» »

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik

1 2
3
4

Gandalfar ::

glinik: se vedno cakam odgovor.

gumby ::

hmm... zakaj me tole vse skup spominja na uni slavni poster iz x-files "i want to believe"?
sparc49 vas je zabetoniral z realnimi argumenti... zakaj se naprej nakladate?

DarwiN ::

Glinik tukaj.Sem pri kolegu.

Gandalfar, pa kaj sploh hočeš? Ne, nisem doma pod mostom. Zadovoljen zdaj ??? Malo ga pijemo in je prav veselo.

In lep pozdrav vsem ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Stepni Volk ::

DarwiN alias glinik - vprašanje je bilo zakaj ne uporabljaš double-blind testa... in Gandalfar čaka na odgovor.

glinik ::

Kaki double blind? Da naj komponente na slepo menjam? Je to mišljeno?

Kako naj to naredim sam? OK, racimo da bi nekoga dobil in bi mi potem on menjal komponente. Ne skrbi, sem dovol samokritičen, da priznam če razliko slišim ali ne. Ne si zdaj mislit, da so moja ušesa ne vem kaj...

Če mi dovolite, da povem en primer. Ko ste kupovali PRVI monitor za računalnik, ste kaj gledali na kvaliteto slike? Jaz ne, gledal sem da je zadeva čim cenejša. Zdaj, ko mi je slika monitorja važna pa razlike takoj opazim. In ne govorite mi da razlike med monitorji ne vidite, ker jih zagotovo! Tu se bote sigurno z mano strinjali (predvidevam :D ). Ampak te razlike opazič, če dosti časa buliš v kište in postaneš čez čas pozoren na sliko monitorja.

Podobno je pri avdiju. Ko se malo dalj časa s tem ubadaš in dajaš določeno pozornost na kvaliteto zvika, čez čas tudi sam opaziš da razlike so. Imeti moraš druge komponente, da jih sprobavaš. Če nimaš tega, pol nimaš kaj za probat. Večina ljudi nima možnosti sprobavat komponente med seboj, sem jim tudi ni (kar je povsem razumljivo). Veliki večini je dovol, da iz zvočnikov ne hrešči in da se pač čujejo lepi toni. Tistemu malemu procentu ljudi, ki vedno znova preikušajo komponente, pa se jim reče audiofili. Kot je že S. Volk omenjal, to je po svoje nek fetiš, ampak komponente igrajo (ne bom rekel bolše) drugače, če za njih plačaš nekajkrat več, kot običajno. Je pa res, da je za 10% kvalitetnejši zvok, potrebno 100% več denarja.

To temo sem odprl to temo, da pokomentiramo multiplayerje "nove dobe". Sodeč po testih igrajo vsaj tako dobro kot čistokrvni CD playerji (za audio seveda). Zakaj si človek potem ne bi nabavil en multiplayer namesto CDja?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

CaqKa ::

To temo sem odprl to temo, da pokomentiramo multiplayerje "nove dobe". Sodeč po testih igrajo vsaj tako dobro kot čistokrvni CD playerji (za audio seveda). Zakaj si človek potem ne bi nabavil en multiplayer namesto CDja?


ja sej ti je zgoraj sparc49 napisal, da je zaradi cene čipov postala kvaliteta pri obojnih enaka.
masovna proizvodnja je industrijo pripelajala tako daleč, da se sonyu ne splača proizvajat svojega DACa, pa samsungu svojega pa techincsu svojega. vsi vzamejo enega. določene druge komponente vzamejo svoje. in zaradi tega je kvaliteta teh izdelkov enaka.
problem take naprave je edino rokovanje. ker potem nimaš onega lepega vrtljivega knofa za previjanje naprej ampak imaš enostavna dva gumbka, ki pomenita pesem naprej nazaj ob enojnem pritisku ali pa previjanje naprej nazaj ob držanju.
pa včasih lahko recimo tudi na shuffle pozabiš. sicer pa sta po kvaliteti zvoka napravi enaki. saj sta v osnovi zgrajeni okrog iste zadeve.

glinik ::

:D saj meni se ne gre, da imam neke gumbe gor. Jaz imam dovol 5 gumbov in roka. Samo zvok mene zanima in nič drugega.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Gandalfar ::

Bolj samopodoba kot zvok...

Stepni Volk ::

glinik - zato, ker slišiš razliko med zvočniškimi kabli (navkljub metrom čisto navadne bakrene žice v zvočniški tuljavi). Tudi integriranega ojačevalca ne smeš imeti... lepo predojačevalec in končna... No, to sem tako že v prvem post-u... V glavnem, če kupiš multi-praktik (kot ga imam jaz Yakumo / Yamada) me boš globoko razočaral >:D... Tudi tebe bo potem zagrabila industrijska doba... posploševanje... racionalizacija... kaj pa audiofilstvo, filing, religija... fetiš?
BTW za pravi zvok tako ali tako ne smeš imeti CD-ja... digitalno ni na spisku audiofilov... to je za digiče... >:D

In še lastna hvala: nabavil sem najpomembnejši in najdražji del vsakega audiofila oz. HI-FI freak-a: hišo.
Žal je konfiguracija dnevne sobe takšna, da Bose 901 ne pridejo v poštev...

