» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
24 / 45
»»

MEDENA ::

Pritisnes tipko step na daljincu in takoj zatem tipko play in se pojavijo. ????????

kje pa je ta step ?

Jago ::

Tam ko piše step. Medena: Kolko si ti staro?

Hans_the_butcher ::

No samo toliko, da pokomentiram moj xbox.Je res odlična stvar za gledanje divx(po moje najboljsa izbira).Samo kako naj jaz starse naucim, da si sami zrihtajo film na njem? Ne morem, ker oni tega ne znajo.Znajo pa dat v divx player dvd s filmi, pritiskajo tipko next za pravi film in pritisnejo tipko subtitles za podnapise. Preprosto.
Lastim pa komponento Liteon-LVD2002 in moram povedati, da sem zelo, zelo zadovoljen. Pri podnapisih izpisuje šumnike(razen č se izpiše ć), pa so sredinjeni. Podpira sicer le srt itak pa preden zapecem filme na dvd porihtam se subtitle(pečem pa dvdje z liteon pekačem,tako da bere vse brez problemov,ni cdja ki ga nebi prebral,pride do težave le pri neprepoznavanju kodekov-nekje 7 filmov na 100) ...
Torej xbox ne primerjat z komponento(ima več nastavitev v mediaplayerju kot računalnik:))!

polde66 ::

oj Hans
mam isti liteon 2002 pa mi nekej intensovih dvd-jev ne bere drugje se pa da. A maš kake podobne izkušnje al mam jest kej z dvd-jem narobe v napravi?
Drugač sem pa jest z njim tud zlo zlo zadovoljen čeprav je bil njihov prvai edini in hkrati zadnji firmware zunej. Nekje sem zasledu da se da menjat samo dvd player, ki je računalniški . Tko da če bi kakšnga samsunga not ruknu k je najmanj izbirčen pri medeijih. No sicer dokler je garancija itak nimam kej šart. Pa še ena stavr me moti. K mam divx plošček not in je zadeva v stanju mirovanja mi mal škriplje pa me zaninma če teb tud.
Lohk mi pa tud na email kako izmenjavo mnenja pošlješ, ( xdevet@volja.net)
LP Andrej

cassiel ::

Zanima me, s kerim programom pretvarjate podnapise (iz .sub in .txt v .srt)? Namreč ko jaz pretvorim podnapise mi na elti 8883 začnejo prehitevati (kakšnih 4 sekunde so naprej). Ve kdo zakaj?

lp

Jago ::

Vemo zakaj ti prehitevajo podnapisi:) Napacni fps.

Jaz pretvarjam kar s programom time adjuster.

http://www.ireksoftware.com/ta/

In ko pretvoris iz sub v srt (s time adjusterom) kliknes na ikono da iz filma "Pobere" fps, tako da je usklajeno. Ker na default ima 25 fps, precej filmov pa je v 23.9 fps. Sicer pa ti ne prehiteva samo na elti, ampak bi ti potem moralo tudi na pcju.

polde66 ::

jest subtitle workshop
maš mapo s 1000 podnapisi v različnih pormatih (txt, sub...) klikneš na celo mapo za pretvorbo določiš v katero mapo jih bo pretvoru ter brzino fps počahaš 2 do 3 sekunde in zadeva urejena
simpl je the best

pumaxx ::

Za xbox obstaja XBMP kjer lajko nastaviš samodejni zagon.Sicer pa imam daljinca kjer se lahko obnaša kot dvd player. N.P.

