» »

F1 - sezona 2005

F1 - sezona 2005

««
51 / 52
»»

ČIP 008 ::

Kaj je tifoziiii............ko pogledam v temo ša kar naprej jokate! Rekordi so za to da se rušijo mar ne? Imamo najmlajšega prvaka v zgodovini F1 in to je to.................Fernando Alonsoooooooooooo.:D Zmago si je privozil sam brez pomoči sovoznika in če hočete tudi brez pomoči sodnika.8-O Lepa in zanimiva sezona po petih letih dinastije Schumi.....>:D Na koncu naj še pohvalim ekipo McLaren Mercedes za fer in športno držo in hkrati upam da se je kaj prijelo tudi poskočnega osla iz Maranela. Adijo...................

BigWhale ::

Dajte dvignit nivo debate..

Kar se pa dirkanja tice....

Jaz nocem zanesljivih avtov, jaz nocem taktiziranja in jajcanja s postanki. Jaz hocem, da se prehitevajo, da se pole na dirki zamenja desetkrat, hocem, da crkujejo Renaulti, McLarni, Ferariji, Williamsi in vsi ostali avti, hocem, da je prvenstvo izenaceno, hocem da zmagujeta tudi Albers in Monteiro. Hocem siroke slick gume, pa hocem striktna pravila o tem kaj lahko kdo vozi in koliko denarja lahko nekdo zapravi za svoj avto. Pa hocem tudi, da se vsi teami drzijo tega... Nocem tega kar imamo zdaj. FIA, neko togo, rigidno telo, ki se tudi malo ne zvije, ko bi se moralo, da bi se gledalo dirke, ne pa treninge treh mostev. Naj bolj drasticno spremenijo pravila in naj naredijo dirkanje bolj zanimivo... In nocem desetkratnega spreminjanja nacina kvalifikacij...

Say no to the bloody orient express! :)

Alexius Heristalski ::

Ja in letošnje dirke so bile blazno zanimive in razburljive. Mogoče tista v Imoli.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

overlord_tm ::

jabolje da računalnik izbere en random avto, ki ga sebotirajo v parcu fermme da bo dirka zanimiva :D

BW, nisi velik falil, ampak postanki so zanimivi, vsaj meni. Še posebej ko koga povozijo, polijejo bencin, pozabijo gume. to bi se moralo dogajat bolj pogosto

Good Guy ::

Veste kaj bi blo najbolje in najbolj fer do vseh

da bi ime vsi isti avto iste gume vse isto samo taktiko bi izbirali posvoje šele tukaj bi se pokazala pravi talent voznika
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

borchi ::

@rovtar: za kaj takega maš ene petnajst nižjih open-wheel serij.

@bw: za kaj takega maš Moto GP (no, Rossi more nehat, pol pa).

včasih je na skor vsaki slalom/veleslalom tekmi zmagal stenmark. vsaka je bla super zanimiva, ker je obstajala možnost, da se bo ravno na tej zgodilo nemogoče. da bo nekdo premagal stenmarka, namreč.
l'jga

Good Guy ::

vauu in to je tok zanimivo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

njok ::

Saj pri MotoGP tudi Rossi pobere vecino zmag, pa so dirke vseeno zanimive, ker so prehitevanja. Pri F1 pa voznik ve, da bo tisti pred njim prej ali slej moral v bokse, zato rajsi ne tvega s prehitevanjem. Poleg tega pa se vsa mozna krilca na dirkalniku to otezujejo. F1 bi se lahko zgledovala po GP2 sprint dirki in seriji nasploh.

BigWhale ::

Alexius,

Sprehodi se po celem threadu nazaj, bos videl, da sem prakticno za vsako dirko rekel, da je bila dolgocasna.

Ker vecina jih je bila. Letosnjih, lanskih pa isto.