V glavnem, nad tem krutim dejstvom sem globoko razočaran.. in še bolj bom, če kupiš DVD...>:D

perci ::

Jst pa razmišljam, da bi na računalniških zvočnikih kable zamenjal :D.

sparc49 ::

Jst pa razmišljam, da bi na računalniških zvočnikih kable zamenjal :D.

Pa ne bit razočaran nad zvokom, počakaj vsaj 10ur da se uigrajo :D .

glinik ::

S. Volk. Lepo si mi pomagal... Do 19.00 ure se moram odločit kaj vzet. Vse kaže, da ne bom nič nabavil. Preveč negotovosti in vprašanj ...

perci: Pa zvočnike daj na kamnito ploščo, takoj bodo bolše zaigrali :D Probaj :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

pblaz ::

ja sej ti je zgoraj sparc49 napisal, da je zaradi cene čipov postala kvaliteta pri obojnih enaka.masovna proizvodnja je industrijo pripelajala tako daleč, da se sonyu ne splača proizvajat svojega DACa, pa samsungu svojega pa techincsu svojega. vsi vzamejo enega. določene druge komponente vzamejo svoje. in zaradi tega je kvaliteta teh izdelkov enaka..


ja, seveda. kaj pa anomalije pogona ter transporta? na to pa lahko kar pozabimo. in zdej bomo ugotovili, da igra divxplayer allin one tako lepo kakor NAD?

drugače pa, glinik: pravi avdiofili se ne hvalijo naokoli. sploh pa ne tako naglas in z opremo, kakor to počneš ti.

sparc49 ::

ja, seveda. kaj pa anomalije pogona ter transporta? na to pa lahko kar pozabimo. in zdej bomo ugotovili, da igra divxplayer allin one tako lepo kakor NAD?

Tudi pogoni so napredovali, sedaj že vsak najcenejši računalniški pogon zanesljivo bere podatke s 48x hitrostjo. Tak pogon bere podatke pri 1x hitrosti zelo natančno in zanesljivo. Prav tako so z večanjem natančnosti nastali DVD pogoni ki berejo nekajkrat bolj goste posnete podatke. All-in-one pogoni so sposobni branja DVD sledi, tako da jim CD sledi ne bi smeli povzročati težav.
Podatki s CDja ne grejo direktno v DAC, najprej se shranijo buffer, preveri se CRC, nato pa sinhrono pošiljajo v DAC. Nekateri prenosni predvajalniki imajo dodatno pred DACom še nekaj sekundni buffer za primer izgube podatkovnega toka.
Nekoč je bilo težje narediti dober predvajalnik in mogoče se je toliko višja cena dragih predvajalnikov res poznala v kvaliteti. Danes pa tolikokrat višja cena, ki se je ohranila zaradi zgodovine, ni več upravičena, saj so po mojem lahko tudi cenejši predvajalniki kvalitetni.

pblaz ::

mogoče, mogoče. zdaj pa še predvajaj s takšnega cdja in z nada. in tak cd drive ti bo prav grdo ružil. neke stare yamahe so mele probleme, da se je slišalo, kako se cd vrti.

CaqKa ::

ja samo NAD, enote in DACa nebo šel spreminjat. nebo šel svojega delat.
tisto kar oni izboljšajo so minimalne spremembe.. kot recimo tisti buffer.
čeprav kolikor vem in sem slišal od recimo glinika (predvsem iz debat stampan cd ali pa cdr), dajo avidofilske firme bolj švohtne enote not, zato da je razlika med cdr-om in stampom navidezno očitna.
en tajvanc bo pač boljše predvajal spečen cdr, kot pa recimo najnovešji vik-krik audiofilije.

glinik ::

pblaz: Se jaz kaj hvalim, kar imam? V enem postu sem napisal, da imam dobre zvočnike, homemade ojačevalec na lampe, CD za 100EUR in kable za 200 sit/m. Je to zate kakšno hvaljenje komponent? Mislim da ne ...

Kot je CaqKa omenil, dragi CD playerji bodo brali manj posnetih plat (procentualno gledano), kot neki XXXX/&$# za 20k sit. Dragim stvarem moraš pač, bolšo robo "ponudit". Sem videl na lastne oči, ko je zajebaval player za 1M sit in ni hotel posnetega CDja brat. Po moje je to zaradi tega, ker nimajo noter "ojačevalca" za odboj laserja. Kot vemo imajo CD-RWji manjšo odbojnost, po moje bi lahko bil tukaj razlog. In še to, bol kot je komponenta univerzalna, slabše bere točno določen zapis. Npr. en multiplayer po moje slabše bere CD kot nek čistokrven CD player. Tako je bilo v preteklosti. Kakšno je stanje sedaj, pustmo se presenetit. Na trgu so (kot smo že omenili) različni multiplayerji, ki so vedno bolši. Vprašanje je samo, koliko so bolši?????

