» »

naredil si bom carbon fibre ohišje

naredil si bom carbon fibre ohišje

1
2
3

wince ::

humanoid: da se, je pa najbolse (ce se da) nardit v enem kosu; ce bos naknadno dodajal karbon moras pazit, da na povrsini ni praha al pa mastno
Ko delas lahko ze takoj naneses vec plasti vlaken-tkanine.

iskra ::

~Humanoid: to so meni vsi striktno odsvetovali -- se zelo zelo pozna na končni trdnosti strukture pa še obdelovanje postane težje. Ponekod nastanejo mehurčki in to krepko pokvari zadevo. :(

Če boš delal samo kotne profile za povezovanje plošč, ti svetujem vsaj 5 plasti karbona (če vzameš ta grobega). Sploh pa to niso veliki kosi in jih narediš v manj kot eni uri tako da je nesmiselno čakati 24 ur za vsako plast. Pa imej vsaj centimeter rezerve na robovih!!

iskra ::

Juhu bruhu!

The saga continues! :D Danes sem končno zbral dovolj časa za odstranitev kalupa iz karbona. Delo je zahtevalo kar precej živcev in moči, saj zadeva ni zdrsnila kot bi morala. Pred odstranjevanjem kalupa sem še obrezal robove na željeno dolžino.

Vse sem si lepo označil z ličarskim trakom in obrezal z Minicraftovim natančnim brusilnikom s keramično ploščico (flex style >:D). Naredil sem še luknjo za spodnji ventilator.

Sledeč idealnemu načrtu, sem poskušal zravnati prednjo stran ohišja na 1/10 mm vendar sem se približal kvečjemu 1/2mm. Še nekaj brušenja me čaka.

Ko sem odstranil kalup iz ohišja sem tudi prišel do spoznanja, da epoksi smola ni prepojila vseh plasti kot bi morala -- ko bi le več uporabljal fen med nanašanjem plasti ... :\ Šele ko sem nanašal dodatno plast prejšnji teden sem ugotovil, koliko lepše je delati s segreto smolo 8-)

Slike bodo na voljo jutri ali pojutrišnjem, trenutno nimam kabla pri sebi za prenos slik v računalnik ... :'(

Sedaj me čaka brušenje in namestitev letvic v 4 vogale ohišja -- na njih bo slonelo vse. To se bo verjetno zgodilo naslednji teden, ko bom obiskal Merkur in nabavil 15x15x1000mm letvice. Veselim se tudi vrtanja (izreza) še ene luknje za zgornji ventilator. Kupiti moram še 6mm pleksi steklo za prednjo ploščo in kakšne vijake za pritrditev ... Razmišljal sem o inbus vijakih z valjasto glavo -- kako bi to izgledalo? Kupil bi črne, kljub temu, da so 5x dražji od navadnih, jeklenih. Pa še nekaj vezane plošče bom potreboval, točno :)

Ogljikova vlakna so neverjetno fina! Po kakih treh ali štirih urah brušenja in odrezvoanja ugotavljam, da se karbonski prah pojavlja povsod po stanovanju!! 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

iskra ::

Slikovna predstavitev dosedanjega dela:
Nehote sem pridobil centimeter in pol prostora v ohišju z nakupom TEACovega DVD pekača :D Za primerjavo sem vzel star CD-RW. So sedaj vse nove CD/DVD+-RW enote takih dimenzij? :\


Le kaj bi bila prva stvar, ki jo narediš, ko dobiš v roke 24k vreden Zalmanov 400W napajalnik? Odpreš ga seveda, da se prepričaš, da nima kakih hroščev! >:D


Po mučni odstranitvi kalupa dobiš prelepo 2mm debelo školjko ohišja, ki jo moraš nato do ličarskega traka na 1/10 mm natančno obdelati ... Kasneje sem ugotovil, da bo to trdo delo! :O


Prej omenjeno trdo delo: tisoč in ena primerjava z idealno ravno površino ... In še vedno ni popolno :'( Moram dobiti plexi v roke da preverim kako bodo izpadle malenkostne nepopolnosti ...


Rezanje odprtine za spodnji ventilator ... Ogromne količine drobnega prahu :O


In še pogled na končano luknjo iz notranje strani ... Karbon se zelo lepo obdeluje! Preprosto ga ne moreš preveč pobrusiti, ker je pretrd!


