» »

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik

1
2
3 4

pblaz ::

To je vzorčna frekvenca samega playerja kako podatke vzorči. Seveda ima sam CD 44.1kHz vzorčne frekvence (2X22... kHz). Saj človek bol ali manj sliši v frekvenčnem spektru (0-20000Hz).


XXXXX - [cenzura by Stepni Volk - glej pravila foruma]

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Čuj ti pazi malo ... Idi lepo v šolo, pa se nauči kaj pametnega ...
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

pblaz ::

mogoče tebi ne bi škodilo. najprej si lepo razjasni pojme, predvsem, kaj je frekvenca vzorčenja.

CaqKa ::

za lažje razumevanje in manj rdeče krvi vas prosim če se malo umirite.

ti glinik pa teoretične stvari prepusti drugim. sam v temi tavaš.

Stepni Volk ::

BlazP ::

Js sm tole ugotovil:
Pri branju digitalnega zapisa iz CDja je treba tvorit delta impulze (signalni spicke), ki sele nato grejo skoz nizko sito DA pretvornika in dobimo ven "originalni" signal.
Zdej pa, D/A converter lahko tvori NAJVEC toliko in toliko delta impulzov na sekundo in to nam pove tista frekvenca 96 kHz oz. 192 kHz. Prakticno so sposobni vec (priblizno 200kHz oz. 100kHz) vendar se iz prakticnih razlogov, ker ne obstajajo standardni formati za zapis zvoka 200 in 100 kHz, pise da so deklarirani na 96 kHz in 192kHz. Tak da ko taksen D/A converter dobi digitalni zapis CDja naredi 44100 delta impulzev na sekundo(ki grejo skozi nizko sito, da dobimo "original" ven), pa ni vazn al je oznacen s 96 kHz, 192kHz ali N kHz.

OK?

Highlag ::

Brebral tole temo, sam mi še vedno ni jasna razlika med CD in DVD playerji kar se tiče zvoka. :D

Sam ravno kupujem CD player pa me je zanimalo kaj boste napisali. Nič kaj preveč uporabnega.:\
Never trust a computer you can't throw out a window

Stepni Volk ::

Zato si skrajšaj muke in v Google vtipkaj "CD vs DVD audio" in dobiš med drugim tudi tole: Audioholics CD vs DVD-A
Kako deluje CD
in kako DVD

Wikipedia - online enciklopedija.

Zgodovina sprememb…

sparc49 ::

Nekateri DVD predvajalniki imajo 96 in 192kHz DA pretvornike ker lahko predvajajo DVD-A. Ker pa je navaden CD posnet s 44.1kHz vzorčevanjem ta DAC dobiva digitalne podatke s to hitrostjo in nič ne pripomore k izboljšanju zvoka. Navadni DAC-i pretvorijo vseh 16bitov hkrati (ali pa navidezno hkrati). Obstajajo tudi Delta ali Sigma-Delta pretvorniki, kjer se lahko izhodno stanje spremeni samo za 1LSB, uporabljajo pa veliko višje frekvence vzorčenja (nekje 1-2MHz) npr. SACD format. Vsak DAC ima na izhodu filter, ki omeji izhodno frekvenčno obmčje na 20kHz.
Po Nyquistovem kriteriju je za primerno vzorčevanje in rekonstrukcijo potrebno uporabiti vsaj dvojno frekvenco vhodnega frekvenčnega območja, ki je nekje do 20kHz. Zaradi lažje izdelave (in nižje cene) filtra so to vzorčenje pri določanju standarda CD dvignili na 44.1kHz.

glinik ::

sparc49:
Praviš da se ne pozna "višje" vzorčenje ... Zakaj pa pol uporabljajo čistokrvni CD playerji 24 bit in 96kHz ali 192kHz? Za brezveze? Misliš, da razlika ni slišna? Očitno še nisi tega primerjal, torej s tem nimaš prakse (tako kot jaz).

Highlag:
Point te teme je da se pogovimo, če je DVD na enakem nivoju kot CD (za poslušanje stereo glasbe). Ti to ne piše na naslovu teme?

