum speed, mi zdej v Nerotu pokaze zdej in 4x in 8x hitrost k je prej ni blo.

Kksna ideja?

Quikee ::

Ja... KProbe je samo za LiteOn CD/DVD pogone !! Uporabi PlexTools za tvojega Plextorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

ziviky ::

Sem prebral cel post od zacetka in zdej sem malo zmeden. V kratkem moram zapeci cca 40 DVDjev in hocem dobre DVD+R za NEC 3500. Katere naj kupim? (Verbatim, Traxdata)...

tnx

cbelica ::

Najbolje trenutno Maxell (TY) v BigBang jih majo po 10kom v cake pakiranju... drgac pa tudi Verbatim ni slabo...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Quikee ::

Kolk te pridejo toti Maxelli ?

mrbungle ::

Kaj pa dvd-r FUJI, ki jih prodajajo v Sparu za okoli 190 SIT/kom, so pa TY.

Primoz78 ::

Sony-jevi DVD-R mediji v Big bangu v tortici in tudi v navadnem pakiranu po 10kosov...1690 SIT, deklarirani 8X sem zapeke 5 kom...2 na 16X sam so se 15 min pekli...pol sem saltal na 12X...so se pekli 7 min brez napak...stestirani z dvdr info.

Lp Primoz

Quikee ::

FUJI dvd-r so TYG02 ja (ce pise gor made in Japan seveda drugace so FUJIFILM03 al pa ProdiscF01) :) Kr dobri.. boljsi ko oni Sony-ji ziher.. jaz sem Sony-je pekel brez da je zmanjsal hitrost pri 16x... samo rezultat ni dober niti pri 16x niti pri 12x... OK pri 8x je ze vredu. Samo kaj ce je MCC02RG20 pri 8x in 12x boljsi... pa se isto stanejo :) Ne kupim vec Sony-je.. prav tako ne TDK 8x DVD-R (TTH01), ki so isto sraje.

pingec ::

V sparu majo dvojne FUJI, eni so DVD-R 4X tortica po deset komadov in ne pise kje so bli narjeni, drugi pa se prodajajo kot posamezni in so skoraj 400SIt so pa DVD-R 8x in piše made in japan. A ve kdo kteri so pol uni 4x?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Quikee ::

ProdiscS03 po vsej vrjetnosti..

mrbungle ::

Jaz sem zadnjič kupil FUJIFILM DVD-R 4x v posameznih škatlicah za 179SIT/kom v intersparu (citypark). So made in japan, proizvajalec pa je TY.

MihaK ::

Pozdrav,

kaj pa mislite o Ricoh medijih?

Acord skoz reklamira, da so dobil prvo oceno pri nemški reviji Compuret Bild.

A ma kdo kej izkušenj?

Thx

Quikee ::

RICOH so ful dobri... RICOHJPNR02 lahk v Nec-u peces pri 16x.. pa ma boljso kvaliteto ko YUDEN000T02 ;) Samo tak kot vsi mediji tui tile varirajo od znamke do znamke :) Najboljsi naj bi bli FUJI-jih 8x DVD+R.

Dr_M ::

po mojih izkusnjah so ricoh takoj za TY.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MihaK ::

No hvala bogu.. pol mi ni zal za 3 pakete ki sem jih vzel..
Moji imajo sicer oznako RICOHJPNR01, sem kupu pred cca. 14 dnevi.
Grem jutri po nove, pa še cena je cool :)

OmaDesala ::

A slucajno kdo ve, ce so tile tudi RitekG04: Link

Kje (online) se sedaj dobijo kvalitetni mediji (TY ali MCC) - tortica 25 kosov?

vag ::

V big bangu sem nabavil en cake 25 kom Maxell DVD+R. Prosim za kak komentar.
Maxell DVD+R

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vag ()

Tilen ::

najbolje, da kr ti pokomentiras kako se kaj obnese s tvojo pečko. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dead_slayer ::

Big Bang najbols

Ugodn pa se ce ti dajo (p)okvarjene jim lahk nazaj u faco vrzs!!!:D
Death is coming for you........ruuuuuuuuuun

d0rK ::

Okej tole sicer ni o medijih ampak k je klele lih zbranih najec DVD ekspertov bom kr kle postov.

Moj Plexotor mislm da ma tezave. Ko zazenem Nerota mi da samo opcije za hitrost buranja:

1x
2x
2.4x

Ko pa vstavim notr medij (v mojem primeru Maxell TY02) se pa pojavijo se druge opcije:

4x
6x
8x

Zdej pa ne a je to problem burnerja? Jutr sm ga mislu it zamenat pa me zanima a je to normalno al ne.


Lep pozdrav,

d0rK

ADD:

Tuki sta se grafa PI/POF napak in pa Read Test.

PI/POF
Read test

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

SasoS ::

To je normalno....high speed bo burner vklopil šele ko bo prebral write strategijo iz medija.

js ::

maxel očitno nima več ty medijev. vsaj torta 25 dvd+r in bigbanga ni ty čeprav so made in japan.

Quikee ::

Ja kaj pa so? MAXELL002? MXLRG03?

js ::

maxell oo1

Quikee ::

Aaa.. aja 4x so.. :) Glede na rezultate od MAXELL 002 bi rekel da zmorejo 8x ali celo 12x :)
««
11 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527188 (12139) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496101117 (25626) nuclear
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282310 (1601) dean444
»

dvd taiyo yuden

Oddelek: Kaj kupiti
131653 (1457) Quikee
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009220 (6844) AtaStrumf

Več podobnih tem