Alexius Heristalski ::

BigWhale, ni letelo nate, ker sem dobro seznanjen s tvojim mnenjem o razburljivosti letošnjih dirk F1.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

SisQ ::

Ja letošnja sezona pa res ni bila dolgočasna. Kaj jih more 6 umret, da bo zanimiva ali kaj?
Videli smo, da je ŠUMI en navaden kekec, ko nima najboljšega avta, najmlajšega sv. prvaka, Mclaren se je znova postavil na noge, Red bull...itd, itd.
In kaj je najvažnejše...nobeden si ni privozil 1/2 kroga prednosti v 5 krogih...hvala kurcu.


hunter01 ::

Ja dejte se sprijaznit da v formuli ne bo nikoli toliko prehitevanj kot pri moto gp!! 8-O meni je bila letošnja sezona tudi razburljiva in sem z videnim popolnoma zadovoljen! Mogoče sem le malo manj zahteven kot vi.:\

Gundolf ::

Še to bi rekel, da je F1 boj tekmovanje konstruktorjev kot voznikov. Zato so vsa prepiranja a la ta je najboljši in bi mogu bit prvak brez veze, ker zmagovalec bo voznik v avtu, ki je najboljši na večini dirk in bo imel več sreče ter znanja od svojega moštvenega kolega.

ripmork ::

res je, je pa naslov voznika medijsko dosti bolj izstopajoč, naredi boljš reklamo, itd itd...
Čeprav ko človek pomisli da je to pravzaprav tekmovanje ekip je res čudno da je tako, konstruktorski naslov realno gledano vsaj toliko velja kot naslov voznika...

najbrž je to tako ker se bolj epsko sliši zmaga enega dirkača kot pa zmaga 200 glave ekipe...
:D

overlord_tm ::

Videli smo, da je ŠUMI en navaden kekec, ko nima najboljšega avta


kak kekec je bil pa kimi ko je imel tak avto? pa alonso?

monster-x ::

Overlord_tm, ja, a ne veš, da se Alonsu in Kimiju lahko oprosti, Schumiju pa ne? SisQ, še dosti je naredil z avtom, ki mu je bil dan. Rubinho je bil lani tudi v vrhu, pa letos s tem avtom ni prišel kaj visoko. Čist tko, da ne boš bedarij pisal.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

krisspace ::

kimi ni noben kekec. se spomnete par let nazaj ko se je boril za prvaka! in kakšen bolid je imel? starega eno leto, ker so čakali na novega. nov pa je bil katastrofa. šumi pa divjega ferrarija. in komi komi da je zmagal prvenstvo.

SebaR ::

LOL LOL LOL dajtno no raje nehat s tem kdo je kekec....

Povej mi dragi krisspace zakaj še kimi ni prvak, če imaš ti prav bi moral biti že zdavnaj...?:\
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Daedalus ::

Tist bolid ni bil star eno leto...je bil kr konkretno predelan MP4/17D, daleč od tega, da bi bil počasna kripa. Kimi je takrat zgubil naslov prvaka, ker so pri McLarnu opustili razvoj MP4/17D, ker so mislili, da bojo postavli na stezo MP4/18. No, ker jim to ni ratalo, je zaradi nerazvoja 17D ratal prepočasen...

Povej mi dragi krisspace zakaj še kimi ni prvak, če imaš ti prav bi moral biti že zdavnaj...?

Zarad avta, predvsem. McLaren je že nekaj let v krizi, letos so se sicer pobrali - samo zanesljivosti ni bilo dovolj, pa prepočasni so bli na začetku sezone.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

krisspace ::

a zakaj ni bil še prvak?

ker je 95% odvisno od strokovnjakov za rač. in ne tistih za volanom. in Kimi do sedaj teh ni imel. je pa dokazal do sedaj ja je perfekten pilot.
glede starega mclarna pa-osnova je še vedno leto stara. kar zelo veliko pomeni.

je pa bil /17 kar dober avto.

Zgodovina sprememb…

monster-x ::

ker je 95% odvisno od strokovnjakov za rač. in ne tistih za volanom.


Ahahaha. In pol je Schumi kekec, ker strokovnjaki "ne poštimajo stvari"? Tvoja teorija pač. Itak ne drži. ;)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Daedalus ::

glede starega mclarna pa-osnova je še vedno leto stara. kar zelo veliko pomeni.