P.S. St. Volk, lahko bi se že prej vmešal v temo. Na srečo si se zdaj (bolj pozno, kot nikoli).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

sparc49 ::

glinik:
Ena ura CD zapisa zasede 2(stereo) x 16 x 44100 x 60 x 60 bitov. To je približno poln CD kapacitete 650MB.
96KHz in 192kHz vzorčevanje pri 24bitih uporablja DVD-A standard. Količina podatkov (lahko izračunaš) gre na DVD nosilec in nikakor ne na CD z 650MB. Četudi imajo CD predvajalniki tak DAC, ti nikakor ne morejo pričarati manjkajočih podatkov, ker jih enostavno ni na CDju. Zato tudi zvok ne more biti boljši zaradi takega DACa, pa če nevem kako dolgo poslušaš.
Uporaba takega DAca v CD predvajalnikih je samo marketinška poteza, je pa res da so ponavadi v predvajalnikih višjega cenovnega razreda nasplošno boljše komponente, ki lahko dajejo boljši signal/zvok. Če to boljšo kvaliteto tudi čujemo in če upravičuje toliko višjo ceno je pa stvar vsakega posameznika.

BlazP ::

Glinik: a ti se se vedno butastga delas, pa si se vedno pri vzorcenju, ko ze celo stran pa pol govorimo o rekonstrukciji analognega signala iz digitalnega zapisa. Ce bi pozorno prebral, kar zelo ocitno nisi, bi videl, da tudi sparc49 ves cas govori o rekonstrukciji CD zapisa na razlicnih DACih.
Najprej nas opozarjas, naj ne pisemo bedarij, potem pa sam butnes ven, da raj ne bos razlagu podrobnosti, ker se sam teh stvari ne spomnes. In ne bos verjel, danes smo imeli A/D pretvorbo sinusnega signala in D/A pretvorbo digitalnega signala na vajah. Pogovoril sem se s profesorjem in je sam potrdil tisto, kar sem jaz ze v prvem postu napisu.

Tudi NIHCE do sedaj ni rekel, da se vzorcenje originala pri visji frekvenci ne pozna! Ne vem kje ti to beres!? Al sem jaz slep? Mi lahko pokazes prosim, kdo je to prijavu?

Pred sabo imas audio CD, CD player, Reciever, zvocnike, kable. Mi lahko se prosim razlozis kaj bos tukaj vzorcil, brez da bi me k profesorju posiljal, naj mi on razlozi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlazP ()

Highlag ::

Mogoče sem se nerodno izrazil. Zanima me predvsem razlika v kvalitete glasbe, ki pride do mojih ušes.:8)
Je kje primerjava glede tega?

Teorija mi je približno jasna.
Never trust a computer you can't throw out a window

Stepni Volk ::

Vsem vročekrvnežem predlagam enako, kot sem že pri HI-Fi zvočnikih in zvočniških kablih: naredite test. Zberite se skupaj, priklopite recimo dva Pioneer 575A (podpira CD, SACD, DVD-A, MP3...) na soliden HI-FI sistem, ki ga očitno vsi posedujete... v en predvajalnik vstavite CD, v drugega DVD audio in to isti glasbeni album!
Preklapljajte sem in tja, ter poslušajte... seveda naj preklaplja eden, ostali naj poslušajo. Poslušalci ne smejo vedeti klateri izvor kdaj igra. Zadeve naj vsak poslušalec zapiše na papir.
Na koncu zberete podatke in primerjajte vaše ugotovitve z dejanskim stanjem (s tem kateri medij je v določenem momentu res igral).
Ker glinik sliši razliko med kabli in ojačevalci, bo verjetno z veseljem prispeval svoja travorastno slišoča ušesa... moja malenkost se vam z veseljem pridruži, kjerkoli v Sloveniji že boste to naredili. Seveda sem bolj pristaš PSIHO-AKUSTIKE... (glej o HI-FI zvočnikih)... kar pomeni, da se povsod prilagodim na trenutno "kvaliteto" zvoka.
V starih časih smo imeli čarovnice in čarovnike, boginje in bogove... danes imamo HI-FI teorije... vse kar ne razumemo, začnemo pripisovati mistiki... in naša ušesa DEJANSKO slišijo razliko le, če tudi vidimo znamko komponent, ki predvajajo glasbo... kadar znamka ni vidna, pa naj bo to zvočniški kabel, določena komponenta ali vzorčenje... smo izgubljeni...
Zato se prosim opogumite in se prijavite na ta primerjalen test. Prijave pošljite na moj email. Prijavite se lahko s pravim imenom in priimkom, da ne boste že vnaprej "obsojeni" glede na renome, ki ste si ga ustvarili z vzdevkom na tem Forumu.
Če ima kdo možnost organizirati test, naj to prosim sporoči v elektronski pošti :)