sparc49: Saj imaš prav, da se stvari v elektroniki cenijo, ampak pretiravat pa tudi ne rabiš. Menda bo nek CD player bolše delal, kot neka XY mašinca za 2X manj denarja. To so dejstva ki jih moremo upoštevat. Denar je še vseeno delno vodilo za kvaliteto in ne samo zvoka.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

boogie ::

glinik ni nujno, da za več denarja igra bolje. Lahko igra enako (če ne gledaš komponent). Poglej primer: g Jeff Rowland izdeluje high-end končne stopnje in predojačevalce je res? Njegov model dual mono bokov model 501 je sploh primer posebne vrste. V lično ohišje vgrajuje module Danske firme ICEPOWER, ki na trgu dosegajo ceno vrtoglavih 200$. No in potem "napopa" na ohišje še logotip Jeff Rowland in "mašinerija" za 2x4500$ je gotova. Vsee ostalo kar je dotični gospod dodal modulu omenjene firme je samo še materijal, ki ga dobiš v bolje založeni trgovini z elektro materijalom. Preverjeno!! Prav tako si večino high end proizvajalcev cd predvajalnikov sposodi transport pri manj zveneči firmi, (sony, philips, pioneer) doda svoj DAC in voila. To še gre, sem videl tudi ekstremne primere, ko je bil samo preložen iz ene škatle v drugo manj komercijalno, pa s toliko bolj priznanim imenom v avdio svetu. Razen priklučkov na zadnji strani nobenih sprememb. Zanimivo da je cena predvajalniku čudežno narasla za 400%.

lp

Trancedeejay ::

HI
Boogie, to je ze kar znana stvar. Tut module za Mark Levinson delajo v Korsunu. Poglej si npr. Korsun v8i. Ali pa npr Vincent - Sheng Ya(isti HI-FI in vse samo drugacno ime in kater mislis da je cenejsi?)
Najvec pa sluzijo na kablih - kaksna je velikost marz raje ne omenjam.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

boogie ::

Boogie, to je ze kar znana stvar. Tut module za Mark Levinson delajo v Korsunu. Poglej si npr. Korsun v8i. Ali pa npr Vincent - Sheng Ya(isti HI-FI in vse samo drugacno ime in kater mislis da je cenejsi?)


Saj ni važno kdo je cenejši, ampak kateri bolje igra. To pa ziher tisti ki je 10x dražji>:D

p.s. pa tudi če je isti;)

Gandalfar ::

In da to ves sploh ne rabis double-blind testa. To se 'kr slisi'.

Stepni Volk ::

CENA JE NAPAČNO MERILO "KVALITETE"

Primer ena: različno ime, identičen proizvod, a zelo različna cena: Marantz in Philips.(Philips DVP-720SA in Yamaha S550...)

Primer dva: kanibalizem znotraj proizvajalca, navzven različna predvajalnika, različna cena, resnična razlika je FIRMWARE (Pioneer 575A in 470 - če na sledenjega cepiš firmware višjega modela 575, dobiš "naprednejše" funkcije le tega >:D - za točne podatke vprašajte člana foruma:krneki v pripadajoči temi)

Ista zgodba še marsikje drugje, recimo Canon EOS 300D in 10D. Drugi fotografski "body" še enkrat dražji, cepljenje s Firmware-om pridobi skoraj 10D lastnosti (razlika v ohišju in nekaterih fizičnih funkcijah).
V avtomobilizmu prav tako... Vzemi VW Group... na podvozju Golf-a IV, se in so se vozili: Audi A3, Audi TT (najdražji "Golf"), Seat Leon, Seat Toledo, Skoda Octavia, VW Golf, VW Beetle (drugi najdražji "Golf")... Zadeve si ne delijo le podvozja, temveč še motor, menjalnik, smerokaze (dejansko več kot 85% delov).
Z novim golfom V so šli še dlje, nekaj novih modelov (Touran, Altea, Caddy...) s prihajajočim Passatom pa si bosta delila 70% vseh delov!!

Zakaj?
Ker je dejanskih proizvajalcev določene komponente proizvoda malo. Vsi ostali povečini samo lepijo Logotip na ohišja.

Dejansko je cena le merilo LOGOTIPA, se pravi ZUNANJOSTI, ne pa dejanske KVALITETE in NOTRANJOSTI.

Zgodovina sprememb…

Lucas ::

neke stare yamahe so mele probleme, da se je slišalo, kako se cd vrti

Niti ne tako stare Yamahe...Yamaha - DVDS540 ima ta problem, prepričal sem se na lastna ušesa. Predvsem zaradi tega se nisem odločil za njo.
I was here...

glinik ::

A tako je to? Tolko bolše...

