» »

[HI-FI primerjalni test] potek, organizacija...

[HI-FI primerjalni test] potek, organizacija...

1 2
3
»

OwcA ::

To sem pričakoval, da ti bo trn v peti. Me je že kolega na to opoziril.

Dobro, mogoče ma malo zanaša, ker mešam vrhunske sisteme z vašimi. Se opravičujem. Drugače se pozna če priklopiš na vlaufan ali ne vlaufan vhod.

Da bi pa ponudil razlago, to pa ne. :\

Edina logična razlaga, ki mi pride na pamet, je migracija elektronov. Ampak to pomeni, da:

1) "vlaufan" vhod (prevodnik) ne pomeni nujno boljše reprodukcije.

2) reprodukcija med enotami iste vrste se gotovo razlikuje bolj kot "vlaufan" in "nevlaufan" vhod.

3) vpliv "vlafanosti" je odvisen od zasnove naprave. Verjetno obstjajo rešitve kjer je zanemarljiv.

P.S. to na čemer si ti testiral tudi ni tako božansko dobro, da bi bilo čisto nedosegljivo vsem nam tu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Poldi112 ::

Glede neuigranega vhoda se sam nikoli nisem prepričal, vem pa da je ogromna razlika med uigrano napravo in neuigrano (in vedno na bolje). Posledično bi lahko sklepal da je razlika tudi med uigranim in neuigranim vhodom, s tem da mislim oz. sem skoraj prepričan da jo lahko zanemarimo, ker kabel precej bolj vpliva na zvok (kar ni 100%, je pa zelo verjetno).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

OwcA ::

Ja, ampak to se pozna predvsem pri mehanskih delih (membrane, transport). Pri elektroniki recimo, da nekaj nanese migracija elektonov in preoblikovanje stičnih ploskev pri prenosu toplote (predvsem v navezi s termalno pasto). Dal bi se prepričati tudi, da je treba počakati, da umrejo slabi tranzistorji v kakšnih kompleksnejših čipih.

Občutek, da vedno potem igra lepše, je verjetno tudi posledica tega, da se navadiš na sistem (in v skrajnem primeru racionalizacija zgrešenega nakupa).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

glinik ::

codegen,
povej mi prosim kje sem napisal: "poslušal sem vrhunski sistem v BOF-u"? Vrhunski sistem je zame: vreden nekaj miljonov, komponente so v verigi, ker skupaj pašejo (in ne ker so poceni kupljene) ... + pošlihtan prostor. Brez skrbi, v Sloveniji so takšni sistemi redek pojav ...

Glede vhodov, vidim da sem ciljal previsoko. Se opravičujem, to je preteška snov za vas in vaše sisteme. Kdo naj mene prepriča na tem forumu? Večina ima komponente nižjega ali srednjega razreda, potem pa bi radi tukaj pametovali. Človek, ki nima stikov z najbolšimi stvarmi, se lahko le uči, sodeluje in posluša - nikakor pa ne more pametovat! Jaz sem to znanje nabiral leta in leta.

OwcA,
takoj ti bom razložil. Signal na vlaufanem vhodu "CD", teče po drugem konektorju, kot signa na ... rečmo "AUX" vhodu. Razlika med "CD" vhodom in "AUX" vhodom je drug konektor in ena kratka žička. Vrhunski sistem to razliko opazi. To ti je razlaga. Sedaj je na tebi, če jo sprejmeš.

Ma saj je dosti fint v hi-fi-ju. Da izpostavim samo nekatere: pravilna faza na napajalnem kablu, pravilno usmerjeni kabli (kolk se tu razlika pozna - ne vem), stabilna podlaga za komponente (masiven kamen, steklo, ...), komponente postavljene čimbol k steni, da je čimmanj vibracij poda (zelo opazna razlika), ponoči je "bolši" tok, zato hi-fi igra bolše, itd ...

To kar vam pišem za vhode itd... ljudje ne pišejo po forumih (razen redkih), ker se nočejo izpostaljat takšnim komentarom, kot je vaš. Določene informacije je dobro sprejet ob "svojem času". Očitno še ni "vaš čas", pa brez zamere. Niste nič krivi, kdo pa naj bi vam to povedal? Konec koncev je neznanje DOSTI bol pogost pojav, kot znanje (še posebej velja to za hi-fi, ki je vse drugo, kot razširjena veda).