In še kratek predlog:

Zgodovina sprememb…

glinik ::

sparc49: To si lepo napisal, kako je na CDju 650MB. In to o Nyquistu, mi je tudi dobro zano.

BlazP: Samo zate bom šel do enega predavatelja, da ti bom lahko na dolgo in široko stvar razložil. Ok, saj bi lahko malo pogooglav, ampak bom vseeno šel do njega. Da ja ne bo prišlo do nesporazuma. Ti torej hočeš vedet, kje nam vzorčenje 192kHZ pride prav, glede na to da je CD posnet z 44,1kHz. Te prav razumem?

Highlag: Saj je Tranc. napisaj kako različne komponente delujejo.

Sem malo teste pogledal in našel en Philipsov DVD 963, ki igra CDje kot šus. Super ocenjen ...

Heh,... S. Volk to mi je všeč. Tukaj si eden redkih, ki pokaže samoinicijativo. Samo point ni v tem, slišati razlike med CD in DVD Audio. Jasna stvar, da bo DVD Audio CD potolkel. Bol je zanimivo slišat en in isti CD na obeh komponentah. Kaj ti pomaga DVD Audio, če so plate itak predrage, že klasičen CD je cca. 4ksit. Zdaj pa si jih nabavi npr. 100 kom. (v dobi nekaj let) in si potem računal kolk te stvar stane. Je pa res, če imaš denar za hi-fi, potem še ga imej za CDje. Saj kopija tudi ne igra tako, kot original. Ampak o tem smo že dovol povedali ... Ko si bom nabavil CD ali DVD bi se res lahko zmenili za en takšen večer. Saj MB tudi ni tako daleč vstran od LJ. En vikend ... Zraven bi vsak vzel nekaj od svojega sistema, recimo kable, CD ploščo ...

P.S. Zvočniške kable imam za XXX sir na meter, vse drugo kot hi-end ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

CaqKa ::

Ti torej hočeš vedet, kje nam vzorčenje 192kHZ pride prav, glede na to da je CD posnet z 44,1kHz. Te prav razumem?

ne. ti najprej nam razloži kaj je zate frekvenca vzorčenja.
to da je f vzorčenja višja kot je bolje je.. to mi vemo. samo o tem se ne pogovarjamo.
torej kaj je zate frekvenca vzorčenja?

_Tom_ ::

Kot je predlagal StepniVolk, naredite en test. Najprej naj nekdo, ki je nevtralen, komponenete skrije in jih označi z A, B, C... Nato naj se vrli "avdiofili" spravijo poslušat in pisno ocenit vsako konfiguracijo. Rezultati primerjave bodo zelo zanimivi. Tisto o ceni in kvaliteti pa si raje zadržite zase. Če bi vedeli, kolikšen del v ceni komponente je strošek izdelave in kolikšen pa strošek komerciale in PR, bi govorili drugače. Sam imam par 2 way zvočnikov, kateri stanejo novi čez 200K - brez ohišja!, pa se skrijejo proti enim , kateri so sicer neznanega podjetja ter stanejo skoraj 10X manj!

smok3 ::

Saj kopija tudi ne igra tako, kot original. tih bod že enkrat.
By pressing down a special key, it plays a little melody

BlazP ::

Tocno o tem testu (blind test), ki ga je predlagal Stepni Volk, je pisal ze smok3 cisto na zacetku, pa se tebi,glinik , ni zdelo vredno niti povohat stran, na kateri je test opisan.
smok3: Sicer nisem bral tvojih povezav, ampak dvomim da bom v njih zasledil kaj meni zanimivega.
S tem da smok3ov test ni omenjal primerjave CD vs. DVD ampak je bil splosna primerjava.