Potem mi hitro povejte kateri poceni prizvajalec še dela za "hi-end" firme. Nestrpno čakam ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Stepni Volk ::

glinik - problem je v tem, da če kupiš "HI-END" napravo in odpreš pokorov... vidiš vse sestavne dele... čigav je drive (poglej temo o X-box-ih kako se ti preprosto ločijo)... DAC... Video chip... EPROM... napajalnik... mamaplata...
In potem te je sram... in nočeš nikomur, nikomur povedati... Pravzaprav je tvoja naprava in dojemanje le te... kruto rečeno: posiljena.
Zato svojega HI-END templa ne skrunite z odprianjem pokrva in živite v sveti veri in zamaknjenem transu, da je to to >:D.

YAMAHA - kako blizu CD predvajalnikom vi pravzaprav sedite, ko poslušate glasbo?
Vprašam namreč zato, ker se VSAK player "sliši", če sediš manj kot 2m stran. Če ne vrjamete... dajte zvok na minimum / Mute.

Zato: iPod RULES >:D

Še raje predvajalniki, ki predvajajo s Flash spomina - ni premikajočih se delov... kar pomeni, da ne rabiš marmorja pod zadevo, da bi "toplo" in dobro delala...
Kvaliteta? Tako odvisna od CBR... oz VBR...

PREDLOG TISTIM Z GLASNIM DRIVE-om:
zvočna komora oz preselitev predvajalnika v sosednji prostor.

Zgodovina sprememb…

Lucas ::

Res je...večina pogonov se sliši, vendar pa obstaja razlika med njimi.
Dotični model Yamahe ima zelo glasen pogon, o tem je veliko tudi na netu napisanega. Ko sem sam kupoval me je ta podrobnost zelo zanimala, ker veliko poslušam tud glasbo, ne samo gledam filme.

Ko smo probali z avdio CD-jem (vključen je bil le DVD, brez ojačevalca) je bil dejansko slišen zvok, brenčanje mehanizma, ki je bil za moje standarde premoteč. Za primerjavo smo dali isti CD še v Marantza, kjer je bila tišina.

Naj omenim še izkušnje z mojim DVD-jem Onkyo DV-SP500. Pri avdio CD-jih je mehanizem popolnoma tih, pri DVD medijih pa je mehanizem glasnejši, na določenih sekvencah včasih pojavi zvok, brenčanje podobno tistemu iz Yamahe.
K sreči se to zgodi le z DVD-ji, kjer pa dejansko zaradi glasnosti poslušanja res ni moteče.
I was here...

CaqKa ::

Kot je CaqKa omenil, dragi CD playerji bodo brali manj posnetih plat (procentualno gledano), kot neki XXXX/&$# za 20k sit. Dragim stvarem moraš pač, bolšo robo "ponudit". Sem videl na lastne oči, ko je zajebaval player za 1M sit in ni hotel posnetega CDja brat.


bulšit. player ki ne zna brat medija ki je trenutno najbolj razširjen (CD-R, in ne CD), je zame skropucalo od skropucala, in to ni merilo za kvaliteto, kvečjemu za omejenost.

Po moje je to zaradi tega, ker nimajo noter "ojačevalca" za odboj laserja. Kot vemo imajo CD-RWji manjšo odbojnost, po moje bi lahko bil tukaj razlog.


ne govori o stvareh, ki sem ti jih JAZ razlagal, TI pa jih NISI RAZUMEL.
pojma nimaš. če so tvoje uhe res tako dobre, potem je tvoje tehnično znanje ekvivaletno zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

sdspecy ::

Pozdravljeni!
Glinik, takole bom rekel; ce noces dat bogastvo za DVD/CD player, kupi Pioneerja (rang cca. pod 100.000sit)! Kar sem do sedaj videl ocen, ni nikoli sepal v kakovosti, tudi audio CD-jev in audia nasploh (res da je pri videu se boljsi). Poglej na googlu trenutne ocene (se jih kar nekaj najde) trenutnih modelov (prej omenjeni DV 470 ima dobre ocene, mogoce malo slabsi pri audiu, samo ta je dosti nizji rang - cca 120€; seveda lahko sezes po drazjemu). Mislim, da pri tej znamki ne mores falit; malo pravim iz lastnih izkusenj (mam DV 565A, BP).
Na koncu ti pa itak ostane, da gres v trgovino, pa reces, da ga bos vzel na test za nekaj dni (klasika), pol bos pa videl ce je res kaj bistvene razlike.
Logicno, da noben ne bo enako igral kot tvoj trenutni (ni receno, da slabse, mogoce samo drugace), sej menda ne pricakujes tega???

pa lep pozdrav od sosolca iz zg. Savinjske,
Spec


PS: ljudje, a hocte s temi debatami prit v kljigo rekordov??? ;)

PPS: (OFF-TOPIC) naj raje se men nekdo pove, kam it kupit nove zvocnike (2x konkretne sprednje stereo z bass reflexom + 3 satelite + center), ranga cca. 200ksit, kjer se malo bolje spoznajo nanje in kjer lahk sprobam na svojih komponentah; pa ne prosim z BIG BANG-om in njihovimi cenami >:|

LP

glinik ::