Nadaljevanje sledi naslednji vikend!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

morphling1 ::

Zakon tole zgleda :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

iskra ::

Ta boljše šele pride ;) Ko naredim to ohišje si bom morda celo upal priti na kak Slo-Tech LAN party med ljudi z njim >:D

Iztirjenec ::

Upam da si ob brušenju nosil zasčitno masko in obleko, sicer boš čez nekaj let imel hude zdravstvene probleme... Že pri samem striženju gredo v zrak mikrovlakna, ki se jih v slabi svetlobi sploh ne opazi. Ogljikova vlakna se zabodejo v sluznico in dihalne poti - posledice so resne! Ob neuporabi rokavic se (nevidna) vlakna zoprno zapičijo globoko pod kožo! Zato je uporaba rokavic, maske in zaščitne halje obvezna...
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

freserovski ::

no..., zgleda ok, sicer nisem bral celega posta..., kaj če bi za bol gladek videz zadevo še malo obdelal s kitom (uporabljajo tisti, ki delajo razne spojlerje za avtomobile)?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

iskra ::

~Cobra: imaš morebiti kako informacijo, kako se prime kit na epoksi smolo in koliko stane ta zadeva? Površina tega ohišja je okrog 0.5m^2. Obstaja prozorna verzija?

~Iztirjenec: :O :'( :( 8-O Sedaj se šele javiš??? Očala sem imel, dihal pa nisem kaj dosti ... :) Sem zadrževal dih ob nastajanju naj modifikacije mojega življenja. Nekaj trdih in ostrih koščkov se mi je res zarilo pod kožo vendar sem jih odstranil.

freserovski ::

pojma nimam, samo en kolega je zdaj za nekoga popravljal spojler za eno bemfo, na vrh je pa dal kit, vsaj kolikor smo se pogovarjali..., verjetno se prime ok, zbrusil je pa z vodobrusnim papirjem potem pa barva čez in zgleda odlično. Samo pazit moraš, da ne barvaš (špricaš) v prostoru kjer je prah, ker so se take male pikice gor poznale kolko sem jaz videl.
cena pa ni nekam astronomska, vsaj po tem koliko je računal za končan izdelek :)
še en popravek..., zdaj sem se na msn-ju pogovarjal z njim, uporabil je navadn kit za avtoličarje...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

iskra ::

~Cobra: hočem ohraniti carbon-look tako da vse neprozorne in brušene verzije odpadejo ... Epoksi smola je pa rahlo predraga, da bi jo mazal vsepovprek ... Morda bom dal še eno plast čez, če ostane kolegu kaj te reči, ko bo lišpal svoj avto s karbonom :)

iskra ::

Po treh tednih zatišja sem se vrnil na delo :D

Danes in včeraj sem naredil naslednje:
- na dno ohišja sem montiral "podvozje", na katerem bo slonel "predal" z vsemi komponentami
- do sedaj sem naredil 3/4 "predala" - notranjost ohišja sem oblepil z 2mm debelo gumo, ki je zelo zelo težka in iz tega stališča MORA ustaviti veliko vibracij in hrupa, stene predala pa sem obložil z 1mm debelo pluto
- odmontiral vodno hlajenje in montiral Zalmanov CNPS 7000A - AlCu hladilnik (Cu je bil preprosto pretežak, razlike v performansu pa ni)
- nogice iz pleksi stekla, na katerih stoji podvozje in s tem celo ohišje
- med gumo in karbonsko školjko sem vstavil tudi mrežice čez luknji za zgornji in spodnji ventilator

Naredil sem še nekaj drugih malenkosti, vendar se mi mudi spat. Slike bodo na voljo takoj, ko sestavim svoj računalnik spet skupaj :D

iskra ::

SLIKE!! :D



Notranjost školjke. Ne vem, če je razvidno, vendar zadeva vsebuje pribložno 1.2 kg 2mm debele gume, ki je nalimana po vseh stenah.


Luknja za izhodni ventilator z mrežico pred montažo ventilatorja.


Spodnja stran ohišja z nogami iz pleksi stekla (pozorno oko opazi eno napako ;)). Tu je luknja za noter pihajoči ventilator.