Ah, ne nakladaj. Eno leto staro gor al dol, če je dovolj hiter, ni problema. Ferrari je s takim pristopom dominiral lep čas - na dirkalniku so spreminjali zadeve po potrebi, kar je pa delovalo, pa niso preveč spreminjali. McLaren se je pa leta 2002 zaletel z novo, krasno, radikalno idejo o dirkalniku...ki pa ni nikol vidal dirke. Še njegov naslednik je bil sranje od sranja, z zanič karoserijo, prekompaktnim zadnjim delom, ki se je konstatno pregreval, motor je bil švoh in popolnoma nezanesljiv. Šele letos jim je ratalo naredit hiter dirkalnik, ki pa je prevečkrat odpovedal. Upam, da bojo naslednje leto meli hiter, pa zanesljiv dirkalnik, čeprav me je ob besedah Ilmor, V8 in 20000+ rpm že zdaj strah...da ne bo Ilmor ponovno izdelal bombe ne pa motorja...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

krisspace ::

monster!

Ne šumi ni kekec. Je Rožle.

On ni slab pilot. Ima pa več sreče kot pameti, da je v pravem trenutku pokazal nekaj malega znanja...nato pohapsal dobro pogodbo z ferrarijem...pobrav vse Strokovnjake od Benettona, jih še nekja dokupil in to je pripeljalo do vseh ferrarijevih zmag.

Jaz osebno šumi-ja nemorem videti zaradi primera Damon h. in Jacka V.(osebnost=drek)
Glede vožnje pa ja tako. Ko je vodil je bil hiter.(kdo pa nebi bil s takim avtom) Ko pa je bil pod pritiskom se je ZELO velikokrat posral. (to naj nihče ne reče, da ni res ker JE) Ko je bil kdo zadaj, je delal napake in tudi zletel iz pište. En primer je sukuza, ko je mogel loviti točko za osvojitev naslova prvaka. 2x se je zabil v brata v zadnjem ovinku...in še je nekaj takih primerov...tudi dva primera zgoraj omenjena..

glede strokovnjakov pa-oglej si malo delo v vetrovniku, za mizo z motorjem, kako delajo vse druge dele za avto, kakšne rač. imajo, kolko ljudi dela za vsem projektom(trenutnim razvojem dirkalnika in dirkalnika, ki pride naslednji na vrsto) in nato pomisli kaj bi pilot vozi, če teh ljudi ne bi imel.
Verjetno da tomos in še to ta staro štirko :)l

cryptozaver ::

> ker je 95% odvisno od strokovnjakov za rač

Tudi. Tu so se strokovnjaki z drugih podrocij. Strojnistvo, logistika, management... Koliko % pade na posamezno sluzbo pa je tezko reci. Pomemben je team. Sofer seveda vaga veliko vsaj po honorarjih sodec. Poleg volana igra zelo pomembno vlogo pred mediji. Ponavadi mora odgovarjat na vsa vprasanja. Verjetno obstaja v timu kdo se bolj releventen.

SebaR ::

krisspace pojdi raje spat in ne govori bedarij. Povej mi koliko dirk si si ogledal vse skupaj?

Pomoje zelo malo da ga takole uvrščaš med slabe voznike.

Ja seveda, ti si boljši! Ti si caR!
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

TOP ::

Krisspace ti nemaš pojma od F1 ti samo gledaš napake od šoferjov in vsi jih delajo.Mene zanima kako bi ti vozu če bi dobil toliko denarja kot Šumi,menda ne bi pustil da te vsak kekec prehiti,ampak bi se trudil.

krisspace ::

sebar! verjetno več kot ti....pa še veliko let vse odaje po dirki..tako da kar ti pojdi pojdi spat in ne mi tu tvojih kretinat metat ven. če nimaš pojma bodi raje tiho...za vedno

krisspace ::

top!
jaz gledam vse v dirki..ti pa verjetno gledaš dirko tako za hobi in še to sam oštart in cilj!!!
Lahko pa trdim da si najprej držal za senno...nato za šumi-ja in sedaj neveš ali bi za kimi-ja ali alonsota...

tako, da tudi ti zamaši gobec.

vidva pametnajoviča!!! ali sta videla še kaj več kot formulo samo po televiziji?

krisspace ::

cryptozaver! končno eden, da ve nekaj okoli formule, ne pa da gleda samo dirko na TV.