CaqKa: Smo spet zavreli kri? Kaj te en mora spet malo umirit? Si postal preveč pameten? Jaz sem predvideval in to ziher ni larifari, kaj sem napisal. Sploh pa, kaj si ti meni razlagal? Še sam si slišal razliko med kabli, ko smo testiral. Pogoji so bili za kozlat!!! Zdaj pa povej če nisi slišal razlike? Prizanj da si jo, bila je mala ali vendar!!! Bolši playerji so pač bol bol omejeni in? Saj ni njihova naloga, da berejo 15000000 medijev. Oni morajo CD predvajat, da se šika!!! In zdaj je to bulšit, vse je drek itd... Daj nehaj no CaqKa. Kot moderator bi nam moral bit vzor. Od nobenega drugega uporabnika na slo-tech forumu nisem slišal več bedarij kot od tebe. Govorim za temo zvok in slika. Še preden si bil moderator, si klastil take...

Te dni sem se pogovarjal z ljudmi na raznih forumih. Stanje je kar pričakovano. DVD naj ne bi nikoli bral CD plošč, kot jih CD bere. To so povedali ;) (izkušeni ljudje). Meni je zvok na CDju na prvem mestu, zato ... bol slabo kaže DVDju. Če sem že za zvočnike kar lep denar dal, potem še naj imajo CD zraven :D .

S. Volk: Te nisem razočaral :D ?

sdspecy: Veš da nebi vedel kdo si, res mi je žal. Daj ime mi povej :) . Vrjamem, da Pioneer ne igra slabo za takšen denar. Ampak jaz hočem čimbolši zvok, vse drugo bližnica. Za hec si še vedno lahko DVD nabavim. Ćuj, ampak v BB imajo en korekten set podjetja DALI. Cena, cca. 150k sit . Al pa, v Avstrijo leti. Tam boš ziher kaj našel.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

VS ::

Obvezen on-topic del: Stepni, fetisist si. :D

Zdaj pa se moje skromno mnenje: velika vecina dobrih DVD predvajalnikov predvaja glasbo s CDjev enako kvalitetno kot velika vecina kvalitetnih in nekajkrat drazjih CD predvajalnikov. Ja, ni kake ogromne slisne razlike med Marantzom DVD4200 in Marantzom SA-11. Cena je vec kot ocitna. Razlika v glasbeni reprodukciji? Zanemarjliva.

In ce se odlocis, da bos uporabljal DVD enoto le kot bralec originalnega zapisa zvoka in bo DA konverzijo opravila tvoja DAC enota (pa ce je to vgrajeno v AV receiver8-O! ali pa v koncno stopnjo) bodo razlike za vse double-blind teste povsem nicne. Mimogrede, Marantz SR7200SE je kar fajn AV receiver.:D (Marantz fetisist tukaj -- in moj lokalni diler je dokaj zadovoljen z mano, predvsem ker menjam novo za staro.)

Kratek povzetek: za predvajanje CDjev je DVD predvajalnik vec kot dobra zadeva. Tukaj se dobi kitajska jajcka (strokovni izraz) za ubogih $60. In CDje predvajajo tako, kot se sika.

StepniVolk: iPod je pa itak zakon, le dobre slusalke je dobro imeti zraven. Tiste bele ropotuljice, ki so standardno z iPodom so fajn za tatove, da lahko od dalec vidijo, koga se splaca oropati. Kake Sony MDR-EX71SL ali pa Shure E2c/E3c bodo vec kot zadovoljivo opravile zadevo.

Ford Mondeo in Jaguar X-Type pa ne bom omenjal.
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VS ()

CaqKa ::

glinik. jaz oporekam tvojemu tehničnemu znanju ne tvojim uham.
da so "avdiofil" predvajalniki, ki ne znajo brat CDR bullshit še vedno vztrajam, fora je namreč samo v cdrom enoti. al zna brat ali pa ne. zvok je potem enak. če ne zna brat se bo to pokazalo ali v ne-predvajanju, ali pa v pokanju.
vse ostale razlike ki jih slišite so larifari.

gandalfar da ti jaz odgovorim na vprašanje, ki ga postavljaš gliniku.
ja. je delal tak test. testirali smo kable. glinikov kabel (cena nevem kolko na meter), ter našega "običnega" 140 sit na meter.
glinik ni opazil razlike. in to je pripisal temu da imamo slab sistem.
ok si rečem.. samo če slišiš kak trava raste potem boš pa menda tudi slišal kak list pade na travo.


glinik, če ti ne moreš požret tega da je tvoje tehnično znanje nikakvo ti jaz ne morem pomagat. mene zaradi tega neboš v drek tišal in mi pravil da klatim neumnosti, brez da boš bilokaj argumentiral.

glinik ::

VS: Saj nisem rekel, da so DVDji slabi. CDji so pač bolši. Praviš da slišne razlike nisi slišal med tema dvema Marantzema, ne vem kaj naj rečem. Razlika v ceni je ogromno. Ok, saj cena ni merilo. Ampak vseeno mislim, da to glih ne bo držalo. Vseeno lepo da si potestiral in dal svoje mnenje. Predvidevam, da nisi glih zahteven poslušalec. Pa brez zamere. Ljudje smo si različni in prav je tako :) .

