» »

pregosta rebra?!?

pregosta rebra?!?

Vesoljc ::

za moje h2o hlajenje uporabljam raditor (okol 140mm x 130mm x 40mm) za ogravanje zraka iz katrce na katermu je en 120mm vent iz conrada (un za jurja). sam čedalje bl ugotavljam da je ta vent prešvoh, ker so "rebrca" na raditorja ful gosta. med parom rebrc je mal manj kot en milimeter! in ker so dost globoka (40mm), zraka ki ga vent pošilja skoz skor ni čutit. na razdalji 15 cm A4 list papirja komi kej trza...
kwa narest?
- nov vent? kater?
- overclockat tega? na 17V, sam ker kabel je -5V na napajalniku?
- pohabt radiator? (no way) razširt špranje??? (hehe)
kej druzga?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

element ::

Še en ventilator dej gor. Tko, enga na druzga. 2c bl piha pol. To bi mogl bit OK. :D

PS
Bela žice je -5v. 8-)

burekar ::

Še bolje je met 2 radiatorja vzporedno vezana. Poveča pretok in se bo dost bolj poznal na stopinjah kot pa dodaten vent, pa še tišje bo.
Lahk probaš pa še eno foro. Dej ta radiator v eno zelo plitko posodo in noter natoč vodo. To tud zlo pomaga, čeprav je mal nenavadna rešitev.

TESKAn ::

Jao...preprosta rešitev - na drugo stran dej še enga 120mm, pa bo...sploh pa - kolk bl topla je voda od okolice? Če je le par stopinj, se ti ne splača še enga venta gor dajat...aja pa če lahko, dej rebra postavt tko, da bo ta prvi vent pod radiatorjem in pihal na radiator, torej da se bo zrak dvigal. Tko je najbl učinkovito, k hkrat pomaga še konvekcija.
Lp
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Vesoljc ::

jah za temperaturo vode ne vem glih, ker po pravic povedan se mi ne da odpirat vsega ampak raditor se z ambientalne temperature (ko je pc ugasnjen) segreje za 5-10 stopinj. tu mač! če ma raditor tolk mora met voda še mal več.

mah za enkrat bom nabavu še en močnješi vent pa bo...
jesen pa itak jovo na novo. ful me mika, da bi vroč (izhodni) zrak iz raditorja spelu ven iz sobe, ker polet je tole prav hudičevo!

IceIceBaby ::

nared tko kot je TESKAn reku. Na vsako stran radiatorja dej en vent. En naj piha not drugi pa vleče.
Če pa maš možnost dobit drug radiator pa to nared. Tak da ma čim bolj rebra narazen more bit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Premaknjen radiator - mrzla soba

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
294868 (4370) Go-ahead
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569250 (37319) lufy
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482184 (1441) frenk
»

Radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231749 (1436) m.i.h.a.
»

moje vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
628419 (5827) bodom

Več podobnih tem