Sploh se ne mislim več kregat, ker to ni namen foruma, drži? 8-)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

OwcA ::

takoj ti bom razložil. Signal na vlaufanem vhodu "CD", teče po drugem konektorju, kot signa na ... rečmo "AUX" vhodu. Razlika med "CD" vhodom in "AUX" vhodom je drug konektor in ena kratka žička. Vrhunski sistem to razliko opazi. To ti je razlaga. Sedaj je na tebi, če jo sprejmeš.

Tvoja razlaga nima niti malo zveze z "vlaufanostjo", ampak samo s potjo signala in recimo razlikami med konketorji. Celo strinjam se, da v vsakem predojačevalcu/integrircu obstaja "najboljši" vhod (v dobri komponenti bi sicer pričakoval, da razlika ne bo slišna), ampak kot rečeno, to nima niti malo zveze z "vlaufanostjo", ampak samo z zasnovo vezja in kvaliteto komponent (odstopanjem).

Ma saj je dosti fint v hi-fi-ju.

Na žalost je tudi veliko je tudi zablod in zelo malo navdušencev (avdiofil tu niti ni ustrezen izraz), ki nimajo dovolj znanja, da bi razlikovali med enim in drugim.

Se opravičujem, to je preteška snov za vas in vaše sisteme.

Ni treba biti pokroviteljski. Če rečemo bobu bob, tudi ti nimaš ravno vrhunskega sistema, niti vrhunskega teoretičnega znanja (ali ga vsaj pokazal nisi). V kolikor ni Hi-Fi nek metafizičen pojav, lahko vlečemo določene vzporednice tudi z drugimi napravami. Recimo merilnimi. Pri slednjih niti ni pretirano težko presežti vrednosti vrhunskih Hi-Fi sistemov pri nas (torej rang 100k EUR).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

codegen ::

Glinik napisal si :
Playerji se ne morejo testirat, da sta obadva priklopljena na ojačevalec. Vedeti moraš, da so eni vhodi na ojačevalcu že "vlaufani" drugi pa ne. To je zelo važno! Dobro, mogoče ma malo zanaša, ker mešam vrhunske sisteme z vašimi. Se opravičujem. Drugače se pozna če priklopiš na vlaufan ali ne vlaufan vhod. Vprašanje je le, koliko se to pozna pri tebi. Domnrvam pa da nič ...


To si napisal potem ko sem te vprašal kako ste testirali cd-playerje v BOF-u kar pomeni, da je bil tam vrhunski sistem če niste hoteli priklopiti na dva različna vhoda ker nista vlaufana in kot si sam rekel se to pozna samo na vrhunskih sistemih!

Ta razlage ki si jo dal Owci...konektor za cd in za aux je enak, žička ki jih povezuje z predojačevalcem je enaka oba sta narejena za sprejem enakih signalov...pa četudi je en vhod "boljši" od drugega je to tako majhno odstopanje, da ga zazna merilni inštrument...mogoče, naša ušesa pač ne!

glinik ::

OwcA,
po moji logiki je "najbolši" vhod, "vlaufan" vhod.

Ne spomnim se, da bi kje rekel, da imam vrhunski sustem ... Če pa sem, mi najdi kje - prosim.

codegen,

To si napisal potem ko sem te vprašal kako ste testirali cd-playerje v BOF-u kar pomeni, da je bil tam vrhunski sistem če niste hoteli priklopiti na dva različna vhoda ker nista vlaufana in kot si sam rekel se to pozna samo na vrhunskih sistemih!


Tak test je stvar navade, da se komponente ne priklopijo na več vhodov. Pri testiranju naj ima vsaka komponenta identične pogoje, to je zame objektiven test (neglede na kakovostni rang komponente). "Vsem enake pravice" :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OwcA ::

po moji logiki je "najbolši" vhod, "vlaufan" vhod.

Problem je v tem, da tvoja razlaga na podpira tvoje logike (je potem to sploh lahko logika? :P).

Ne spomnim se, da bi kje rekel, da imam vrhunski sustem ... Če pa sem, mi najdi kje - prosim.

Poanta je bila v kritiki tvoje (kar se mene tiče neupravičene) vzvišenosti.

Pri testiranju naj ima vsaka komponenta identične pogoje, to je zame objektiven test (neglede na kakovostni rang komponente).