Končna postavitev brez prednje plošče, ki pride drugi vikend na vrsto.


In še montiran 92 mm Zalmanov ventilator, priklopljen na 5 V.

Zadeva je skoraj neslišna -- GeForce MX440 dela največ hrupa. Sedaj me samo še čaka rezanje starega hladilnika od Celeron 366, da zamenjam obstoječa "reberca" in namestim tih ventilator namesto te ropotulje.

Prednja plošča bo, kot verjetno že omenjeno, iz pleksi stekla. Vanjo bom vstavil belo ultrasvetlo LED diodo, ki bo nadomeščala sedanjo za vklop.

PS: Kdor ima možnost zasuka zaslona za 90°, naj to opcijo uporabi pri ogledu slik -- nisem imel časa za obračanje ... :(

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Dr.SmaSh ::

Zelo zelo lepo si tole naredil! A bosh oni kabel od napajalnika speljal kako na zadnjo stran... ker... ne pashe ravno na sprednjo stranico :D

GG 8-)
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

Macro ::

Wow....wow.....brez besed!
Dobro opravljeno delo zaenkrat....



BTW: Tisto napako mislis dva razlicna sraufa oz. tisto dolgo, siroko crto?8-O :D

Wad@ ::

8-)ql...

Pa sploh ni napačna zadeva z napajalcem odspredaj..samo kako boš kabel speljal?? pa da slučajno ne bo cd.rom ostal take barve. Še najbolje da ga oblečeš z carbonom >:D

iskra ::


Tale slika prikazuje zadnjo stranico iz notranje strani ...


tale pa iz zunanje.

Na zadnji stranici imam že vse pripravljeno na priklop napajalnika :D. Zadevo moram samo še povezati vendar sem imel preveč dela z vsem ta vikend in tako mi ni uspelo dokončati.

DVD pečico bom najverjetneje prebarval v črno -- s karbonom bo preveč packanja, ker je zelo majhna povrišna. V roku 24ur dobim še 4 potenciometre za ventilatorje :D

Ta vikend pa še prednjo stranico naredim in polakiram vse lesene dele pa je!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Boki_ ::

Kaj pa plexi maska?
I'm back

iskra ::

As said before, naslednji vikend (oz. natančneje ta). ;)

Boki_ ::

Komaj čakam da vidim ohišje. A ti si z N. Gorice? S čim si rezal luknje za vente? Z dremel-om? A bi ga posodil meni za ene 2 dni, seveda komaj čez ene 2 tedna? Sm z Ajdovščine, hodim pa v šolo v gorico.
I'm back

iskra ::

~Tom DeLonge: Zasebna sporočila ;)

In ja, luknje sem rezal z Minicraftovim natančnim vrtalnikom.

BoO ::

Kje si dobil carbon in za koliko?

iskra ::

Glej 5. post te teme 8-)

iskra ::

No, ta vikend, sem naredil NIČ. Razen novega podstavka za monitor, ker sem odstranil staro namizno ohišje in sem ga krvavo potreboval. Žal sem nehote in po svoji lastni neumnosti z vrtalnikom grdo spraskal prednjo pleksi ploščo in tako bom moral naslednji vikend začeti vse znova. Sicer pa nisem uničil dosti dela, samo materiala in celega vikenda mi je zelo žal. Če bi bil Merkur odprt tudi v nedeljo in ob praznikih bi bilo zame idealno >:D :D

Bom pa objavil mod grafične kartice (nič strašnega, samo zamenjava reber) in sliko podstavka za monitor.

T0RN4D0 ::

Si zadovoljen z ohišjem?


:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

iskra ::

Zaenkrat samo 80% ... Me še vedno čaka plexi v kleti in potenciometri v predalu (fax mi jemlje čas) ... Če utišam vente na 5-7V je skoraj neslišno. Seveda imam komplet odprto spredi in zadi tko da pride nekaj hrupa ven ;)

Če zberem kaj denarja si nabavim Athon 2500+M, da bom lahko brez skrbi šopal vent na procu na 5V ...
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

smilyxx ::

iskra kolk so ta ogljikova vlakna kej trdna? Pa kako reagirajo z vodo?

Lp
Save water.
drink beer.