P.S. Kaj je sploh tale iPod? Nekam dosti se govori o tej stvari.

CaqKa: Tisti test pri tebi, o tem ne bi zgubljal besed. Priznaj, da smo imeli komponente in zvočnike ki jih niti v najslabših lokalih ne srečuješ. In ti bi zdaj s tem rad testiral ... Bodi vsaj tolko realen ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Gandalfar ::

obozevalec hi-fi igrack, ki se ni slisu za ipoda in slep in gluh hodi mimo s-t novic.. jao..

Trancedeejay ::

Glinik, ko si se ravno vclanil na hiendfi forum bi lahko pogledal na forumu kaj to sploh je - to je tisti appleov prenosni predvajalnik z diskom velikih kapacitet katerega so zvokovno primerjali z enimi HI-FI scenami pa je folk rekel da je bolje z ipoda spilal.
Glinik, ko sem primerjal Onkyo DV-SP501 in NAD C521BEE na zacetku se mi je zdelo da bolje spila Onkyo, saj je bil zvok bolj 3D, hocem reci prostorski in dinamicen in ne zamorjen kot pri NAD,tako se mi je zdelo tudi z NAD 512 DVD-jem(da je zvok bolj prostorski), kjer je samo skatla(kot da ne bi bilo nic noter) in pa z NAD 532. Potem sem zvocnike malo postavljal okoli in pa interkonekte zamenjal z Nordost Super Flatline in se enkrat probal, tokrat se je CD player odrezal bolje(oz. isto samo vse skupaj je bilo drugace postavljeno in drug interkonekt), kjer bilo vec prostora, Onkyo pa je bil malce zrnat(kot ce ponoci slikate z ISO 400 na digitalcu:). Ne bos verjel ampak najvec razlike se pozna z ojacevalcem. Meni se se vedno zdi da je starejsi NAD 304 boljsi od novejsega 320BEE. Imas kao en hud ojacevalec, probaj prinest domov kaksnega drugega pa primerjaj - ni vse v tezi.
Na S300 in Pioneer 717(ki spila CD-je slabse kot NAD-pioneer je ze star) in SA 5000 signature je spilalo bolje ko meni se nikoli ne tako. Ko sem zamenjal ojacevalec je bila cisto druga pesem, prej pa sem menjaval CD enote ko budala(samo sposojal, ne kupoval).Saj je spilalo malo bolje in slabse itd. ampak nejvec se je poznalo z ojacevalcem.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Stepni Volk ::

glinik - VS ti je lepo nakazal najboljši kompromis: kupiš poceni kitajsko jetrce... preko optičnega kabla (ne mi reč, da so razlike tudi tu) lepo pripelješ podatke do ojačevalca s kvalitetnim DAC-om.
Nekaj podobnega sem ti že med zvočniki omenjal: aktivne zvočnike z digitalnim DAC-om.
ERGO: odpadejo vsi zvočniški kabli... "boli te", kateri DAC ima CD ali DVD... zadeva je pa tako močna, da bodo v sosednji vasi vedeli.

iPod:


Fetiš:


iPod + Fetiš = Uber Fetish:

Zgodovina sprememb…

Trancedeejay ::

Seveda, najvec se pozna ce so tisti najmanjsi detajli v nulo dodelani. Npr. kvaliteten ojacevalec in CD player, ki ima primerne kable, antivibracijsko podlogo, konice, kvalietne zvocnike - vse skupaj naredi pravi HI-FI. Da bi v en kvaliteten sistem tiscal kaksno Yamado se ne strinjam, ker je slika ni tako dobra, zvok pa tudi. Sicer sam imam antivibracije podloge, ki so home made in se sploh nisem poglabljal ali zaradi tega kaj bolje spila, naredil sem jih za gust. Tudi filtre bom dodal v podaljsek samo za gust, ce se bo slucajno kaj poznalo(ce se bo se bo najbrz minimalno). Doma imam vec komponent in 2 sistema - tako da jih lahko malo kombiniram. Da bi skupaj zmetal komponente priznanih firm in pa kable kar malo tako po firmah je tudi malo mimo, tudi drazji kabli niso zagotovilo za boljsi zvok - to so v bistvu kretnice, pa tudi mnenje nekaterih, ja jest pa imam hude kable 0,8cm preseka je cisto mimo, ker to ne pomeni da bo kaj bolje igralo. V tem definitivno stejejo malenkosti, ki se naberejo na kup, potem se to zelo pozna in loci sisteme.
Poznam ljudi, ki se imajo za poznavalce in imajo vsako leto slabsi sistem. Npr. Clovek je iz AR in NAD, Thorensa, presaltal na Yamaho, Koda zvocnike in grundig DVD, spila pa slabse kot iz stolpa v BB, ceprav je vse na konicah, podlogah in oh in sploh spila zanic da bolj ne more.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Stepni Volk ::

Trancedeejay - torej se sliši razliko med optičnimi kabli?
In še eno off-topic vprašanje: kako mora biti klasičen kabel pleten, da se "boljše sliši"?