lep dan ti želim

Alexius Heristalski ::

onna
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

overlord_tm ::

kisspace, tipičen primer osebka, ki navija za tistega ki mu gre trenutno dobro ... o teh ni vredno zgubljat besed

krisspace ::

nikoli nisem navijal za tiste, ki jim gre trenutno dobro. ravno obratno. Vedno držim za outsajderje. Meni do daje več užitka in adrenalina. primer: držal sem za Alesi-ja še preden je s tirelom lovil senno po pišti in bil za njega do konca karjere v formuli. potem sem prešaltal na kimi-ja. in takoj ko je prišel v f1. To pa zato, ker je bil en neznan tip pa še posebno licenco za dirkat so mu mogli dat.
Sedaj iščem novega potencijalnega mladca :).
Za šumija pa nisem nikoli bil in ne bom(osebnost di merda) , pa mu je šlo kar nekaj let dobro.

Tako v odgovor, da sem kao za zmagovalce.

overlord_tm ::

naviji za montierota ;)

SebaR ::

oooo kriza :\
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

hunter01 ::

Zadnje čase opažam nek sindrom da vsi (večina) novih userejv na Slo-tech forumu (beri včlanjeni leta 2005) se majo za uber in oh in sploh nad vsemi in najbolj pametni :\ Ima še kdo tak občutek? 8-O

krisspace ::

No, pa še zabavna mi je bila ta debata do sedaj....nočem iti še naprej, ker nočem nobenega več jeziti..

lep večer in veliko veselja v spremljanju športnih dogotkov :)))

Daedalus ::

Pol nam pa napiši o motorju, elektroniki, vzmetenju, podvozju, menjalniku, zavorah, obesah, šasiji, aerodinamiki, dili pod dirklanikom, ipd., kaj takega, česar ne vemo:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

monster-x ::

Krisspace, še vedno se nisi izjasnil, kako je lahko Schumi kekec, če pa strokovnjaki ne poštimajo stvari. Saj pomoje bi bilo najbolje navijati za kakega Monteira. Itak je 95% odvisno od strokovnjakov -- jebeš, ima slabe strokovnjake, ker pač nimajo keša. Pa on je letos ogromno mest pridobil baje in še dosti perspektiven izgleda. Aja, pa odpustmo mu tist ka se je zabil v Montoyo.

Ne vem no, tako te jaz razumem po vseh napisanih postih. Verjetno moraš imeti desetletje sreče, da postaneš tolikokrat prvak. To seveda vključuje tudi tiste sezone, ko ni bil prvak. Ampak ne pozabi. On je že celo desetletje v vrhu F1. In zvesti navijači kljub spodletelim poskusom še vedno navijamo zanj.

Pa ne nabijaj nekaj, da gledamo samo po TV-ju formulo. Tisto, kar vidiš na TV-ju, ni nič v primerjavi s tistim, kar vidiš v živo. In ja, sem že bil na dirki F1 in sem jo gledal ob štartno-ciljni ravnini, kjer dirkalniki pičijo s 300+ km/h. Zame je car vsak, ki vsaj kako sezono preživi v takem športu, kjer na vsaki dirki tvega življenje. Pa nima veze, kateri je v skupnem seštevku. Ne delam razlik. Zame sta in Alonso in kak Karthikeyan carja (naključna primera).

Kar se pa tiče osebnosti je druga pesem, ki nima nič opraviti s profesionalnim športom kot je F1. A potem moramo Kimija klincat, ker ga je žena dobila v postelji z drugo? Malo več resnosti, prosim vas.

P.S.: Krisspace, čist brezveze se greš neko užaljenost, ker s(m)o te zatrli.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

TOP ::

Krisspace ti si tukaj samo zato da kritiziraš vse pospisku drugače pa nisi nam nič opisal,ko si dejal da se zastopiš v vse.Očitno znaš samo ti kako je sestavljen dirkalnik F1.Jaz osebno nisem kot otrok ki drži za enega dirkača men se dopadejo vsi ki dobro dirkajo in znajo vozit.

njok ::

