» »

PIO in DMA pri CD-jih

PIO in DMA pri CD-jih

Sci-Fi ::

Imam sledč problem:

V računalniku imam 2x 80 GB diska, CD-Recorder in DVD-player ter ženem windowse xp
Diska sta oba mastra preostali napravi pa slejva.
Na primary imam en disk (master) in CD (slave)
na secondary pa drug disk (master) in DVD (slave)

No problem pa je sledeči, pri obeh krmilnikih, tako primarnem kot sekundarnem imam nastavljeno da naj če je le možno uporabi DMA način sporazumevanja z napravo. Pri vseh napravah razen pri CD-ju pa to tudi deluje. S CD-jem se nikakor noče sporazumevati na DMA način in mi zato vsako kopiranje iz CD-ja ali snemanje nanj zelooo upočasni sistem, ki je v tistem trenutku zmožen početi samo snemanje ali kopiranje, saj je procesor 100% obremenjen.

Ali slučajno kdo ve kako bi rešil ta problem? So slučajno kakšne posebne nastavitve v BIOS-u ali se da to narediti kako drugače.

Prosim pomagajte, ker me ta stvar zeloo moti.

Hvala za odgovore.
Sci-Fi is the best way to dream

icek ::

Probaj v device manageru zbrisat IDE konrtoler in ga na novo najt. Pri meni je to pomagalo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Tomi ::

Poglej nekaj starih tem z uporabo iskanja. Geslo je DMA.

Sicer pa, jaz sem to rešil tako, da sem odmestil IDE gonilnik za pekač, potem pa ga na novo dal iskati. Dela tudi po ponovnem zagonu.


Pač, Control Panel --> System --> Device Manager --> Ide controlers --> Primary/Secundary --> Advanced --> Unistall.
metrodusa.blogspot.com

BaRtMaN ::

Ni nujno, da to pomaga. Na starem Intelovem sistemu i845 plata mi je sekundarni IDE kanal vedno deloval v PIO načinu, pomagal mi je samo en tweaking program (TweakNow Power Pack).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

sash ::

@ BaRtMaN, in kje se to nastavi v tem programu ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Tomi ::

BaRtMaN: sam sem ravno včeraj reševal ta problem, in sem iskal na forumu, tako da vem, kaj se vse nahaja med starimi temami.

Zato sem tudi predlagal iskanje in pa način, ki je pri meni rešil problem.
metrodusa.blogspot.com

BaRtMaN ::

Tomi: saj zato mu pa napišem, za vsak primer, če ne najde, ker sem, mislim da, edini, ki je to rešil na ta način.

@sash: nekje najdi 'Enable ATA-66'. Nekaj podobnega. Včasih so imeli program CustomizerXP, ki sem ga uporabljal, sedaj imajo pa ta Tweak Now Power Pack.

Han ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211340 (1057) Hana
»

Kako vklopiti DMA na pekacu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8981 (874) BaRtMaN
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131073 (996) neki123
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181997 (1634) Eagel
»

DMA v win2k

Oddelek: Strojna oprema
91474 (1355) matevzm

Več podobnih tem