» »

[DivXviD] Philips predvajalniki

[DivXviD] Philips predvajalniki

««
57 / 60
»»

Han ::

Razlika je samo v podpori WMV.

janj2006 ::

Razlika je tudi v izgledu, saj je ohišje od DVP-3380 bolj črno in svetleče, pri DVP-3360 pa je bolj temno sivo, kakor popolnoma črno in mat. Firmaware za DVP-3350 je na naslovu: http://vb6rocod.euracks.com/dvp3350_12.... To je izboljšan tovarniški firmware, pri Philipsu lahko preneseš tudi njihov original, ki vsebuje tudi nekaj popravkov v primerjavi z inicialnim (začetnim), vendar ga ne priporočam. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janj2006 ()

pensa ::

Je kdo sprobal tole za dvp5980S?

http://vb6rocod.euracks.com/dvp5980S_12...

je imel kdo probleme z v5?

kelly1 ::

Pozdravljeni,....

Pred seboj imam reklamo merkatorja.

Poznate, izkušnje ali se splača kupiti PHILIPS BDP 3000/12 !?

kakor je iz podatkov in opisa razvidno, naj bi podpiral ogromno formatov, pa še USB ima. Ima kdo kakšne izkušnje, morda ga je kdo že testiral, morda kkašna povezava na forum, kjer so opisane dobre in slabe strani.

Hvala:)

DrSimc ::

Sem prebral kar nekaj strani tele teme in me zanima samo nekaj.

Ali ima kateri od teh Philips playerjev vsaj 5.1 izhod ter če predvajajo Blue-Ray Rip ( lahko tudi po nadgradnji)

rfaric ::

ali ima mogoče kdo tale hišni kino in kako je s podnapisi?

philips hts 3377

kelly1 ::

DrSimc !

Ne nobeden od PHILIPS nima 5.1. analognega izhoda !!!! Na tržišču ga ni !

janj2006 ::

Za model DVP-3360 je na voljo nov firmware. Več na: http://vb6rocod.euracks.com/dvp3360_12..... :)

Bor H ::

Je kdo preveru kaj bi se zgodil če bi ta FW vrgu na DVP-3380?

janj2006 ::

Nisem preveril, vendar tega ne bi priporočil, ker ima DVP-3380 nekaj dodatnih možnosti, ki jih DVP-3360 nima. Now firmware za DVP-3380 bo pripravljen, ko bo Philips izdal prvi popravek originalnega oz. ko bo nekdo posnel originalni firmware in ga poslal Romunu, ki izboljšuje originalne firmware za Philips predvajalnike. Bolje, da počakaš, ker drugače se ti lahko zgodi, da bo predvajalnik samo še podstavek za rože oz. ga boš moral nesti na uradni servis in upati, da ti ga obudijo.

hubertfast ::

Pozdravljeni imam Philips dvp 3350, načeloma je vse ok, edino podnapisi pri divx-ih so premajhni in presivo obarvani, a mi bo ta zadnji firmware iz uradne strani kaj rešil? To je ta firmware dvp3350_12_fus_eng?
Lara je zakon!!!

_marc_ ::

Ne znajdem se najbolje med naštevanjem tehničnih podrobnost pri proizvajalcu, tako bi prosil nekoga, če mi lahko bolj po domače razloži razlike med Philpsovimi predvajalniki 3360, 3380 in 5990, oziroma ali mi priporočate katerega drugega.

Han ::

3360 je funkcijsko enak 5990.

3380 podpira še WMV (in zanj zaenkrat še ni izboljšanega firmwara).

Alamar ::

Pozdravljeni imam Philips dvp 3350, načeloma je vse ok, edino podnapisi pri divx-ih so premajhni in presivo obarvani, a mi bo ta zadnji firmware iz uradne strani kaj rešil? To je ta firmware dvp3350_12_fus_eng?

Ne bo rešil. Vsi philipsovi firmwari imajo ogabne podnapise. Namesti si neuradnega cp1250. Namesti zadnjo verzijo po navodilih.
http://vb6rocod.euracks.com/dvp3350_12....

hubertfast ::

Pozdravljeni imam Philips dvp 3350, načeloma je vse ok, edino podnapisi pri divx-ih so premajhni in presivo obarvani, a mi bo ta zadnji firmware iz uradne strani kaj rešil? To je ta firmware dvp3350_12_fus_eng?