Hans_the_butcher ::

pumax: Saj pravim, da je xbox najboljši kar se predvajanja in funkcij tiče.Samo, da vse to dela in vse skupaj usposobiš, rabiš kar nekaj znanja in časa.To pa se ljudem ne da počet in ravno zato kupujejo komponente, vržeš not pa predvaja. Pa imam tud daljinca, samo zlomka čeprav imam dvd noter, moram do xboxa in ga ročno prižgat, česar mi pri komponenti ni potrebno(prižgem z daljincem in gledam naslednji film)...vem dlakocepim samo tko je. Xbox je super zadeva, samo ne moreš je enačit z komponentami.

polde: Ja tudi meni mal včasih zahrešči, tko da pomoje ni z komponento nič narobe. Sicer pa mi je prebral čisto vsak cd kar sem jih dal notri,dvdje pa je bral tudi vse(creation,datatrack,verbatim). Je pa res škoda, da so prenehal z delanjem firmware...Prihodnost je vprašljiva.

DonCero ::

zanima me, za vse tiste ki imate Philipsa Dvp720sa , ce se je vam kdaj zgodilo, da ko daste kaksen cd noter, da cdja ne suče popolnoma tiho ampak se slisi cd v vratcih noter. Kot da bi šobal ob robove ?
to se ne dogaja pri vseh cdjih, vcasih pa le, pa me zanima kaj nardit ? :)

MEDENA ::

men pa je ELTA8883 začela spuščat čudne glasove...kakor,da bi nekdo praskal....ma še kdo take probleme ?

MEDENA ::

kako je s tem reklamacijam ELT 8883 v BigBangu ? Morajo zamenjati takoj, mar ne ? Ne da bom čakal 30-45 dni ?

matias ::

A je kdo že poskusil usposobiti tiste modre ledice na Yamadi 6600? Ker zadeva naj bi svetila, pa se je nikjer ne da vklopit... :\ tko mal btw...
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Jago ::

Medena: ce gre za garancijo, ti izdelek "popravijo" v garancijskem roku. Znaci da bos cakal.

Za tiste, ki jim hresci elta ali podoben player, ki ima tanek pladenj. Potrebno je odpreti player in zategniti vijake pri pogonu ali pa najbolje=odnesti na servis.

MEDENA ::

ja nekaj takega ja...hrešči

podtalje ::

Naredil sem en uporaben program za uporabnike Yamade 6600 (ter ostalih playerjev na MTK chipsetu),
ki je namenjen za preurejanje podnapisov za trenutni beta firmware.

Stran za DOWNLOAD

Kaj dela:
- Vnese presledke, tako da so podnapisi centrirani (približno, kolikor se da)
- Preuredi predolge podnapis (upošteva mejo 34 znakov na vrstico in 60 skupaj)
- Pretvarja iz .sub v .srt
- preveri možne napake v podnapisih
- sinhronizira podnapise z samo nekaj kliki
- zamenja č z c in ž z z

Uporaba: Open subtitle, Tools/Yamada 6600, Save subtitle
(za uporabo je ZELO priporočljivo, da je zraven film z istim imenom (še posebej pri .sub))

Če kdo rabi pomoč pri uporabi, pa naj kar vpraša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

boko34 ::

Heeeeelp!

Kupil Kiss Dp-1000.Pozenem stvar in deluje.Nalozim firmware od cehov (poljakov),super sumniki delajo.
Nato opazim zatikanje filmov ter nato totalno blokiranje playerja.Ok,mogoce je se v testni fazi.Grem na uradno stran od Kissa,povlecem zadnji firmware,nalozim in ista stvar.Filmi se zatikajo,nakar sledi umrtje playerja.;(

Kaj mi storiti????
Aleks : Tebi res deluje brez problemov??? Ali je napaka v playerju in naj ga vrnem???

Prosim,pomagajte!

CaqKa ::

moj player iz hofera se more enih 5 minut najprej "segret" predno začne delat brez zatikanja..

kakorkoli smešno se že to sliši.

miha25 ::

Mogoče kdo kej ve če se da kaj nadgradit tele Gran Prix playerje za sube?

boko34 ::

CaqKa: tudi ce je segret se zatika.
Zatika pa se predvsem na zacetku vedno na istem mestu,kot bi bilo slabo posneto.
Sem probal isti film iz treh razlicnih recorderjev vendar vedno isto.Nevem kaj bi bilo.

