» »

Programi in tehnike

Programi in tehnike

d0rK ::

Lep pozdrav,

kot novinec v izdelovanju spletni straneh se veliko zanimam za le-to.

Vendar pa sem mnenja, da ce zelis imeti dober zacetek moras uporabljati prava orodja.

1.Na trgu je mnogo urejevalnikov za spletne strani. Ali mi lahko nekdo prosim obrazloži kakšne vrste urejevalnikov imamo?

2.Katere programe uporabljate vi, in zakaj vam je tisti bolj vsec kot drugi?

3.Če uporabljate več različnih programov, katere in v kakšenm zaporedju jh uporabljate?

4.Mnogo sem slišal o nekem preverjanju... W3c kaj je to?

4.Sem začetnik, vendar imam velike načrte ;). Želim se naučiti HTML (veliko že znam), PHP in MySql ter CSS.
Zravn bi pa se Photoshop ter Flash.

Seveda je to vse naenkrat prevec. Zato prosim tiste z vec izkusnjami naj mi prosim svetujejo s cim nej zacnem, ter kako naprej. HTML ze znam ... Kaj sedaj?


Pa ce imate kaksno fajn stran od kjer se lahko kej ucim bi biu vesel ce lahk postate tukaj.

Hvala,

d0rK

webfreak ::

Za urejanje HTML kode je kar dober Macromedija Dreamweaver. Ker se veliko ukvarjam s PHP uporabljam tudi zelo pogosto PHP exprt editor. V tem programu tudi najvec delam, ker mi je zelo pregleden in uporaben. Vecino svojih kod pisem na roko tako da mi je za program tudi iz tega stalisca nekoliko boljsi. Ceprav veliko ljudi zagovarja DW jaz se vedno uporabljam kot sem ze omenil PHP Expert editor in beleznico.

Glede uporabljanja programov, kot si zapisal v svoji 3 tocki je tako da imam ponavadi odprto oboje in tako samo preklapljam med programi in urejam v enem in v dugem.

W3C validator je program, ki pregleda tvojo kodo in ti pove, kateri deli ne ustrezajo W3C standardom. Poleg tega je zelo dobro pregledati kodo ali ustreza predpisom AAA, kajti tudi ljudje s določenimi pomanjkljivostmi bodo mogoče obiskali tvojo stran in dobro je poskrbeti da lahko navigirajo po strani kljub svojim tezavam.

d0rK ::

Evo sen par vprasanj:

1. html vs. xhtml Naj pisem v xhtmlju? Kakor sem prebral je xhtml bolj pregleden in da bolj ustreza standardom.

Kako je s tem?

2.Kako narediti, da bi bila stran kompatibilna s cim vec brskljalniki?

webfreak ::

Moje misljenje je da uporabi xhtml in CSS. Toda s CSS se pojavi problem prikazovanja v brskalnikih. Osebno mi je uspelo da mi stran prikaze vecino enako v vseh brskalnikih (najvec problemov z IE) toda je pa trud zelo poplacan. :D

Tody ::

lej nevem kok se ti splača v xhtml pisat ampak w3c ni tm za brez veze to se je folk zmenu da je standard in zdej pišemo po tem... Html kot ogrodje in potem css in php/asp če hočeš si lahko tud svojo končnico zmisliš sam potem moreš strežniku rečt da jo prepozna...

web queen ::

meni se zdi najbolj pomembno, da med html urejevalniki ločiš 2 vrsti:
-wysiwyg (what you see is what you get)... urejevalnik kjer skoraj vse narediš s kliki z miško na različne gumbe)
prednosti so, da s tem prihraniš veliko časa in da ne rabiš toliko znanja, slabosti pa, da koda velikokrat nastane pravi zmazek in da se s tem ne naučiš html kode (npr.: FrontPage, Dreamweaver, NetObjectFusion -al neki takega itd... lahko tudi Microsoft Word če hočš 8-) )
-drugi so pa tisti, kjer pišeš html kodo na roke.. lahko uporabiš kar notepad (kar pa je vsekakor zamudno in nepregledno), ali pa zahtevnejše kot AceHtml ali pa tudi Dreamweaver-> možnost Code View (lepo ti obarva koda, veliko časa prihraniš, ker ti vse kode ni treba pisati-včasih ti že naprej poda)

hm jaz grem vedno v tem vrstnem redu:
1.) narišem spletno stran in jo razrežem -> Photoshop
2.) sestavim spletno stran in jo uredim -> Macromedia Dreamweaver (največ naredim v Code View, če sem pa lena pa tudi v Design View), uporabljam html, vendar se zdaj počasi navajam na xhtml
3.) Uredim CSS -to tudi naredim v Dreamweaverju ker je zelo enostavno in hitrotipkanje kode bi bilo zame verlika izguba časa...
4.) Odprem Php Expert Editor in napišem ostalo kodo... torej php, seveda pa tudi html... in sproti preverjam če je s kodo vse v redu (F7) - po mojem mnenju ful uporaben program

no naj omenim še to, da če je potrebno naredim tudi mysql tabele v PhpMyAdminu...
za flash pa ti ne morem glih povedat, ker ga sama skor nč ne znam... baje je treba celotn design narest v flashu in čim manj prenest iz photoshopa :\
no, ostalo naj ti povejo drugi, ki se bolj spoznajo ;)

d0rK ::

Hvala vsem za odgovore ... Tocno to rabim ...

web queen supr si napisala tale vrstni red saj tako bolje razumem nastanek spletne strani.

Tudi sam bom uporabljal Dreamveawer in PHP Expert Editor kot ga vecina ljudi ki je pisala v tej temi.

Sedaj pa na lov za primerno literaturo in hop na delo. ;)

Seveda so opisi teehnik dodrodosli od vseh tko da kar korajzno ;>.

Lep pozdrav,

d0rK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011109 (8621) gamemen

Templates

Oddelek: Izdelava spletišč
51071 (1021) BluPhenix
»

spletna stran v photoshopu

Oddelek: Izdelava spletišč
252174 (1665) CaqKa
»

HELP!!Dreamwaver

Oddelek: Izdelava spletišč
111010 (920) Brilko
»

Ocenite mojo spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
311975 (1584) Brilko

Več podobnih tem