Ne bo rešil. Vsi philipsovi firmwari imajo ogabne podnapise. Namesti si neuradnega cp1250. Namesti zadnjo verzijo po navodilih.
http://vb6rocod.euracks.com/dvp3350_12....


Kako naj potegnem dol, če pa moram plačat. Mi ga lahko mailaš na hubertfast@yahoo.com? Hvala
Lara je zakon!!!

Han ::

Jao... Klikni gumb FREE in malo počakaj... :\

Alamar ::

Ne ne tega, Klikni na unega cp1250 v okvirčku spodaj. Je direkt povezava za download

hubertfast ::

Ok, ajde malo sem zamešal, sem v afektu prehitro zapustil stran, zdaj ga imam. A ziher dela vse v redu potem, da ne bi potem kje drugje imel težave? Drugače pa hvala, ta mala dva sinova mi težita, da ne moreta podnapisov brat, še meni gre na živce. Še nekaj me zanima, ko ga odzipam pustim isto ime se pravi DVP3350_12_V32 ali ga preimenujem v tako ime, kot je zadnji original firmware se pravi DVP3350_12? V navodilih za nalaganje novega firmware-a namreč to ne piše.
Lara je zakon!!!

Alamar ::

Kako ne piše? V prvi postavki navodil ti piše. Daj bodu malo pozoren in natančno sledi navodilom.;((

1. Extract the files by unzipping the rar file. Do not rename the extracted files.

hubertfast ::

Kako ne piše? V prvi postavki navodil ti piše. Daj bodu malo pozoren in natančno sledi navodilom.;((

1. Extract the files by unzipping the rar file. Do not rename the extracted files.


Ja ok, jaz sem navodila potegnil z uradne strani in to ni tako podrobno omenjeno, danes probam ko pridem domov, pa da vidimo.

Tam piše tako:

Caution: Do not unplug or power off the set while upgrading is in progress
1. Download the latest firmware from the product support page.
- Please refer to the “Installation Instruction” from the product support page for more information on the upgrade procedure.
- If firmware is not available for download, this means that your set is already installed with the latest firmware
2. Extract the files by unzipping the zipped file.
3. Write the extracted files onto a blank CD-R or CD-RW disc.
4. Power on the set and put in the disc.
5. A message will be displayed on the OSD after the upgrade file is recognized.
o If the upgrade file is not recognised, it is most likely due to the files being written onto the disc incorrectly. Try performing the disc writing at a slower speed.
6. Follow the instruction displayed on the TV Screen – Press “OK” to upgrade (if applicable)
7. After reading the file, the disc will be ejected.
8. You may now remove the disc after it is ejected, but DO NOT close the tray
9. Wait approximately 3-5 minutes for the software to be upgraded.
10. The set will restart itself once the upgrade is completed.
11. Upon the set waking up, please perform a “Default reset” in the Preference page under the setup menu.
Lara je zakon!!!

hubertfast ::

Kako ne piše? V prvi postavki navodil ti piše. Daj bodu malo pozoren in natančno sledi navodilom.;((

1. Extract the files by unzipping the rar file. Do not rename the extracted files.


Ne mi zamerit, pred 10 dnevi sem ga kupil in bi se rad res prepričal, da zadevo speljem korektno, da mi ne bi kaj zablokiralo, pa da sem zopet brez. Prej sem imel ene 5-6 let Kiss-a DP 1000 in je bil fantazija.
Lara je zakon!!!

Alamar ::

Poglej - če nameščaš neuraden firmware se drži navodil za neuraden firmware in ne uradnih.
Sledi tem navodilom, ki so na taisti neuradni strani, kjer dobiš samo datoteko
http://vb6rocod.euracks.com/upgrade.html

Sam imam sicer model 3360 in sem že vsaj 10x prek USB ključka (je lažje in hitrejše kot z cdja) nadgrajeval z različnimi verzijami, neuradnimi in uradnimi. Tudi uradnega sem dal brez problema nazaj na neuradnega.
Samo pri teh stvareh je vedno možnost, da predvajalnik brikneš, čeprav je verjetnost izredno majhna. Zato ti tudi povsod piše - delajte na lastno odgovornost.