Malecky ::

Super..izvirni nesmisel...:)

QuickShot ::

Ogljikova vlakna so kr trdna, z vodo pa ne reagirajo (če so pa nekateri čolni iz teh vlaken zaboga)

iskra ::

Pred štirinajstimi dnevi sem končno spet organiziral case, tools and me reunion :D

Zadal sem si nalogo končno narediti tisto frdamano prednjo stranico. Plexi sem zaradi pretežavne obdelave lepo pospravil v kot in se opravil v modelarsko trgovino po eno resnično ravno prednjo ploščo. Nato sem jo kak teden meril, rezal in pomerjal ter jo nenazadnje tudi pobarval. Med ročnim rezanjem z lokom sem polomil nekaj žagic, med počitkom med žaganjem lukenj pa sem izdelal stikala in kontrolerje za ventilatorje. Malo sem preuredil kablovje in namesto zadnje noge iz pleksi stekla montiral par kolesc, ki bojo znižale zdrsanost parketa in miz, kjerkoli se bo pač moj vedno popravila potrebni računalnik znašel.

Žal pa imam slabo novico za zveste bralce te teme in tiste, ki bodo zadevo prvič prebrali: neki zoprni škratje so moj digitalni fotoaparat odnesli h kolegici in ga dobim šele jutri nazaj. Na srečo sem pustil stvari še razstavljene, tako, da si bodo radovedne oči vsaj delno pogledale, kaj stoji v zakulisju tega fantastičnega ohišja, ki mi je požrlo kup časa in kar nekaj denarja.

:)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

Nesrečen splen naključij je onemogočil srečno vrnitev fotoaparata v lastnikove roke ;( Za slike bo treba počakati še kakih 24 ali 48 ur, ker je tudi USB kabel za povezavo izginil neznanokam. Prosim najditelja ali osebo, ki ga vidi, to sporoči najbližji postaji milice :8)

No zdaj pa k težavi, ki me pesti po poslušanju in otipavanju delov računalnika po skoraj dokončani modifikaciji: kupil sem tiste nastavljive upore za ventilatorje pri cool-pc. Zadeva naj bi prenesla breme do 4W. Ko sem ventilatorje spustil na najnižjo možno napetost, so se zelo segreli (50°C na otip). Zna to škoditi, če jih pustim tako recimo 10 ur na dan? Ali lahko dam na zadnjo stran preko vseh uporov kako pločevinasto ploščico za dovajanje toplote, ali bo to povzročilo kak kratek stik?

Na dveh sta 92mm Zalmanova ventilatorja (3.36W, če se prav spomnim pogleda na nalepko), eden 80mm, prav tako Zalmanov, ki naj bi požrl 3W ter še Zalmanov 7000 AlCu hladilnik, ki tudi deluje z 92mm ventilatorjem, ki verjetno ne gre čez 4W.

Morda je vprašanje neumno ampak pri elektrotehniki se mi začnejo stvari zatikati :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

kuglvinkl ::

Kewl. Ti sam prtegen slike gor.
Your focus determines your reallity

iskra ::

Se je kdo spomnil prebrati tisti del glede hlajenja uporov? :\ Če ne bom začasno zaprl zadevo skupaj in proti večeru oz. jutri zjutraj poslikal ... :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Oblivion ::

Stari dobri bivsi elektro gimnazijec, kdo bi si mislu, da te bom vidu tukaj se spravit na tako modifikacijo. Veliko srece.

Boki_ ::

Pomoje tistih potenciometrov ni treba hladit. Lah pa jih, v stik ne bo prišlo, ker je tisto itaq sam ohišje.
I'm back

T0RN4D0 ::

50 °C jim ne bi smelo škodit, pa itaq se ni za sekirat, če si gor obesu manj kot tolk za kolkr so deklarirani :)

Lahko jih pa tud pritdrdiš na kaka rebra al pa kej, škodit ne more. ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

frenk ::

50°C sploh ni problem...hlajenje pa seveda ne škodi;)

QuickShot ::

Sej v tem je finta, da se grejejo, kam pa misliš da gre tista energija, ki si jo ventu odvzel --> v segrevanje potenciometra (to je okoli 1W toplote).

