» »

Restartiranje računalnika

Restartiranje računalnika

carcar ::

Imam problem. Računalnik se mi sam od sebe restartira. Sprva se je to dogajalo na kake 2 dni, sedaj se mi je pa v enemu dnevu restartiru 20 krat. Mislim da ni virus, ker sem probal tudi sformatirat disk, sumim da je nekaj narobe s plato oz procesorjem. Pa še to. Ko hočem naviti proc, ga ne morem in ga imam lahko samo na 133 MHZ, če ga dam na 166 MHZ mi sploh noče pridt u windowse in mi kaže samo črn zaslon. Računalnik: AMD Athlon 1700+, GeForce 5900 XT, SOLTEK SL-75FRN-RL (nVidia nForce2). Prosim če lahko pomagate. HVALA

Crisp ::

Če si prepričan, da nimaš nobenega virusa, ampak res prepričan, potem je napaka zagotovo strojna. Največkrat v takih primerih je kriv napajalnik, zato malo prekontroliraj
napetost, ki ti jo kaže v biosu, ali pa če imaš možnost, poskusi z drugim napajalnikom.
Lahko pa je tudi napaka v kakem neskladju strojne opreme.

Glede navijanja; če comp. ne pride do windowsov potem se verjetno toliko segreje, zato poskrbi za dobro hlajenje ali pa ga navij tako, da zvišaš večkratnik osnovne frekvence, ampak še vedno nadziraj temperatuto.

Lp :)
Computers are just machines. And we are just fools that use them :)

poluks ::

preveri graficno (ce ti crkuje v igrcah)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poluks ()

gfighter ::

Preglej vse vente če se vrtijo in počisti hladilnike, če so preveč prašni...;)

carcar ::

Imam napajalnik LC 6550(550W), u biosu sm naštimu na 80 stopinj , tako da najbrž se ne pregreje do tja, hladilnik sm spucu, ventilatoji delajo usi prav tako pa tudi grafična. Jst res ne vem kje bi tuki biu problem. Fora u temu da mi pred 1 mescem to sploh ni nč crkval, pol pa kr na enkrat se je to začel. Tko da sm že obupu nad popravljanjem in pucanjem in temi stvarmi !!! ;(

Jeebs ::

Jst bi probu stestirat oziroma menjat RAM-e.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

poluks ::

moj brat je mel enak problem - skoraj novi racunalnik je nenehno restartiral, v zacetku ko je bil v igrcah in kasneje se v windovsih, nakar je nesu racunalnik testirat in so mu rekli da z diskom in maticno ni nic narobe ampak da je sla graficna v k...(graficna je bila 4 mesce stara)

ce mas se garancijo nesi cim prej testirat tam k si kupu comp.

carcar ::

Hvala lepa usem za odgovore, bom probal še grafično zamenjat z bratovo, pa še rame. Upam da bo potem uredu.

carcar ::

Ne morš da vrjamš, ampak problem je biu u driverjih, sm naložu novejše driverje za grafo in sedaj dela use tko k more.

Jeebs ::

Jah no, če avtu zmanjka bencina greš na bencinsko črpalko, ne pa mašine razstavljat. >:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

poluks ::

ccc

carcar ::

Ne morš vrjet, ampak se je spet zgodilo isto. Spet se mi restartira raćunlanik sam od sebe.Sedaj je še hujše kot prej, sedaj se mi restartira na vsae 5 min. Sm probal že novejše/starejše driverje za grafo, dal staro grafo not, tko da ni grafa nč kriva. Zdej ostane samo še matična pa procesor. Kaj mislite, osebno se bol nagibam k matični da je kriva.

Jeebs ::

Če si že probu menjat rame, pol poskusi še naložit najnovejši BIOS na matično. Če tud to ne pomaga je pa res matična al pa proc. Jst bi prej reku matična.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

fahrenGONE ::

Lahkoje tudi PSU.

poluks ::

NAJBOLJE TI JE DA GA DAS NEKAM TESTIRAT

florjan ::

Kje si našel besedo "restartira"? A tvoj računalnik najprej startira potem pa restartira?
Vsaj osnovno spoštovanje do materinega jezika, prosim!

gfighter ::

No ja, če smo natančni, tudi besede "reset" ni v SSKJ. Predlagam uporabo lepe slovenske besede "preobutje" :D

Jeebs ::

PREOBUTJE? >:D BTW, kaj pa malo daljše... Ponovni zagon?8-)
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

carcar ::

Dobr no, sej usi vemo kaj mislm povedat, k da ma veze če rečš da se ti računalnik restartira al pa da se ti računalnik ponovno zaganja :S Ne vidm razlike

Jan987 ::

če maš možnost probej stestirat plato

florjan ::

Saj v teh strokovnih debatah ni problem uporabljati tujke, samo vsaj uporabljajmo jih pravilno. Ni prav restartiranje ampak restartanje. Prav tako nekateri uporabljajo izraz kompresiranje slovenska tujka je pa komprimiranje (ki pa je v SSKJ).

zlobcek ::

a dej florjan, če nimas nobenga pametnga nasveta u zvezi z računalnikom prosm, da nehaš smetit neki za brezveze.

Drugač ti pa očitno res ostane le še matična ali procesor. Oz. nisi napisal, če si poskusil od brata PSU.

carcar ::

Temo bi rad nadaljeval tukaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mam probleme z 8800gts 320mb

Oddelek: Pomoč in nasveti
231161 (906) j3rn3jk
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353546 (2613) Bostjan99
»

Tezava ki me spravla ob pamet!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81177 (872) Lazy
»

3500+ overclocking & neznan restart

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231352 (1058) KrCbelca
»

Restartiranje računala

Oddelek: Pomoč in nasveti
151403 (1112) THX

Več podobnih tem