Osebno ne prebavljam pomanjkljivosti, ki jih imajo uradni Philipsovi predvajalniki. Tako pa dobiš lepše in bolj berljive podnapise (različne velikosti) in kup ostalih izboljšav.

hubertfast ::

Poglej - če nameščaš neuraden firmware se drži navodil za neuraden firmware in ne uradnih.
Sledi tem navodilom, ki so na taisti neuradni strani, kjer dobiš samo datoteko
http://vb6rocod.euracks.com/upgrade.html

Sam imam sicer model 3360 in sem že vsaj 10x prek USB ključka (je lažje in hitrejše kot z cdja) nadgrajeval z različnimi verzijami, neuradnimi in uradnimi. Tudi uradnega sem dal brez problema nazaj na neuradnega.
Samo pri teh stvareh je vedno možnost, da predvajalnik brikneš, čeprav je verjetnost izredno majhna. Zato ti tudi povsod piše - delajte na lastno odgovornost.

Osebno ne prebavljam pomanjkljivosti, ki jih imajo uradni Philipsovi predvajalniki. Tako pa dobiš lepše in bolj berljive podnapise (različne velikosti) in kup ostalih izboljšav.


Včeraj mi ni zneslo bom poročal, ko speljem. Potem bom moral nastavit vse osnovne nastavitve, PAL, bla bla,...
Lara je zakon!!!

Zgodovina sprememb…

averhos ::

Zdravo,

ali mi lahko kdo pove, če lahko predvajalnik DVP3360 direktno predvaja DVD film ( video_ts ) iz USB ključa. MENI FILM NORMALNO PREDVAJA,IMAM PA POPAČENE PODNAPISE. Lp

janezJ ::

ali ima mogoče kdo tale hišni kino in kako je s podnapisi?

philips hts 3377


Ravno včeraj sem dobil ta model, zadeva špila zelo zelo vredu (imam kar malo premajhno dnevno sobo za tale nizkotonec), podnapisi delajo normalno. Zadeva ma easylink, tko de je super kompatibilem z Philips lcd-jem.
Imam pa eno vprašanje, zadaj pri napajalniku se včasih sliši nek šum, kakor neko rahlo presketanje, je to normalno, ali bi ga blo potrebno nesti na servis?
LP

fr3sh ::

Zdravo,

odločam se med modeloma Philips HTS 3377 in Philips HTS 3568. Zanima me katerega bi vzeli vi ali pa morda kaj drugega v tem cenovnem razredu.

Hvala in Lp, T.

1309976 ::

Pozdravljeni!

Glede na priporočila sem tudi sam nabavil philipsa 3660, a imam pri nameščanju neuradnega firmwarea z http://vb6rocod.euracks.com en mali problem:

potegnem dol rar file v katerem pa se nahaja zgolj en mali .bin file (glede na navodila naj bi bilo v raru več fileov - ali pa si kaj razlagam narobe). A je potrebno potegniti zgolj CP1250 DVP3360_12_vb6_v5_1250.rar ali tudi CP1250 DVP3360_12_vb6_v5_1_1250.rar.

Bil bi hvaležen za vsakršno pomoč, ker mi tule nekaj očitno ne štima (v raru je bil zgolj 1,7 Mb velik DVP3360_12 - enak .bin se nahaja v alternativnem CP1250 VP3360_12_vb6_v5_1_1250.rar. downloadu).

Če je kdo uspešno flashal firmware na tem dvd playerju, mi naj prosim napiše katere file je dol potegnil oziroma s kod.

LP

LP

Alamar ::

V čem je problem? Velikost je pač takšna, kot je. Lepo daj tale bin na usb ključ in sledi na navodilom za nadgradnjo. Če ti slučajno ne bo prikazovalo podnapisov po nadgradnji sledi navodilom za rešitev tega problema. Vse dobiš na tej strani.
http://vb6rocod.euracks.com/dvp3360_12....


razlika med 5 in 5.1 je pa tudi lepo napisana na strani
# Load ORG. Then All. Options: "Load original than all" , "All Subtitles" (first 10) and "Matching name". IMPORTANT: Use this version only if you don't use ssa or smi subtitles. This version is 5_1.