Pa glinik, mene ne zanima teorija vzorcenja, jo poznam zelo dobro. Mene zanima, kaj se vzorci, medtem ko ti poslusas enega od svojih CDjev na svojem domacem glasbenem sistemu.

glinik ::

Blaž, ti bom poveal ko bom stopil do profesorja...

smok3, ti res misliš da prekopirani CD igra enako dobro kot original? Daj reči mi da se šališ, ker ziher se :D :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

dokler sta cdroma (torej ona zadeva ki bere podatke iz cdja) enaka razlike neboš slišal. ti slišiš samo finese ki so dalje.
in če cdrom ni naret za optimalno branje cdrov pri 1x hitrosti potem žali slučaj.
če pa ti dam tvojega kaj te vem za eno firmo cd playerja in potem cdrom z pcjem in audigijom z digitalno povezavo. pa ti povem da nebo razlike. morebiti bo pc špilal bolje.

in spet se izogibaš vprašanju. odgovori ali pa stisni rep med noge.

pblaz ::

ok, ni ti treba zdej še s tem težit.

ko pa ste že tako lepo zašli s teme, bi ti rad povedal, da pač za vrhunsko reprodukcijo zvoka potrebuješ vinile. pa ne boš mi tu dokazoval, da preskakuje in poka in ne vem kaj še vse, sound je ziher špica. če pa že kdaj malce poči vmes - tudi v koncertni dvorani se stalno nekdo vsekuje in kašlja. in jst sm se že zdavnaj odločil, da ne kopujem več cdjev, ampak pač prisegam na analogni izvor zvoka, tako, da se sploh ne obremenjujem z dvd-a, sacd in cdji.

perci ::

ampak pač prisegam na analogni izvor zvoka, tako, da se sploh ne obremenjujem z dvd-a, sacd in cdji

Tut analogni izvor je v končni fazi "digitalen" - mislis, da so na vinilki popolnoma kontinuirani prehodi? Ce gres dost na mejhno pogledat bos videl, da so tut na vinilki stopnicke.

BlazP ::

glinik,
mojo izjavo mimogrede označiš za bedarije:

glinik:
BlazP in ostali: Prosim, prosim, prosim takšnih bedarij ne morem več poslušat.


In potem me pošleš še k profesorju, zato ker mi ti ne znaš povedat, da mi razloži zadevo, ki jo jaz že ves čas razumem(je profesor potrdil moje znanje).

glinik:
Vse tiste ki se ne najbol razumejo na te stvari, lahko vprašajo, rade volje jim bomo razložli. Ne pa bit tu nekaj pameten, ker to ne vodi nikamo. Kako bi te bilo, da bi vi predavali predavateljem ????

glinik:
Jaz sem tudi že podrobnosti pozabil. Ker ti 100% ne znam razložit, ti ne bom nekaj nakladal (kot to eni radi počnejo).

In kaj boš ti nekomu razlagu, če še sam ne veš zaka se gre? K profesorju lahka pa tud kdorkol kogarkol pošlje, da mu ta razloži kak stvar deluje.

Mene je zanimal, če ti veš zaka se gre, ko naše izjave označuješ za bedarije. Očitno ne.

Tak da zarad mene ti res ni treba hodit k profesorju, da mi boš potem povedal, kar js že vem.

drugače pa, če ti kej ne bo jasn:

Vse tiste ki se ne najbol razumejo na te stvari, lahko vprašajo, rade volje jim bomo razložli. Ne pa bit tu nekaj pameten, ker to ne vodi nikamo.

Tak da ti kr vpraši.

sparc49 ::

ampak pač prisegam na analogni izvor zvoka, tako, da se sploh ne obremenjujem z dvd-a, sacd in cdji

Mene pa zanima kako so nove vinilke posnete. Predvidevam da je vsa snemalna oprema dandanes digitalna, tako da v bistvu dobis posnetek DDA.