Jago ::

Boko34: Nisem siguren, ampak a ni kiss 1000 grajen na chipu sigma 8500, ki je prve generacije? In na katerem filmi posneti v formatu divx 3.11 štekajo.

Gre za zastarelo zadevo z dobro podporo.

Imel sem elto 8882 na istem chipu in filmi na 3.11 so zatikali, ker je chip presvoh.

Ce ti pa zatikajo tudi xvid filmi in 4.xx pa je najbrz kaj narobe s playerom.

Le zakaj si kupil zastarelega kissa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jago ()

boko34 ::

Zatikajo se tudi novejsi filmi (Secret Window,ALong Came Poly...) - Identity je delal odlicno.
Kupil sem ga zato,ker naj bi bil kopija DP-450 (vendar je dosti manjsi),ki pa je najbolje podprt(glede podnapisov - lepi beli v sivem obrobu,sumniki,kodeki...)
Na tujih forumih so bili zelo zadovolni,tako da so me prepricali v nakup,vendar mi je zdaj malce zal.Ce bi vedel kje je napaka bi bilo tudi lazje.

Malce sem razocaran,upam da bom odkril napako,saj sem ga vsega skupaj testiral samo okoli 30min.Ce ima/je imel iste probleme naj kaj pove,da probamo skupaj resit zadevo.

Le pozdrav

pivmik ::

boko34: To so filmi kodirani z novim XviD verzija 1.0 RC4
verjetno kiss ne podoira nove verzije XviD-a.
Poišči/počakaj kakšen nov firmware za KISS, tle ni kej. Player nima napake.
LP, Gregor GRE^

boko34 ::

PicNiK: hvala za odgovor.Upam,de je res to!

Xela ::

A je že kdo kupil DVD player DCE 2500, ki ga prodajajo v Hartlauerju (City park, LJ) za 19.990 SIT?
Al pa morda vsaj sprobal v štacuni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xela ()

MEDENA ::

kaj prodajajo ?

divx/dvd player za samo 19900 ?

polde66 ::

sem že gledal ta model tam ja, nisem sprobal sam mal povprašal,
o podpori nihče nič ne ve
na netu pa tud enga članka nisem zasledu kaj šele da bi kje kaka stran bla o tem dcc.ju.
Skratka zadeva katero kupiš za večno, pa če ti dela al ne
LP Andrej

lexxx ::

Philips DVP720SA/02

Sem dokaj srečen (in frišen) lastnik navedenega playerja in bi bil še bolj srečen, če bi mi kdo lahko povedal kako odpraviti že omenjene težave s ponapisi:
- centriranje podnapisov
- podnapisi na 2 CD-jih,.. itd

Naj še povem, da sem do nedavnega imel ELTO 8883, ki mi je "požrla" 1 CD (se je zaštekal) zato so mi v Big Bang-u omogočili zamenjavo (po 3 tednih in z doplačilom 5000 sit) za Philipsa. Poleg te napake ima ELTA slabšo sliko, je počasnejši, filmi se zatikajo, ne predvaja AC3 zvoka in še bi lahko naštevali. Seveda ima tudi Philips svoje slabe strani; predvsem ta, da ima na svojih spletnih straneh slabo podporo za ta model (da ne govorimo o slovenščini). Je pa vseeno boljši od ELTE.

cassiel ::

Meni vsi podnapisi pri elti 8883 prehitevajo. FPS gor, FPS dol - ne gre. Lahko komu pošljem en podnapis da mi spremeni iz .txt v .srt, da vidim če gre??:( PROSIM?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cassiel ()

cmurek ::

Philips DVP720SA/02

Verjetno bodo podporo popravil ko bo potrebno, ker do zdaj men dela vse kar sem dal noter. Se pa strinjam, da bi lohk obliko in centriranje popravl. Ker zdej mal najeda ta leva postavitev in brez šumnikov. Upam da bodo kej stuhtal v tej smeri, al pa so že pa jest tege ne vem.
Glede podnapisov na dveh dc-jih pa isto kot pri enem. Ime video file-a mora biti enako imenu file-u podnapisov. Tud male in velike črke pomembne.