1309976 ::

Zdravo!

Aha, potem je rar file cel (sem se bal da je kaj narobe glede na to da je v njem zgolj 1,7 MB bin file - tam med navodili tudi piše:
1.Extract the firmware upgrade files from the RAR archive
(torej več fileov)
2.Unzip the files and place the files on a USB flash storage device (at least 64Mb in size - tudi tale zahtevana velikost mi je dala malo dvoma v to da je z rarom vse ok in pa o tem ali bi morali biti še zip filei v rar arhivu).
Zato sem pa mislil da nekaj ne štima z mojim rar fileom oziroma da sem nekaj spregledal).

Vem, da 60 EUR ni nek denar, pa vseeno boli če ga zapraviš po neumnosti (npr. nepravilno flashanje dvd komponente).

Hvala za pomoč
LP

p.s.
Mogoče še tole: Ko si prvič nadgradil firmware s tem neuradnim a si sledil navodilom na strani

Note: For first update or if you have problems with subtitles after update, make this steps:

oInstall first original firmware from Philips dvp3360_12_fus_eng.zip
oInstall this pre-version DVP3360_12_vb6_1.rar
oAfter each update power off player.

ali si kar direktno dal gor DVP3360_12_vb6_v5_1250.rar verzijo?

In pa čemu je namenjena load org verzija (naložiš zgolj eno ali najprej navadno nato pa še load org verzijo)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Alamar ::

Osebno sem imel probleme, da ni prikazovalo podnapisov. A to je bilo pri verziji 2. Sem sledil navodilom za to težavo in težavo odpravil. Zdaj ne vem, kako je s to peto verzijo. Probaj najprej naloži, pa boš videl, če se ti bodo podnapisi nalagali. Če ne pač sledi navodilom.

Load org verzija pa naredi točno tole kar je zgoraj v mojem navedku - brezveze imho.

Sicer pa se ni potrebno preveč bati. Jaz sem že vsaj 10x flešal z uradnimi in neuradnimi firmware in ni bilo težav. Sicer vedno obstaja minimalna možnost, da gre kaj narobe, a to tveganje je pač treba sprejeti, če hočeš imeti dobrote neuradnega firmwara.

XPSISTEM ::

Philips "HTS3270" 5.1
Razmišljam o tem lov budget sistemu. Je vreden denarja. Al naj grem po nek navaden 2.1 sistem. Želim si 5.1

Hvala za nasvete...

Okapi ::

Čudežev ne smeš pričakovati, drugače pa bo menda čisto OK za en skromnejši domači kino.

O.

Smiley123 ::

No jaz pa tudi imam eno vprašanje v tej temi.

Sicer sem še ponosen lastnik yamade 6800, ki se je po mojem mnenju do sedaj najbolj odnesla od vseh dvd predvajalnikov, ki sem jih imel, a bo to tudi treba enkrat zamenjat.

No v roku nekaj mesecev (mogoče kak mesec po novem letu) nameravat nabavit lcd philips 47. V ta namen bi tudi rad zraven vzel nek philipsov dvd predvajalnik, a sem precej skeptičen glede odločitve katerega vzet. Berem namreč razne probleme z premajhnimi podnapisi in šumniki.
Druga prioriteta, ki jo pa od predvajalnika pričakujem oz. iščem pa je priklop na zunanji disk. Namreč skupaj s tem bi tudi vzel 1 TB diska. Pa me zanima, kateri predvajalnik priporočate in v ta namen tudi kateri disk bi se ziher odnesel v tej navezavi.