Gandalfar ::

glinik: zakaj ne uporabljas double-blind testa za testiranje kvalitete zvoka. Vsi resni ocenjevalci uporabljajo to metodo, da izlocijo potencialno subjektivne komponente.

Stepni Volk ::

Glede CD ja in kopije le tega: Double blind test in tudi fizične raziskave le tega, so v Hi-Fi reviji (se ne spomnim ali je bil Nemški Stereoplay, Audio ali angleški Which HI-FI), prišli do zaključka, da CD-R se pravi kopija dejansko zveni bolje. To su utemeljili s tem, da so "luknje" v CD-R jih bolj precizne, kot hribčki in dolinice indrustrijsko proizvedenega CD-ja.
Seveda sem se zapodil v klet do mojih arhivov... a razen pajčevine nisem našel te teme... tako, da zaenkrat jemljite to izjavo z rezervo.
Sem kontaktiral, druge meni poznane audifilske arhivarje (audioflistvo namreč točno to je, poleg fetišizma >:D), da najdejotisto zadevo.

Glinik, Sparc49, BlazP, smok3 in ostali... ostanite na temi... Od sedaj naprej bom vsako novo žalitev ali omenjanje le te BRISAL.

In potem se ljudje čudijo zakaj so vojne med različnimi religijami...

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Za blind test primerjavo med CD in DVD-A


se tako, kot za primerjavo med zvočniškimi kabli ni priajvil še nihče.
Dajmo gospodje vročekrvni pokazati malce poguma. >:D

glinik ::

Gandalfar, kdo po je po tvoje pravi tester?

Vinilke so po moje svoje že odigrale. Samo nostalgija še jih gor drži. Ok, njihov zvok ima tudi poseben rajc.

S. Volk. Sem zelo dosti kopij sišal na pravem sistemu. Bile so posnete z najbolšim CD pekačem Marantz 17. Bolšega ni na trgu! In ti zagotovo lahko trdim, da nobena kopija ni igrala tako prijetno kot original. Posneli smo vsaj 100 CDjev in vse sprobali.

Za primerjavo zvočniških kablo se po pričakovanju ni prijavil nihče. Veš S. Volk, to ni kar tako. Prvi rabiš korekten sistem, ki ga (kolk jaz vem) ima samo Poldi. Moj ima preveč pomanjklivosti. Poldi seveda mora privolit takšen test. Nato pa se še morajo najt pogumni kandidati.

Za vzorčenje itd. pa vam ne bom ostal dolžan ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Trancedeejay ::

HI
Evo jaz se javim za test. Bi ga pa organizirali pri mojem kolegu ,ki ima plate s komadi na CD in DVD-A in pa se HI-FI, ki zlahka prikaze razliko(meni ne bere DVD-A). Seveda, to je pa v KR.
Torej jaz se brez problema javim, dejmo to organizirat.
Lep dan se naprej

Matt
Music is the key

Gandalfar ::

glinik: imena, ki jih je stepni volk nastel v postu nad tvojim in uporabljajo to metodo.

Nisi mi odgovoril zakaj ne uporabljas double-blind testa?

Trancedeejay ::

Se nekaj kar se vinilk tice(naj mi s. volk oprosti, ker ni ravno taka tema). Zjebane plate pokajo na vsakem gramofonu, nove pa definitivno ne, imajo nekaj malegu suma, pa me niti ne moti to. Drugacen obcutek je ko imas gramofon in das na plato iglo in tudi spila fino. Ko je Kuzma vrtel plate na prejsnjem HI-FI showu mi je bilo brezveze poslusat, ker je bila ena zribana plata pa se muska jadna. Da bi clovek kupoval gramofonske plosce se mi zdi nesmisel, saj stanejo vec kot CD plosce, prah se nabere, ki povzroca vec suma..... Brez CD playerja imet HI-FI je danes malo mimo, saj obstajajo res dobri CD playerji kot vir zvoka. Blazp mislim, da je bolje ce malo vec denarja vlozis v kvaliteten ojacevalec in CD player. Sicer imam tudi sam dva profesionalna Technicsa, ki spilata bolje od marsikaterega HI-FI gramofona(niti niso poceni), vendar ju imam locena od HI-FI-ja. Torej gramofon je lepo imet ce imas plate, ki so dobro ohranjene, da pa bi bil glavni vir zvoka pa mi tudi na misel ne pride.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

boogie ::