OwcA ::

Dokler je "samo" dvomestna številka se ti vsekekor ni treba vznemirjati, le pazi, da ne bo zadevščina grela/scvrla česa v okolici.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

iskra ::

This is a notice to all ModPeople™!

Prišel je čas. Čas, ko se umetnine, ustvarjene s popolnoma analognim orodjem, digitalizirajo n v slike, ki so sedaj pred vami.

V imenu Iskre (se pravi v svojem imenu) vam dajem to čast, da si takoj za mojo družino ogledate to vesoljno karbonsko čudo, ki je nastajalo od dne, ko sem odprl to temo! :)

Pred vas polagam 20 slik, katerih velikosti znašajo med 63 in 139kiB, s pojasnili, kaj je kaj in kaj kje manjka ter kaj naj bi tam sprva sploh bilo.

TADA ---->




3D perspektivni pogled na moje naj naj ohišje. Prvo je bilo vredno spuščanja skozi okno drvečega avtomobila v ovinku :\

Še malo vas popeljem naokrog, da si ogledate, kako se lepo odbija svetloba od ogljikovih vlaken ...


Levi bok (ki je praktično enak desnemu). Se vam dozdeva, da nekaj hudo manjka? Naprimer pleksi steklo, štiri neonke, nekaj LED diod ter prozoren ventilator z LED diodami? Narobe. Tega v moji štatli ne bo, ker si z njo delim spalnico v Lj in še ena luč več poleg vseh cestnih, ki pronicajo skozi okno, mi bo samo kratila spanec.


Zgoraj se ne dogaja nič kaj zanimivega ... Samo 92mm Zalmanov ventilator, ki prav lepo odganja muhe in odvaja del toplote iz Zalmanovega 7000 AlCu hladilnika.


Spodnji del je prav tako opremljen z 92mm Zalmanom (spet Zalman ...) ter z eno nogo, na kateri sloni škatla, iz pleksi stekla in parom kolesc, ki prihranijo marsikatero prasko parketu.

Še detajlen pogled na omenjena detajla:

Sprednja noga ...

In kolesca.

Vsaka medalja ima dve plati :\ ...

Zadnjo stranico sem nehote pozabil v Lj :(

Pa si podrobneje oglejmo prednjo ploščo:


Sestavljajo jo:

Stikali za vklop in reset ...

Luknja, skozi katero kuka TEAC-ova CD-RW&DVD+-RW enota ...

Potenciometri, pritrjeni na ostanke karbona ...

Še pogled na potenciometre in DVD enoto hkrati. Verjetno ste že opazili, da barva ni ravno lepa in gladka ampak bolje kot tako mi ni uspelo. Večkrat sem pobarval in nato spet zbrusil ploščo ... Je pa les to in ne pleksi steklo, kot je bilo prvotno načrtovano. Če bi imel CNC napravo bi vzel pleksi, drugače je prenaporen za obdelavo in pleksi prah je nemogoč ;((.

Še en posnetek skozi zadnjo odprtino, ki nam prikazuje, kako se hladi grafična kartica GF MX440 z (spet) Zalmanovim 80mm pihačem:


Vse skupaj sem za vaše radovedne oči še odprl:

Mirno in počasi sem potegnil drobovje ven ...

Žičnati špageti so preostali, neuporabni kabli (... in spet) Zalmanovega 400W napajalnika. Proizvajalec jih je dobronamerno naredil dovolj dolge ter jih ustrezno namnožil, da bi lahko z njimi napajal še en računalnik. Zato sem jih za kazen izoliral od preostalega ohišja in jih stisnil med napajalnik in vrh škatle.

Bočni pogled v predal:

V drobovje sodi Epoxova 8K9A plošča, na kateri se greje Athlon XP 1900+ palomino. Tega bo kasneje nadomestil 2500+ mobile in verjetno bo tudi ploščo zamenjala kaka boljša kolegica.


Zmešnjava žic, ki vodijo električni tok med ventilatorji, napajalnikom in potenciometri. Vse sem lepo spel skupaj s "čokolado", ki se navadno uporablja za združevanje žic pri hišnih električnih napeljavah.

Vpetje diska ...