Če bi to rekel že na začetku, bi se sploh ne začeli "prepričevati". ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

glinik ::

Moj namen ni bil delovat vzvišeno. Je pa dejstvo, da sem bil deležen nekaj zanimivih pojavov z vrhunskih sistemov.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OwcA ::

Dejstvo je tudi, da ne veš česa smo bili deležni ostali, a te to ne ustavi pri podajanju sodb.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

glinik ::

Seveda ne. Sem pač predvideval, da imate podobne izkušnje ... očitno ne.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OwcA ::

Aja, zato si napisal:
vidim da sem ciljal previsoko. Se opravičujem, to je preteška snov za vas in vaše sisteme.

in to dvakrat? :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

codegen ::

Za mene je veliko bolj pomembno da lahko dva izvora probavam simultano pa četudi to pomeni da ne bosta v enako "vlaufanih" vhodih, ker medtem ko ti pretikaš kable iz enega v drug cd-player se ti zvočni spomin že zdavnaj zbriše in zato je pomembno da je menjava čim hitrejša !

Stepni Volk ::

In ko menjaš kable, jih mine tudi "vlaufanost" :)

Ja, test mora bazirati na takojšnjem preklaplanju. To omogoča sodelovanje širšega spektra ljudi. Recimo glasbenike, ki imajo izvrsten posluh (pogosto absolutneg), a jih sicer Hi-Fi čisto nič ne zanima.

Poldi112 ::

To je v praksi precej tezko izvedljivo - potrebujes dva identična izvora zvoka (če hočeš instantno preklapljati med enim in drugim interkonektom). Pri zvočniških kablih je pa praktično nemogoče, ker ti bo že sama postavitev zvočnika dala drugačno sliko (ker drug par ne moreš imeti na povsem istem mestu).
Pač počakaš minuto ali dve da se zamenja kabel. V tem času pač ne pozabiš kaj si slišal.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Stepni Volk ::

Zato lahko pozicijo kablov zamenjaš. Najprej igra na zvočnikih A kabel1 in na vzočnikih B kabel 2. Potem zadeve obrneš, nekajkrat.
Pri tem sta zvočniška para A in B identična, kabla 1 in 2 različna.

Drug večji kompromis je intrkonektni razdelilec.


Ne glede na težave pri primerjanju zvočniških kablov, te odpadejo pri testiranju:
- audio kablov,
- originalnega CD vs CD-R kopije,
- CD vs MP3,
- različnimi modeli predvajalnikov.

Za začetek se lahko začne s primerjalnim testom lossy MP3ja vs. CD. Tisti, ki ne bodo slišali razlike tu, jo bodo težko tudi drugje.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Meni se ta način z dvema paroma zvočnikov ne dopade. Ker zvočnika v različni poziciji pač različno igrata. In moraš to upoštevati. Pri menjavi kabla je pa spet potrebno čakati. To je nepotrebno kompliciranje. Raje imaš en sistem in pač za vsak preklop čakaš da se zamenja kabel.
Da ne omenjam problema kje boš dobil dva identična para zvočnikov/cdplayerjev za test. Pa tudi če ju boš imel, bosta dejansko enako igrala?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

OwcA ::

Se strinjam s Poldijem112, čim manj spremenljivk, tam bolje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

neres ::

Primerjavo 'mp3/original audio zapis' bi lahko naredili kar preko interneta, ane?

Recimo dal bi pare .wav filov (pare enakih pesmi) in poslušalci bi morali na svojih sistemih ugotoviti katera pesem iz para je bila prej kompresirana v mp3 in katera ni bila podvržena kompresiji.

Se vam zdi tak test smiseln?

codegen ::

Trance...komot se zmenva ( kontaktiri me na ZS), morem to opozorit da so kabli kratki 1,5m tko da ne smeš met prevelike sobe :D !
Čez eno urco bom testiral DAC1 še z mono bloki monolith...poročam!

Stepni Volk ::

Izbrisanim sporočilom:

Zahteva se tako argumentiran pogovor, kot sledenje temi.

Naslov in namen teme je, kako organizirati primerjalni slušni test in nikakor ni namenjen za med-osebnemu obračunavanju.

Očitno samo izbrisi ne dosežejo več namena in bo potrebno poseči po nazivih...

Zgodovina sprememb…

gumby ::

dajte naredit se test za "vlaufanost" vhodov;)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja gramofonskih plošč in kaset še vedno raste (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Rezultati
34470613 (62743)          
»

[Hi-Fi] - Fizikalna razlaga pri napajalnem kablu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10010193 (5369) Trancedeejay
»

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ... (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
92562540 (29364) rs1975
»

Polariteta zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
769527 (8507) Trancedeejay
»

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19514167 (10604) Trancedeejay

Več podobnih tem