In kaj pravijo "kao" poznavalci in audiofili si lahko preberete TU. Pa še nekaj mnenj o primerjavi med I-Pod in vrhunskim analognim sistemom TU. Pa da me ne bote tisti, ki slišite travo rast zopet linčali, ko bom rekel da velike razlike ni. Velikokrat nakup ultra dragih naprav ne prinese toliko boljšega zvoka, kolikor več denarja je vloženega.
Z avdiom se ukvarjam (poklicno) že skoraj dve desetletji in imam doma zelo drage naprave, prav tako tudi DVD predvajalnik, ki v primerjavi z mojim CD predvajalnikom ni niti pod razno inferioren. Razlika je kvečjemu taka (če se izrazim po avtomobilsko), kot razlika med novim Audi A6 in Mercedes E klase (če je kdo vozil oba, ve o kakšni razliki govorim).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boogie ()

pblaz ::

TranceDeeJay: kar se tiče tega, da rajši vložiš več v ojačevalec in cdplayer - ojačevalec sem delal sam, dva monoblocka, na mosfete, toroidni transformatorji in ostalo. pač rad poslušam nekaj, kar sem sam naredil in sesuje veliko ojačevalcev, s katerimi smo ga primerjali - yamaho, ki itak niso ne vem kaj, marantza in technicsa. predojalčevalec imam NAD C162, cdplayer pa je technics - cdje tako ali tako bolj malo poslušam, pa tudi trenutno ni sredstev, počakati bom moral do konca šolsega leta in iti spet malo delati. trenutno poslušam R.E.M. - Around The Sun LP.
Novi vinili so posneti DDA, če kupuješ nove plate s staro glasbo pa se mi zdi, da so ADA. hja, kolikcijo kar imam - drugače pa imam zato, ker me racja zbiranje plat, pucanje, poslušanje, nastavljalnje gramofona ....

CaqKa ::

jah ne... DDA potem se pa pametnega delaš kak so vinilke kul :)
eh..
ni potem boljše če imaš DDD na sacdju ali pa na dvd-aju?

pblaz ::

veš kako je, tak napad sem pričakoval. res je, do pretvarjanja pride, prav tako tudi do izgub. toda konec koncev, dober gramofon igra dosti bolj naravno, mehko. cdji pa mi nikoli niso bilo najbolj pri srcu. kos plastike.

CaqKa ::

v bistvu nisem hotel drirektnega odgovora.
le za v premislek :)

glinik ::

Gandalfar: Kako pa naj delam sam blind test?

Sem pral povezave od boogieja. Na vem kako so prišli na to, da bi primerjali mp3 in ostale medije Vinilko, CD ... mp3 jim ni do kolen, oni pa bi nekaj primerjali. Take so vsaj moje izkušnje.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

boogie ::

glinik, če si dobro prebral so blind test naredili pri reviji stereophile in prišli do presenetljivih rezultatov. Na istih zvočnikih in ojačevalcu je I-Pod porazil Kuzmino kombinacijo ( po mnenju poslušalcev ). Presenetljivo? Niti ne. Je pa zanimivo primerjati mp3-je. Isti komad sem poslušal na več načinov. Kot prvo original CD na CD predvajalniku Classe, drugič kot mp3 datoteko (EAC/Lame) iz računalnika (hard diska) preko digitalnega izhoda na D/A pretvornik in končno stopnjo, tretji način je bil s CD-ja na mojem DVD-ju in zadnjič iz prenosnega mp3 predvajalnika. Rezultati, ki smo jih podali pri pri slepem testu (izvor in virje menjala moja žena) so bili sledeči:
-trije poslušalci od petih so zapisali, da je najboljši zvok ko je prihajal iz DVD predvajalnika, na drugo mesto vsi trije postavijo CD predvajalnik
-2/5 trdijo da je zvok iz CD predvajalnika najboljši, na drugo mesto postavijo DVD
-5/5 poslušalcev trdi da je zvok preko računalnika tretji najboljši
-prav tako so vsi postavili na četrto mesto mesto prenosni mp3 predvajalnik
-kot zadnji se je izkazal mp3 iz CD plošče (na DVD predvajalniku)