Namreč nebi rad bv kupil nek predvajalnik in disk, potem pa ugotovil, da stvarca ne deluje kot bi morala.
Hvala za pomoč in predloge.

polde66 ::

Optimist:D
z Philipsovim Tv-vejem ti z zunanjega diska ne bo uspel predvajat nekih vsebin, najboljš da si prebereš teme:
Plazma ali LCD televizor?
Xtreamer - media player
in še kaj tem v zvezi s predvajalniki NMT.
Novejši LG-ji predvajajo skoraj vse kar v njih vtakneš (mkv, divx, mp3, xvid, dvd...) edino kar ne morejo je predvajati dts zvok.
islim da isto uspeva še novejšim serijam Samsunga, za Philipsa sem pa precej zihr da mu ne. Prednost Samsunga in LG-ja je v tem da znajo brat tudi NTFS. V čem je razlika od FAT 32? fat 32 je omejen količinsko in ti en giga disk ne pomeni nič ker na njega ne boš mogu naložit večje datoteke. Recimo en mkv. fajl velik cca 4 giga ti ne bo šel gor.
Samo za razmislek, dvd-ji se počasi umikajo visokoresolucijskim filmom ala blueray. Zanimiva kombinacija, ki sem jo zasledil v Big bangu je LG-jev TV + Bluray predvajalnik, kiprav tako kot Tv zna brat vse vsebine z USB diska, kar pa je še večja prednost se lahko priklopi na reciver in imaš pomanjklivost z DTS zvokom rešeno. Pri tem te Bluray predvajalnik stane samo 99 eur, kar se meni zdi ugodno.
Ne bom delal reklame za kako posamezmno firmo pač samo povem mnenje.
Sam sem nedavno kupil Philipsov najnovejši dvd predvajalnik katerega sem že prodal. Ne uporabljam več predvajalnika uporabljam pa NMT predvajalnik. Več o tem si izvoli prebrat na forumih:
NMT Egreat EG-M31C: stabilno, tiho in hladno
Wd TV Live
Usb port na lcd tv lg
h.264/DVD/DivX player
Evo robe za prebiranje in piljenje imaš dovolj.
polde

andrej1305 ::

imam philips dvp 3380. je ze kaj novega z podnapisi? neverjetno so "nagravžni" in skoraj neberljivi. ze rzmišljam da bi dvd zamenjal... obstaja sploh kakšna rešitev

seth666 ::

Kaj se pa dogaja s stranjo http://vb6rocod.euracks.com ??
....And justice for all

hanibal ::

A ve kdo za kak alternativni link za firmware za 3360?
http://vb6rocod.euracks.com zgleda precej mrtev :|
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

cat29 ::

Imam Philips 3360 in mi preko usb ne bere podnapisov za divx filme?! Ima še kdo podobne težave? Kadar pa je film na cd-ju ali dvd-ju pa jih bere normalno. Hvala za vaš odgovor....tudi jaz sem želela naložiti firmware ampak ta spletna stran danes ne deluje :(

martez ::

Pozdravljeni!

Sem lastnik Philips DVP3260i. Zanima me, če se da kako popraviti podnapise, ki niso ostri, šumniki mi delajo normalno, le črke so nekoliko debelejše in kot, da bi bile narahlo razmazane ter prozorne.

Zanima me, če si z nadgradnjo iz te strani kaj popravim mojo težavo ali samo pridobim novi logo ter barve. Ker sem malo starejši je moja angleščina bolj slaba zato prosim za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: martez ()

Alamar ::

Kako ti bo tale nadgradnja pomagala, če ni za tvoj model? Treba je paziti, da se ujemajo oznake modelov.

Vsi, ki iščete neuradne firmware, jih lahko dobite na spodnjem forumu. Tista stran s firmwari je zgleda ugasnila.
http://board.softpedia.com/index.php?s=...

martez ::

Hvala za odgovor in posredovan link. Ko prideš na stran, za katero sem podal link res ni prvi model moj, ko pa malo zrolaš navzdol pa piše 3260i_12. Ima s srebrnim napis Philips.

Link do firmware za modela DVP 3xxx ter DVP 5xxx: http://vb6rocod.lx.ro/dvp3260_12.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: martez ()

andrej1305 ::

kaj pa dvp 3380?! kakšna rešitev....podnapisi so katastrofa

komentar ::

Za philips 3360 - uradni firmware morajo imeti Dvix filmi ime podnapisa in filma enako ! Ali neuradni firmware to reši , da ni potrebno paziti na isto ime filma in podnapisa (zaradi menjave filmov s frendi )?
Za tri leta star XORO HSD415 je bilo vseeno (sedaj počasi crkuje - gre ne gre )pa sem nabavil PHILIPS 3360 !!!!!!!!!

