» »

VirtualDUB : rezanje in združevanje videa

VirtualDUB : rezanje in združevanje videa

Dejancek ::

VirtualDUB lepa in uporabna zadeva :)

Ampak to je pa edina stvar ki je ne vem delat ....
Gre se za, da morem eno urni film razrezat na določene koščke ki jih mam zapisane po minutah in potem te koščke tud združit na koncu da dejansk pride sam 7min filmčka

Ker glede postopka kako bi to naredu nimam blage veze, bi lepo prosil nekoga da mi to napiše saj se mi gre za res nujno |O |O |O


Najlepša vam hvala ;)
  • spremenil: Dejancek ()

gumby ::

sem te prav razumel - ti bi rad iz ene ure videa izrezal odvecne stvari ven, tako da bi ostalo samo 7 minut?

to najlazje naredis tako, da oznacis "nepotreben" del in ga zbrises. nato pa naslednjega, itd... tako ti ostane samo tisto, kar v bistvu potrebujes. to na koncu shranis...

ce bos pazil in rezal tocno na keyframe-ih, bos lahko shranil z direct stream copy. ce ne bo potrebna rekompresija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Dejancek ::

Mja še vedno ne vem kako pa kaj ...

Sam tuki govoriš o keyframih, sam problem je ta da jaz mam zapisano od te sekunde do te sekundo odreži in ta košček shrani in potem tako naprej še ene 50x ....

|O

gumby ::

hja
virtualdub je precej spartanski kar se "editiranja" videa tice. za prvo silo ga pa lahk ponucas...
sicer pa rezanje na keyframe ni nujen. pac naredis rekompress in je problem resen:)

gumby ::

aja... z "home" in "end" oznacis zacetek in konec, z "del" pa zbrises

Dejancek ::

Ja te razumem ...

Sam kako naj jaz sedaj vem da ta frejm je ta in ta sekunda...

To me moti sedaj najbolj a ne ....

In ta metoda je verjetno ta katera iz filma odstranjuješ odvečne stvari ne pa da režeš dele kaetere boš na koncu zdrružil ?!

gumby ::

cas in frame # vidis spodaj v statusni vrstici. oznacit moras pa odvecne dele, ne tisto kar naj ostane.
virualdub ni namenjen za editiranje, saj pravim...


lahko pa tudi oznacis insert ki ga rabis in ga shranis v drug AVI. to naredis za vsakega posebej, na koncu pa zdruzis vse dele v en AVI
tako bo verjetno se hitreje slo:)

Dejancek ::

gumby :
Sej nekak mi je uspelo, če temu lahko rečem tako :D

4 ure dela praw paše :P

Sam je pa dolgotrajen postopek, moglo bi bit dost bolj prijazno do uporabnika, tko je vsaj moje mnenje :\

gumby ::

glavno, da dela:)

#000000 ::

Dejancek ::

Hehe, ravnokar sem googlal, pa tud jaz dobil to stran, prehitel si me, drugač je pa lep vodič in še slikovno prikazan ;)

#000000 ::

Ja sem glih bral ko si zaklepal, aja pa še vedno sem 99.9% siguren da obstaja simpl ukaz preko CMD-ja kateri združi dva video fileta, 'seveda je verjetno odveč razlagat da morta bit ista FPS pa codec ipd.' bom se potrudu da to zvoham, ker zna bit zelo uporabno. LP

mmmato ::

V virtual dubu bi rad skrajšal en avi file. VDub pravi, da fajla ne more odpret ker je kodiran v xvidu. Ali moram v Vdub dodat xvid kodek, ali je treba s kašnim drugim programom video najprej pretvorit v navaden avi?

gumby ::

ja, kodek bos rabil.
ffdshow in podobni DS filtri to niso
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub - napaka pri odpiranju ?!

Oddelek: Zvok in slika
162458 (2139) #000000
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814659 (8065) Revenant
»

Deinterlace pri zajemanju videa

Oddelek: Zvok in slika
212099 (1628) AtaStrumf

kateri program uporabiti za kompresijo videa v DivX formatu (delam iz DV AVI formata)

Oddelek: Zvok in slika
402332 (1584) nemesis
»

DivX: slika se ustavi, zvok gre naprej - fix

Oddelek: Zvok in slika
111823 (1655) undefined

Več podobnih tem