» »

Kovinsko ohišje v obliki cilindra

Kovinsko ohišje v obliki cilindra

Nejc Pintar ::

no, prišel sem na idejo da bi naredil ohišje v obliki valja, ki bi bilo poležano, pa me zanima, kdo bi mi ukrivil železje, da bi bil res krog, ker nočem elipse :D hmm, zanima me tudi iz katerega materiala bi to lahko najbolje izpeljal, da nebi bilo preglasno, 3dmodel čez nekaj dni

Daedalus ::

Najbolje bi blo uporabit aluminij, ukrivil bi ti ga pa lahko kdo, ki izdeluje kake kovinske omarice... Če pa nečeš hrupa, boš pa mogo vse tresljaje povzročajoče komponente pripeti na kake gumijaste blažilce:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nejc Pintar ::

diske sem mislil na vrvice obesit, ohišje cdroma bi oblekel v gumo, mamoplato pa bi privijačil in podložil z gumijastimi podložkami

Daedalus ::

To bi moglo bit dost tiho...

/se veselim 3D modela
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nejc Pintar ::

hmm, sem gledal malo po forumu in mimogrede izvedel da je varjenje aluminija zaj....
računat je pa treba da rabm nogce, pa ročaje mislm privarit, etc. za varit bo kr dost, tko da nevem, mogoce bi pa ket dobu pleksi v obliki valja?

Daedalus ::

Kaj pa staro dobro "nehtanje"? Z zakovicami boš tole naredil dosti ceneje, pa če se malo potrudiš, ne bo slabo zgledalo. Plexi valj je pa verjetno težje dobit, pa še dražje...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nejc Pintar ::

ubistvu nevem kasne zakovice so to, ce so kje kasne slike?

IceIceBaby ::

Dobra ideja. Na misel mi pride valj iz podobnega materiala kot je G5. Se pravi tisti naluknjan aluminij zvit v valj. Zadeva bi zgledala ubijalsko, plexi okna pa jaz nebi not deval, samo eno primerno osvetlitev. Itak se malenkost skozi tiste luknje vidi not.

Hlajenje nebi bil problem. Glasnost pa tudi ne, ker bi zaradi dobre zračnosti lahko imel manj ventilatorjev oziroma nastavljene na manj obratov.

Nejc Pintar ::

jaz nebi mel prevec naluknjan, k ce mam naluknan ventilatorji nimajo prevec efekta, sm mislu na usako stran dt enepar ventilatorjeu, bi se pa lepo svetil ponoč če bi blo naluknan

Daedalus ::

Za zakovice se ne sekirat, bo že tisti, ki ti bo delal valj vedel, kake mora dat;)

Bi pa bla zanimiva razporeditev, pri kateri bi na eno stran valja vgradil vent istega premera kot je valj>:D Pol se res ne bi blo bati za temparature>:D Sam bi mogo pazit, da ti računalo ne bi odletelo:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

m.i.h.a. ::

Kaj pa da uporabiš posodo katera je podobna sodu, vem sliši se butasto, ampak stvar je takšna kakršno ti hočeš. Vse skupaj je dovolj veliko, da spraviš vse komponente noter in ne preveliko, da bi smešno zgledalo. Dno je pritrjeno tako da je kovina zvita, to lahko navsezadnje tudi odrežeš in dobiš valj brez kakršnih koli reber, lukenj,... Poleg tega nimaš problemov s kovicami pri izdelavi valja. Stvar bi super zgledala če bi bila kromana. !IDEJA!

Nejc Pintar ::

sem ze razmisljal da bi blo kulsko ce bi meu tak velk vent, bi blo ql prezracen:D glede kovic me zanima zaradi izgleda, da nebi čudno izpadlo, sicer bi jih pa itaq na dol obrnu;) hmmm, bi pa naredu ene vrata k bi e na gor odpirala na zaobljeni strani, pa bi vgradil se uno hidravliko tako kt je pr avtomobilu za prtlaznik, sam bi mogu dobit neki z manso nosilnostjo , drgac bi mi skrivil pomoje:\ una ideja s sodom je pa ful dobra, da bi kupu 1 50litrsk sod za vino/mošt pa lahko kr pokrov predelam za 1 stranico, sam ce bi lahko dobu brez pipe, in stojala kje, kdo ve kdo take sodove izdeluje???

m.i.h.a. ::

Pri nas to delajo (Bela krajina) in je to kar rabiš. Inox posode so to in mislim, da bi se dalo zmenit z njimi, da ti naredijo kakršno ti hočeš. Hec pa je ta da verjetno nisi iz našega konca in bo treba kam drugam it pogledat (v LJ imajo to ziher).

Nejc Pintar ::

no jaz sem iz kranja, oz. okolice kranja, in je to kar malo daleč:\ pa če bi najdu kšnga privatnika sm ziher da bi mi naredu brez pipce, pa po možnosti še kšno luknjo za vent. etc. bi mal lepš naredu kt jest, k nimam lih mirne roke pa še un je u poslu not an

Nejc Pintar ::

 Files\3D studio max\scenes\kisthica.jpg

Files\3D studio max\scenes\kisthica.jpg


evo vam 3d model, tm kt je lukna je mishlen vent. pa še ne znam 3dsmax dost:8) da bi to naredu, sj bote zadovolni;) em nad ventom cdromi spodej pa gumbi/potenciometri

Kleto ::

ni slike. jo morš uploadat...
Kleto

Nejc Pintar ::

kam jo uploadam???:8) :8) :8)

Kleto ::

Na strežnik. Sej bo tuki kšn moderator uploudu... mogoče. Drgač pa men se zdi lah na uploadit.org gor daš sliko sam se morš prjavt
Kleto

Nejc Pintar ::

dobr, to vem da na streznik:) sam na kerga an ok, dajem na uploadit

Nejc Pintar ::


evo vm sliko, cakam na komentarje, opisan mate pa mal visi use skp, sam je zj ena druga slika k mal manka, bom popravu, se dons;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Kleto ::

Zakon! Kok bi pa to veliko pršlo?
Kleto

Nejc Pintar ::

evo, zgorej mate novo slikco, z monitorjam pa mizo sm se mal igrou:D :D :D

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

evo se 2 slike

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Bevcan ::

Sam tole me pa spominja kot iz tiste risanke, o tistih robotkih. Orbi al loli al kaj je že.

iskra ::

Hmmm ... Meni se pa zdi ta zadeva zelo velika :\ Ideja je res super vendar se mi nekako zdi, da bi ti bil računalnik tako bolj v napoto. Na sliki namreč izgleda velik kot predalnik :D

Bevcan ::

Ja ja loli poli je tista risanka.

Nejc Pintar ::

Roli Poli Oli je u resnic, drgac pa ROX ta risanka:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamnita ladjica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14537018 (33393) Thomas
»

ohišje iz aluminija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
365485 (4657) krucymucy
»

Vgradnja veeelikega radiatorčka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482402 (1238) burkiburke
»

Kje kupiti "polno cev"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51126 (1010) Highlag
»

Ohisje! need help (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
653691 (3228) ToMi`

Več podobnih tem