Za cassiel:

dl si program Subtitle Workshop 2.51 in jih spreminji po mili volji, v ker kol format.

link za dl http://www.urusoft.net/download.php?lan... in klikni na mirror

Jago ::

Kolko je meni znano je philips 720sa na chipu mediatek 1389 enako kot elta 8883 in Yamada. Meniji so identicni in tudi zgodba s podnapisi:)

Od kdaj pa na elti 8883 ne delajo filmi z zvokom ac3?

sergejp ::

Glede Philipsa 720 pa mi sedaj nič ni jasno?!

Par strani nazaj sem objavil sliko podnapisov tega playerja in mi ta kolega ki ga je kupil, nič ni rekel, da podnapisi nebi bili na sredini?!

---

Elta 8883 pa že dolgo predvaja filme z ac3 zvokom.

LeVe ::

Tudi jaz mam Elto 8883. Nadgradil nes firmware in s tem dobil podnapise. - se pa mi je pojavil drugi problem: .srt podnapisi se mi pri vsakem filmu ustavijo na cca 14 minuti. Če to minuto hitro prevrtim naprej, potem je od tam dalje v redu. čez približno naslednjih 12-14 minut se stvar ponovi. hmmm.... Pri .smi podnapisih pa mi celi film začne bremzati. vse se dogaja v slow motion. Ali ma še kdo podobne težave?

Jago ::

Leve: o tem smo ze govorili. Pri filmih, ki so na dveh cdjih podnapisi vcasih izginejo. Pritisnes tipko step in nato play, nakar se pojavijo oziroma nadgradis elto z firmwareom z dne 20.05.2004 (beta2).

Kje si pa nasel smi podnapise? :) Pretvori v .srt pa bo ok.

podtalje ::

Izginjajoči podnapisi so povezani samo s kombinacijo XVID+AC3 (ponavadi sta to dva CDja, lahko je pa tudi eden).

cmurek ::

Za sergejp

Dej vpraši kolega kako mu to rata.

sergejp ::

cmurek:

odgovor kolega:
tak je .... srt so vedno na sredini (mogoce se 5x v filmu zgodi da so na levi strani),
sub pa so malo na sredini pa malo na levi strani....kak se jim sprdne..

lexxx ::

PHILIPS Vs. ELTA

Ok, ok! Vzamem besedo nazaj glede ELTE in AC3 zvoka - sem najverjetneje kej sam zaje.....
In sem vedno manj srečen imetnik Philipsa: včeraj je "prdnu" pri predvajanju filma v Divx 3 formatu z ac3 zvokom - slišalo se je vse, bli so tudi podnapisi vendar ni bilo slike!!! :-D
KAJ KUPI KDO PHILIPSA? PRODAM!

cmurek ::

Hvala sergejp za odgovor. Men so še vedno na levi ne glede na format podnapisov To je tud edina moja zamera Philipsu.

lexxx jest takih problemov nimam, tko da ne vem kaj ti "šteka".

Tech007 ::

@karma

Kaj je z firmware za Amstrada, ki podpira črko Š? Kaj se lahko da od elte 8883? Mam novejši firmware na Amstradu...tist ki je mel tudi v začetku novejšega!

sergejp ::

Onemu poljaku, ki je naredil poljske fonte za Elto 8883 sem pisal, če bi lahko naredil še podporo za našo CE pisavo in je odgovoril:

Hello!
Sorry than I don`t answer at once but I get 70 e-mail every day and I can`t reply at all at once. This Mod is very labour-consuming because don`t have instruments for this Mod and I must do everything on my hands. Today I don`t anticipate this. Maybe in the future because I do this in the free time.
Best regards
Abdul

karma ::

@Tech007
Ti imaš eno lepo lastnost, da mešaš jabolke in hruške (pa še kej....)Amstrad nima fwarea s Š-ji, ampak kolkor vem Elta.....zdej da bi zarad teh Š-jev flashal player mi ni, ti pa nared kokr češ....sam glede na one izkušnje z flashanjem originalnega fwarea od Amstrada, ki si jih imel;) :'( :( ....