S tem vprašanji ne zafrakavam, da ne bo pomote... me samo zanima, kaj na to potečete.
Moja teorija je, da nima nobenega vplliva in tudi dejansko ne slišim razlik (blagor mi), oziroma kadar jih... niso takšne, da bi se metal na trepalnice in čez dan ali dva se tako ali tako prilagodim.
Vsi dodatki me ne prepričajo niti teoretično... in še v 99% so le kič za oči... na zvok ne vplivajo...
Je pa res, da ko sem dal zadeve na "piramide", so netopirji spet k hiši prišli >:D

In nazaj na temo, imel sem Carver, Luxman, Casio, Sony, Akai CD predvajalnike... in še imam Yamahin CD changer (tega se sliši, ko menja plate, prej ne >:D).
Z DVD-ji sem se držal minimuma: Hyundati, Yakumo in Yamada.

Od vseh omenjenih ni slišne razlike... edino Luxman-a bi takoj spet prepoznal, ker so v njem zvok mehčale stare dobre lampe... a o tem sem že med zvočniki: audiofil - je človek, ki se je navadil na določeno deformacio zvoka in to potem naprej obožuje, ter fanatično zagovarja: fetišist.
Tako "gorim" za lampe... in Bose 901 zvočnike :)
Imam še dva fetiša: B&O, ter iPod.
Slednji je novejšega datuma, na ostalih se nabira prah. :)

Zgodovina sprememb…

Trancedeejay ::

HI
Kar se pletenja tice, mislim da je to bolj bullshit kot ne. Doma imam vse kable trde(ne mnozice trdih zick). Sem delal primerjavo z UTP kabli - moje smo jih se testirali v sobi od hiendfi na hi-fi showu v Mednem. Kabel je bolj primeren za sisteme, ki sikajo(oz. majo veliko prevec visokih) in z zvocniki za na polico, ki ne sezejo tako globoko, saj kabel kar dobro pobere visoke frekvence in basa je vec - v boljsem sistemu spila bolj zanic kot ne. Pri bratu tudi ne spila prevec dobro, saj imajo njegovi Jamo E800 ze tko prevec basa, preblizu stene in pol se ti kabli.....
Tko da vsi, ki mislite da more bit za bas(kao da pozene bas enote) kabel vecjega preseka si probajte utp kabel za 50sit/m.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

smok3 ::

en zanimiv 'članek' o kablih:
http://www.hometheaterhifi.com/volume_11_4/feature-article-blind-test-power-cords-12-2004.html

zanimiv je predvsem index 'prepričan da bom slišal/sem slišal' ali t.i. bullshit
index, ki je bil prav čudno visok :D
By pressing down a special key, it plays a little melody

CaqKa ::

CaqKa: Tisti test pri tebi, o tem ne bi zgubljal besed. Priznaj, da smo imeli komponente in zvočnike ki jih niti v najslabših lokalih ne srečuješ. In ti bi zdaj s tem rad testiral ... Bodi vsaj tolko realen ...



pa ti nisi realen. to kaj dajo v lokale, temelji na glasnosti. to kar imamo mi doma pa temelji na čimbolj vernem predvajanju zvoka.


In še eno off-topic vprašanje: kako mora biti klasičen kabel pleten, da se "boljše sliši"?


teoretično bi naj imel kabl ki je enake premera in bolj finožičnat, več kapacitivnosti napram onemu ki bo trdožičnat.
to bi teoretično lahko vplivalo na spremembo signala. ampak to bi pomenlo da signal več ni veren.
moja teorija je še vedno da bi moral skupaj vzporedno dat koaksilca in en trd baker. potem bi optimalno izkoristil celotno območje do 20 kHz.

no kot vidim je trance mojo teorijo potrdil.

BlazP ::

Trancedeejay: "Sem delal primerjavo z UTP kabli - moje smo jih se testirali v sobi od hiendfi na hi-fi showu v Mednem. Kabel je bolj primeren za sisteme, ki sikajo(oz. majo veliko prevec visokih) in z zvocniki za na polico, ki ne sezejo tako globoko, saj kabel kar dobro pobere visoke frekvence in basa je vec"

Ce UTP kabl spusti skozi nizke frekvence, frekvence okol 20kHz pa pobere, kaj se potem sele zgodi okoli frekvence 5-10MHz, na kateri deluje 10Mb Ethernet, za katerega so UTP kabli narejeni? Potemtakem UTP sploh ne bi spuscu skozi take frekvence. Al tam SPET zacne prevajat?!

