» »

Kako naj formatiram disk?

Kako naj formatiram disk?

dusangonzo ::

OK Začnimo od začetka. Najprej sem imel win 2000. Potem sem se odločil da bom instaliral XP-je. Iz win sem zagnal CD s XP-ji in izbral možnost sveže instalacije. Vsi podatki na disku naj bi bili izbrisani. Kar sem tudi hotel. To se ni zgodilo in sedaj imam win 2000, win XP in še miljon stare šare.
Kako naj sformatiram disk da bom res čisto na sveže instaliral XP-je?
Win mi ga namreč ne pustijo sformatirati.

Aspirinix ::

A si med namestitvijo mogoče izbral možnost, da pustiš ostale sisteme in-tact in dodaš nov sistem?
Če bi hotel popolni format samo VSE povoziš in rečeš, da izvajaš novo namestitev.
Al pa si namestiš Partition MAgic. Izdelaš njegovo zagonsko in nato s te zagonske particije pobrišeš in poformatiraš.
Če ne bo šlo drugače pa probaj lowlevel format tool od proizvajalca tvojega diska.

Zheegec ::

Itaq ima WinXP setup tudi format opcijo, je na voljo takoj na začetku setupa. Tam kjer izbiraš particijo kam boš posnel pobriši vse particije in jih na novo ustvari, potem pa sledi avtomatski format.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dusangonzo ::

Hvala obema za odgovore. Medtem sem že našel tisti format v XP installation setupu, sam sm biu prej klempo pa sm ga spregledal :)

Lith ::

drugače pa imaš tle disketo za formatiranje diskov, ki ti ga lahko povrne celo v tovarniško stanje (low-level, zero fill drive) in še particije lahko narediš zelo na hitro, kar hočeš (od FAT , ne pa neke linux...)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem formatirati diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191837 (1490) guererro
»

inštalacija 2000??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523503 (2930) ToniT
»

disk se ne formatira

Oddelek: Strojna oprema
131504 (1331) koli99
»

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161545 (1307) amater
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452285 (1656) BlackHole

Več podobnih tem