Amstrad zdej z novim Adminom foruma lnx.pcsport.it krepko dela na novih fwarih, imajo tud prostovoljne beta testerje, izdal so verzijo 3.07 in zdej delajo 3.08...
Pridobitve 3.07:

- subtitles in divx;
- Implemented the support for the vile WMA;
- reduced noise of bottom subwoofer;
- greater compatibility with the DVD ;
- greater speed in the acknowledgment of discs;
- greater compatibility and fluidity in divx files;
- removed the counter during the reproduction;
- icon of the zoom vanishes after 2 seconds;
- greater compatibilià of files MP3 (compressori bitrate vari/vari);
- greater compatibility with the several standards divx (combinations A/V);
- other secondary improvements.

cya
k.

Tech007 ::

@ karma

Hvala! Tega foruma sploh nisem zasledil:O ! Na njihovih straneh pa itak nič novega:( .

Vidim da majo kar interes ja v tem da bi naredili čim bolše.

Nekaj sem jih flešal pa so sami crknili.

sergejp ::

Philips LX3900SA

Je cenovno ugoden sistem domačega kina s skupno izhodno močjo 300 W RMS. DVD enota predvaja glasbene CD plošče, CD-R/RW, SVCD, DVD+R/RW, DVD-R/RW, MP3, DivX, SACD in tudi slikovne CD plošče. Sistem omogoča reprodukcijo zvoka Dolby Digital 5.1 in Dolby ProLogic II, vgrajen ima tudi DTS dekrder.

CENA: 84.990, -

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

boko34 ::

Za vse lastnike Kiss-a Dp-1000

Glede problemov,ki sem jih imel pri gledanju divx/xvid filmov (zatikanje slike - predvsem novih filmov) sem jih resil.
PicNiK: rekel si da najbrz ne podpira novega XviDa verzije 1.0 RC4 in da zato novejsi filmi stekajo.Si se motil IN ZELO SEM VESEL,DA SI SE MOTIL!!!:D

Zadeva zgleda,da ne podpira overburninga.Vse filme imam posnete tako,da imam Autorun na CD-ju,ki mi pozene Bsplayer,tako da moram nekatere CD-je malce overburnat.
Sem nekje na netu prebral glede tega in sem iste filme,ki sem imel z njimi probleme probal posnet se enkrta brez overburna in zadeva DELA!!

Zdaj sem pa veseli lastnik Dp-1000,ki podpira vse zivo,predvsem pa deluje brezhibno.

Lep pozdrav!

LexLuthor ::

@ karma:

Ali imaš mogoče kakšno izkušnjo, kako odpraviti brnenje motorčka diskovnega pogona pri Amstradu dx3016? Ali ostali playerji tudi tako "pojejo"? Ali je to stvar mehanske napake ali to lahko reši kakšen FW? Ali pri Elti tudi prihaja do tega?

LP

Zgodovina sprememb…

sergejp ::

@ boko34

a lahko prilepiš kako sliko gor, da vidimo kako zgledajo podnapisi na ekranu? :))

lp

sergej

karma ::