Trancedeejay ::

Ti ne zastopis, prevaja ze ampak s frekvenco se slabsa. Zato pa imas vec kategorij UTP kablov, visja kategorija kabla bi najbrz manj zapirala visoke. Zato je tudi dolzina kabla pomembna. Ce zelis ti lahko dam kaksen link - najbolje pa da sam malo pogledas.
Lep dan se naprej

Matt
Music is the key

gumby ::

bistvo vseh twisted pair kablov je zmanjsanje motenj pri prenosu diferencnih signalov. nic drugega.

eni spet slisite, kako deteljice cvetijo|O


aja... glede frekvence se pri 20kHz ne dogaja nic pametnega... ni problemov z dusenjem, sumi, presluhi in podobnimi zadevami. tudi tako opevani skin efekt je se neznaten pri teh frekvencah. zurka ze zacne pri megahercih in visje:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Trancedeejay ::

Lahko pa komu posodim kabel pa naj sam sproba ali pa naj sam kupi - za 300 sit clovk ne bo umrl - jaz sem kupil zgolj zaradi radovednosti,ker sem hotel sprobat.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

glinik ::

Tranc. V teh dneh se pogovarjam z Vornijem. Nisem še dokončno odločen. Glede ojačevalce. Seveda se ojačevalec bol pozna, kot CD. Ojačevalec ti je steber sistema oz. zvoka.

Saj sem daj v googla iPod not in nič pametnega ven vrglo. Pa kaj vas ne smem kaj vprašat? Gandalfar samo godrnja, si mogoče kakšen kolerik?

Dečki, jaz ne maram kompromisov. Hočem najbolšo komponento ki bere CDje (do cca. 50k). Zdaj ali je to CD ali DVD, mi je prav vseeno. Samo zvok je važen.

CaqKa: O vašem sistemu doma pa, ... Za kino čist ok oz. BOMBA. Za glasbo pa to ni glih primerno (milo rečeno). Vsaj to spoznaj in se s tem sprijazni.

gumby: Prosim da se z takimi komentarji umiriš. (xxxx - cenzura by Stepni volk). Razlike med kabli so in to je dejstvo! Zato zdaj nehaj o cvetenju deteljic ... Če s tem nimaš izkušen, si jih pač naberi.

Danes sem bil v Mariborskem BOFu, tam poznam enega prodajalca. Ko sem mu omenil, da razmišljam nabavit DVD za predvajanje glasbe se je ded prijel za glavo. Rekel je, da so testirali razno razne DVDje (predvsem Marantz) in se z CD sploh ne morajo kost. Niso jim do kolen. Primerjala sva dva modela. Marantz DVD, SACD 6400, 120ksit, cca. 1-2 kg in navaden cd 4400 mislim da je bil. Cena 55ksit in vsaj 4 kg. Zvokovno ga cenejši tako šišne, da je škoda besed.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

glinik - kje, s katero glasbo in na kakšni opremi sta to "testirala"?
Prvo pravilo vseh testov: testiraj doma, kjer "poznaš" vse komponente in slabosti prostora!!!

glinik ::

Lepo si povedal. Opremo mora človek poznat. Dopovej to enim. Oprema je bila takšna, eh škoda besed. Mene lahko malo zanese in bi se spet kregali. Ampak bom vseeno povedal. Kot izvor smo imeli discmana :D , in nek star Technicsov reciver. Zvočniki so bili home made. In ne samo to narejeni so tako, da ni bilo možno slišat celotnega zvočnega spektra. Malo smo poslušali troblo, pol smo prešaltali in nato bas srednjetonsko področje :D :D . Potem je seveda CaqKa zahteval, da naj ugotovim kdaj je kateri kabel igral. Mislim, ... Finta je v tem da so bile razlike minimalno slišne. PA ŠE TO, testirali smo šum! Vsaj večji del testa. Plus tega smo še vgradili eno stikalo, da smo preklaplajali. Ta ideja ni bila tako švoh, priznam.

Ampak konec koncev, test je bil izveden. Ni bil izveden površno, izveden je bil katastrofalno.

Vseeno se mi je lepo zdelo, da je CaqKa privolil na tak test, čeprav je bil brezsmiseln.

P.S. Prej sem se pogovarjal s človekom, ki je imel na testu DVD player Philips 963SA. Pravi, da je potolkel CD player Denon 1550. Tega nisem pričakoval, zelo zanimivo ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Stepni Volk ::

glinik - mislil sem na test med Marantz-i v BB >:D

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Nisem imel dosti časa, zato sem bil hiter. Testiral nisem, bom drugič ko bo več časa. Drugače pa itak človeku zaupam, ker je takšen tip kot ti S. Volk. Ne mara hi-enda :D . Doma ima 2000 LP plošč in uživa ob gramofonu :D . To ti je sigurno všeč, priznaj :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

gumby ::

glinik: hocem samo povedat, da ima vsak kabel svoj namen. in utp ni misljen za povezovanje zvocnikov z ojacevalcem, ampak za prenos signala (=podatkov) pri visokih frekvencah... zaradi mene vi lahko povezujete komponente z visokonapetostnimi kabli, ce hocete
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428585 (13909) CoolBits
»

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ... (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
92562540 (29364) rs1975
»

Lani prodanih dvakrat več gramofonskih plošč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
13915818 (12160) BlueRunner
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110793 (8189) Quikee
»

[HI-FI primerjalni test] potek, organizacija... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1218268 (6289) gumby

Več podobnih tem