1 	Ralf Schumacher		1:46.106
		
2 	Jenson Button		1:46.141

3 	Giancarlo Fisichella 	1:46.276

4 	Christian Klien 	1:46.464

5 	Takuma Sato 		1:46.841

6 	David Coulthard 	1:46.892

7 	Mark Webber 		1:47.233

8 	Jacques Villeneuve 	1:47.440

9 	Rubens Barrichello 	1:48.248

10 	Felipe Massa 		1:48.278

11 	Narain Karthikeyan 	1:48.718

12 	Antonio Pizzonia 	1:48.898

13 	Christijan Albers 	1:50.843

14 	Michael Schumacher 	1:52.676

15 	Robert Doornbos 	1:52.894

16 	Fernando Alonso 	1:54.667

17 	Kimi Raikkönen 	2:02.309

18 	Tiago Monteiro

19 	Jarno Trulli

20 	Juan Pablo Montoya


Dez je malo premesal karte. :) Raikkonenu so v petek zamenjali motor, Montoya pa kvalifikacijskega kroga po navodilih mostva ni opravil.

ripmork ::

hja, te premešane karte bodo mal popestrile dogajanje...ali pa bo Ralf s počsno vožnjo zadrževal vse za sabo in bomo priča množičnemu izgubljanju živcev...kar pa je po drugi strani tudi zabavno gledat.:D ...prvenstvo je že tako odločeno, za tiste ki pa jih boj za konstruktorski naslov dejansko zanima bo pa tudi napet.

Jackal ::

Kimi 8-O
Who's the man.

Škoda, da je naslov voznika SP že osvojen.

BigWhale ::

Kdo bo prvi, ki bo rekel, da Montoya nima pojma in da je Kimi itak car? ;)

Sicer pa, ce bi bile vse dirke letos taksne, bi bilo prvenstvo kar zanimivo. :)

Takih dirk bi si clovek zelel.

Fizikalko ::

Montoya nima pojma, Kimi pa je itak car. 8-)

ripmork ::

fantastična dirka!;)

...Sato se pa še čudi zakaj ga ne bo več v ekipi...:\

ru7 ::

SisQ :
Videli smo, da je ŠUMI en navaden kekec, ko nima najboljšega avta


Dej basat, a zdej pa trdiš, da bi Alonso zmagal z najslabšim možnim avtom, dej ne nabijaj! Pač je Ferrari mel slab avto, tu nimaš kej rečt, Renault se pač ni kvaru in je šu ko strela :D . Alonso ni zmagu z kakimi prehitevanji, vbistvu je zmagu sam če je štartu iz pole position (po mojih opažanjih)! Ni se "preveč" trudu, zato sem osebno mnenja, da si je bolj Raikonen zaslužu "kipec prvaka".

__luka__ ::

alo, a kdo ve kje se da dirko dobit na netu (ce ma kasna stran arhiv ali kaj podobnega), sem jo namrec zamudil, pa bi jo rad videl.
the truth is out there

monster-x ::

Ponavadi so bile ponovitve, ampak tokrat je malo čudno, da jih ni.

Je pa zanimivo, da ima Kimi 7 zmag, Alonso pa 6. :)

Sicer pa je bila dobra dirka danes. Schumi je dobro zadrževal za seboj Alonsa in Kimija. >:D
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

ripmork ::

dumbo, pomoje se bo še kaj na avstriji ponavljal, skorajda moral bi se glede na to da se prejšnja leta je...čekiraj mal spored...za kako stran ki bi imela arhiv pa ne vem...drugač pa glej magar športno sceno kjer bo ziher vse najbolj zanimive posnetke pokazal.

bi pa sam rad pogledal kako dirko iz leta 95 ali pa še iz prej...tko da bi videl dejansko razliko med današnjo f1 in f1 prejšnjih obdobij.

overlord_tm ::

na muli imas take prelete sezon :)

drugače pa huda dirka, kimi da man itaq. na te dirki sem videl edin zanimiv prehitavanje alonsa letos :\ .

za ferarri pa res predlagam no stop taktiko, pa naj majo mal težji avto na začetku :P
««
51 / 52
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

F1 2007 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
116778738 (51058) 'FireSTORM'
»

F1 2006 (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Loža
186876918 (34456) Alexius Heristalski
»

F1 - pred sezono 2006

Oddelek: Loža
152800 (2555) Daedalus
»

F1 2004 (strani: 1 2 3 440 41 42 43 )

Oddelek: Loža
214178990 (46313) Microsoft
»

F1 sezona 2003 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119238255 (22916) balocom

Več podobnih tem