Alamar ::

kaj pa dvp 3380?! kakšna rešitev....podnapisi so katastrofa

Na katerem Philipsu pa niso katastrofa.:)) Žal ni še nič. Romun spi zadnje čase. Sicer pa ne vem zakaj gredo ljudje sploh kupovat dražji model, ki je identičen 3360 razen WMV podpore, ki jo pa mislim, da nucajo res redki.

komentar :
Ne vem, če moraš imeti enako ime, ker imam pač vedno enako. Naloži, pa boš videl. Izgubiti nimaš kaj, pridobiš pa veliko bonbončkov z neuradnim firmwarom.

_marc_ ::

Ve mogoče kdo, kako bi pospešil odpiranje fotografij. Sedaj je tako počasno, da je gledanje povsem neuporabno. Imam pa neuraden romunov firmware.

easyrider3 ::

Philips DVP3380 je eno velko sranje,ker podnapisi so čist u pizdi in nikjer ni še nadgradnje. Sem bil že čisto,v roki sem že držal Philipsov DVP 5990 pa me je trgovec nagovoru,da je 3380 sedaj najboljš,ker edino tale bere USB kluč večji kot 4.GB,kar ni res. DVP5990 bere tud več kot 100.GB velik prenosni disk,ker ga ima moj sodelavec in pravi,da sedaj ko ima novo nadgrdnjo lahko podnapise: veča,barvo spreminja,poševno..... Mene pa je glih moral eden bedak nategnt sedaj mi pa ta škatla stoji v kotu in čakam in čakam in čakam na NADGRADNJO kdaj pa bo pa bog si ga vedi. DVP 3380 SHIT DVP3380 SHIT DVP3380 SHIT

Okapi ::

ker edino tale bere USB kluč večji kot 4.GB,kar ni res. DVP5990 bere tud več kot 100.GB velik prenosni disk,
Verjetno je mislil več kot 4 GB velike datoteke. A ta Philips predvaja datoteke v visoki ločljivosti?

O.

andrej1305 ::

SE STRINJAM. DVP3380 TOTALNA POLOMIJA! če ne bo kmal kake rešitve ga bom zabrisal v smeti....

Alamar ::

Popravek - polomija so vsi Philipsovi predvajalniki in 95% ostalih firm, če ni na voljo neuradnih firmwarov. Nesreča je pač, da ga za model 3380 ni in ni na vidiku.

bojci78 ::

Jaz sem mel prej DVP 5990 z "domačim" firmwarom in se bil zelo zelo zadovoljen z njim. Nažalost pa mi je nekega umrl in sem ga pod garancijo zamenjal z DVP 3380. Player je v bistvu enak, vendar nažalost Phillips še ni naredil firmware katerega bi potem "porihtali" in tudi zrihtali kot mora bit. Sem že pisal Phillipsu in so mi odgovorili, da naj vsakih pol leta pogledam in da bo.., ampak še vedno nič in nič.

Z playerjem sem drugače kar zadovoljen. Podnapison na srečo ne rabim, ker toliko obvladamo vsi doma Angležko, vendar pa razumem frustracije glede tega. Kajti podanpisi so res gnili...Nažalost.
Pogrešam pa npr. zelo GOTO funkcijo.. sicer šiba naprej tudi kar hitro...vendar mislim, da bi se Phillips moral potruditi in izdati firmware. Čudno mi je da DVP 3380/12 še ni naprodaj v Nemčiji in Avstrijo oz. ni na njihovi strani. Domnevam pa, ko bo enkrat na trgum v teh državah se bo tudi pojavil nov Firmware...

lp
««
57 / 60
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Yamaha predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16027115 (6647) monaco
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321626 (46970) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724331 (8945) bizi72
»

Phoilips 42PFL7404H/12 in podnapisi iz USB diska - KAKO?

Oddelek: Zvok in slika
198199 (7703) ta_ki_tke

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531247 (14500) Stepni Volk

Več podobnih tem