Drugi krog smo ponovili drugi dan in je bilo zanimivo, da rezultati niso bili isti. Dva od petih sta celo postavila zvok iz računalnika na prvo mesto (mp3 komadi so bili drugi kot prvi dan). Pa še nekaj. Vsi od naštetih imajo doma stereo sistem za več kot milion

marS ::

:D ej, nisem audiofil, ma glasbo poslušam intenzivno že tri desetletja, doma je imam ogromno. Prav b.k. me s kakšnega vira poslušam, vedno in EDINO je važna le vsebina.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Highlag ::

Zanimivo tole. :))
Never trust a computer you can't throw out a window

CaqKa ::

zanimiv prispevek bogie :)

Stepni Volk ::

Enak test so naredili pri Stereoplay-u... glej vse o Hi-FI zvočnikih.. ko so primerjali pred 10 letjem gramofon s CD-jem... Rezultat: ZVOK DELAJO OČI :)
Zato pravim: sem fetišist.

Gandalfar ::

glink: punca, druzina, frendi ... menda ne zivis v luknji pod slapom?

glinik ::

bogie: Prav zanimivo. Česo to napisali, bo že držalo. Kaj več tukaj ne morem rečt.

Tud to je res, da je tukaj ogromno psihe, vsaj pri tistih ki res niso pravi majstri.

Tudi to se mora povedat, da je v svetu "audiofilije" ogromno tako imenovanih "avdiophilov", ki so nakupijo drage stvari in se z njimi ven mečejo. Če ste vi naleteli na takšne ljudi, mi je zelo žal.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

CaqKa ::

meni se vedno bolj dozdeva, da smo naleteli na enega wannabe audiofila.

glinik ::

Kaj pa naj drugega rečem? Jaz bi tudi rad imel čimbolši zvok, z čimmanj sredstvi.

Zdaj sem bral različne forume, ki tako hvalijo DVD playerje, ki lahko nadomestijo CD play. Sliši se dobro, ampak to bi rad slišal sam, na svoja ušesa. Govori in piše se lahko dosti ...

Nekak mi ne gre v račun, da lahko nek DVD player igra bolše od 2X dražjega CD playerja. Kaj menite vi?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Quikee ::

Ni vse v ceni ;)

sparc49 ::

glinik:

Nekoč (recimo pred desetletjem) so bili kvalitetni 16 bitni DACi za CD predvajalnike nekaj posebnega. Težko jih je bilo izdelati, dobri so bili dokaj dragi ipd. Toda tudi DACi so čipi in če vidimo kako so se razvili računalniški procesorji, so se razvili tudi DACi. Ker ni potrebe po večji resoluciji (16 bitov) ali hitrosti (44.1kHz) se je pač znižala sama cena izdelave. Nekoč zelo cenjeni DAC čip BurrBrown 1702 danes stane samo 12.4$. Toliko približno stanejo tudi dobri DA pretvorniki za DVD-A (24bit/192kHz). Seveda so potrebne tudi druge komponente vendar vseeno ni tako velik problem za ugodno ceno sestaviti kvaliteni predvajalnik.

glinik ::

Idealno !!!!

Zdaj pa hitro povejte kateri player je dober. Na očeh imam NADove CD playerje. Če DVDji res igrajo tako, kot se govorijo ... SUPER. Vse dobro se čuje o DVDju Pilips 963. Zdaj pa vas vprašam, ga je že kdo slišal? Ene revije so ga ocenile super, druge spet čisto povprečno. Kaj je zdaj res :) ?

Tudi gospodu Hajdinjaku sem pisaj, da vidimo kaj bo prišlo ven. Me res zanima ... :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428584 (13908) CoolBits
»

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ... (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
92562540 (29364) rs1975
»

Lani prodanih dvakrat več gramofonskih plošč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
13915818 (12160) BlueRunner
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110793 (8189) Quikee
»

[HI-FI primerjalni test] potek, organizacija... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1218268 (6289) gumby

Več podobnih tem