40GiB IBM DeskStar (a.k.a. DeathStar [knock on wood]) visi na prerezani zračnici in lesenih palicah. Na prednji plošči ste zagotovo opazili dve luknji za ventilatorje: skozi zgornjo piha napajalnikov ventilator, skozi spodnjo pa naj bi disk preko 80mm venzilatorja (Zalman, kajpak, ki je pa trenutno v sestrinem računalniku) dobival svež kisik.
Če še natančneje pogledate, lahko vidite lesene križe, s katerimi so vpeti potenciometri po parih. S prednje strani gledano nadzorujem: CPU, GPU, spodnji in zgornji ventilator.


Zgornji ventilator je preprosto privijačen z enim vijakom.

Še malo boljši pogled na hlajenje grafične kartice:

Uganite, kdo je izdelal NB hladilnik, ki sedaj sedi na GPU-ju? :D Most bang for a buck bi se reklo.

Pred vami pa sedaj stoji še zadnja poved tega slikovitega popotovanja skozi moje ohišje, kateremu bo verjetno sledil članek, lahko pa mi kar takoj postavite kako vprašanje, da že kar na licu mesta popraskamo vse, kar vas srbi :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Boki_ ::

Uaaaaaaaa, kaka kišta, sam slikc ne vidim:D
I'm back

Tilen ::

Super ej,great job ! ;) Tom Delonge, a ti se kr ne dela? Pri meni je nalozilo BP.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

T0RN4D0 ::

Hehe nice! ;)

men tud slike delajo... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Boki_ ::

Ql, zdej delajo. Kišta je res ql, hehe majstr.
I'm back

iskra ::

Zdej pa da še malo potožim nad manjkajočimi zadevami:

CDRko sem hotu pobarvat v črno pa sem si premislu s sprejem u roki. Je še kr nova tko da rajši obdržim zadevo malo dlje u garanciji :\

Imam še en USB podaljšek namenjen montaži na prednji del ohišja pa sem ga gladkomalo izpustil, kot ga ne bi bilo. Sem se spomnu d mam na zadnji strani monitorja USB hub :)

Eno LEDico morm dat nekam ma ne vem kam. Razmišljam, če bi jo vgradil v prednjo nogico, da bi osvetljevala tla kot kak 2Fast2Furious avto :D Samo toliko, da vem če je škatla ON al u stand-by. Sem pa tudi razmišlju, da bi dal en obroč iz 5mm plexija za zgornjo vent luknjo od napajalnika in dal LED notr :\

U glvanem sem zaključil z modificiranjem za to poletje. Naslednja runda pade med novoletne počitnice. >:D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

Ja pa še to, da malo obrazložim:
- "predal" za črevesje je obložen s pluto.
- IDE kable bi moral skrajšat pa se bojim, da ne zaj***m.
- notranja stran školjke je oblečena v 2mm gumo in zaradi tega tehta cel kilogram več.
- CDRka stoji na dveh letvicah in je med stranice vpeta s pomočjo trenja
- pri cca 25°C sobne temperature ima sistem 34°C in procesor 38°C. Če odvijem vse ventilatorje pa gre sistemska temperatura na 37°C in procesorjeva na 42°C. Bi moral kej več kot pol ure pustit za 100% rezultate.
- zgornje temperature so idle. Če ga obremenim gre največ za 1°C gor pri polnih ventih.

Še kaj pozabu? :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iNN ::

U piko huda, kistica, res hudo narejeno :D :D

BaRtMaN ::

Res kul je tole, vse pohvale. Tud dobro si utišal vse skupaj, ker pluta pobere res vse vibracije.

QuickShot ::

Ja, res je super ohišje, pa še pluta je na srečo ful dober toplotni izolator, tako da ti ni treba skrbeti, da bi se proc podhladil:D

Black Dragon ::

ISKRA fenomenalna izdelava res biser :)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karbonska cev - sendvič konstrukcija

Oddelek: Loža
396289 (4622) Brane2
»

Karbonska vlakna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
66749 (4941) mihec87
»

Cena Pravega Karbona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
156554 (6204) Dr_M
»

Modifikacija [custom]

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131972 (1567) PrimozR
»

Tenis lopar pocil - ojacitev z karboniskimi vlakni?

Oddelek: Loža
121801 (1512) PhotoBlaz

Več podobnih tem