@LexLuthor
kako ti poje 3016: al bol " css css" al "trrr trrr" 8-O |O :P ....a ti to počne samo z original dvd-ji oz dvd-ji al tudi s cdji?Mnogi so na zgoraj omenjenem ITA forumu zadewo rešli SW z novim fwareom 3.07, obstaja tudi en mod-varianta, da zaciniš diodo pred motorčkom, lahko si pogledaš fotke in prevedeš text z babelfishom TUKAJ ...seveda si verjetno toliko pameten, da veš da to počneš na lastno odgovornost in da s tem izgubiš garancijo.
Nekateri so imeli tudi problem z dvd-ji, ki so - malce debelejši kot cd-ji - stružili po spodnji strani pokrova -> tu je bil mod, da pač malo popustiš vijake od zgornjega pokrova oz. jih podložiš z kakimi podložkami....
Nekatrrim je tud "brumal" zvočnik od TVja ali sub od surround systema z slišnimi "obrati" motorčka playerja zaradi neozemljenega scart kabla ipd...
Probaj locirat točno šum, brenčanje,podrsavanje al kar pač že je....meni edin pri kakih dvd r- včasih glava besno sika sm in tja ko išče zapis, sicer ga pa ne slišim

cya
k.

Jago ::

Kot sem videl na netu temelji Philips 720SA na chipu Mediatek 1389EE , torej na drugi verziji kot elta 8883 in yamada 6600 (verzija DE).

http://www.divxnetworks.com/solutions/c...

AddNew AN-DIVX600 MTK 1389DE
Amstrad DX 3016 MTK 1389DE
Ansonic Dixh-ht10 MTK 1389GE
Apex DVX-2102 MTK 1389
ARLink MP-530 MTK 1389DE
Ascomtec DVD 3004 MTK 1389DE
Ascomtec DVD 3006 MTK 1389DE
Atacom DV967 MTK 1389GE
Auvion SL-801K MTK 1389DE
BBK DV967 MTK 1389DE
Boghe DVX-100 MTK 1389DE
Bloom DXP-203 MTK 1389GE
CDMC MC4000 MTK 1389
Continental Edison CeDivx10 MTK 1389GE
Continental Edison DV-3907 MTK 1389
Denver DVD-158 DIVX MTK 1389DE
Denver DVD-188 DIVX MTK 1389GE
Denver DVD-339 MTK 1389GE
Doshima 2038 MTK 1389DE
Dual DVD-800 MTK 1389GE
E-Motion MP530e MTK 1389FE
Elta 8883 MP4 MTK 1389DE
Gowell DIVX-808 MTK 1389DE
Grand Prix 404 MTK 1389GE
Grunkel DVX-50T MTK 1389GE
Harmony EX2100 MTK 1389GE
H&B DX-3220 MTK 1389DE
Hometech HT650DX MTK 1389FE
Hometech HT967 MTK 1389FE
Irradio DVX-103 MTK 1389DE
Jepssen JX-2 MTK 1389
KeyPlug 4810 MTK 1389DE
Lafayette DV967 MTK 1389DE
Lifetec LT 7457 MTK 1389GE
Lenco DVD-37 Mpeg4 MTK 1389DE
Magnex DVX-660 MTK 1389DE
Medion MD 7457 MTK 1389GE
Nevir 2046 MTK 1389GE
Nevir 2047 MTK 1389DE
Peekton 6003 MTK 1389DE
Philips DVD 720-SA MTK 1389EE
Scott DVD I800 MTK 1389
Scott DVD 842 MTK 1389
Seeltech SH961DX MTK 1389FE
Sigmatek XM-300PRO MTK 1389EE
Slitex DV967 MTK 1389GE
Silva DVD 404 MTK 1389GE
Sunstech DVP x505 MTK1389GE
Technika T1000D MTK 1389GE
Transcontinent TR100 MTK 1389GE
Trevi DVX 3007 MTK 1389GE
United DVX-4067 MTK 1389DE
Wilson DM1000D MTK 1389GE
Xoro HSD 311PRO MTK 1389DE
Exps HSD 400PRO MTK 1389DE
Yamada DVX-6600 MTK 1389DE

Malo Spama:)

boko34 ::

sergejp: rade volje,samo bos moral pocakati do naslednjega tedna,ker sem fotoaparat posodil kolegu,ker gre jutri na dopust.
««
24 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856904 (13005) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724329 (8943) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524571 (5069) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922167 (9976) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531247 (14500) Stepni Volk

Več podobnih tem