» »

F1 2004

F1 2004

««
42 / 43
»»

Tody ::

Lol kake base... Formula je zanimiva trenutno samo še zaradi, svoje hitrosti... če vzamete to stran (ni postankov ni bencina = manjša poraba...)

Drugače sem jest tudi za to da se zadeva, ukine elektroniko samo to spet ni tako preprosto ker je F1 nek laboratory za navadn trg avtomobilov, tako da se z tem ne strinjajo "sponzorji"

Gandalfar ::

Kere vse tehnologije iz F1 so prisle na navadni trg?

Tilen ::

IMO zelo, zelo malo. Ni mi pa jasno to, da hocejo narediti dirke cenejse s tem da ukinejo menjavo koles med dirko in na treningih na drugi strani pa uvajajo nova dirkalisca. Tukaj nekaj ne stima. Pa tole z enimi gumami za dirko se mi zdi cist bedno, saj bomo sedaj prikrajsani se za tiste 3x po 2 minuti na dirko ko so malo iz monotonije preklopili na nekaj drugega dogajanja.

Kr strah me je, kaj vse se bo uvedlo po 2k08 ko poteče Concorde. 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tody ::

ah pomoje so oni sigurno imel prek servo volan kot mi,kake zadeve za optimizacijo motorja a manj bencina kur, elektronika 100 % sicer jih niso vzel iz F1 in prestavl v avto ampak sprobaval koncepte in materjale v smislu če kle zdrži potem bo tud tam...

cryptozaver ::

Gandalf to temo smo ze obdeloval mal pobrskaj nazaj. Definitivno velja, da je f1 za nekatere (ne za vse) poleg prestiza razvojni poligon.

Daedalus ::

>1 komplet gum za celo dirko in vse kar naj bi nudile, je zame ista pesem kot (bedne) gume z žlebovi. Od tega ne bo ne varnosti in ne prehitevanja.

Hja, misli si. Kot prvo - če uvedeš pravilo enega kompleta gum na dirki, je treba poskrbeti, da zmanšaš aerodinamični oprijem in obenem malo znižaš moč motorje. Gume morjo biti slick in precej trše, kot tiste sedaj. Glede varnosti se pa ne bat. V MotoGP se noben ne sekira, ko mora guma na površini 10cm2 prenesti 250KM na stezo. Tehnologija izdelave gum to komot prenese plus še dirke ratajo malo bolj zanimive, kar se tiče taktike. Če teraš na začetku imaš prednost ampak v zadnjih nekaj krogih boš mel totalno sesute gume in se boš moral hudičevo potrudit, da ostaneš pred zasledovalci. In obratno, šparaš gume pol pa zadnjih nekaj krogov na polno...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

TribesMan ::

Ja... gume res lahko obrnejo potek dirke popolnoma na glavo, v takih primerih kot jih je navedel Daedalus. Podobno, kot je bilo z bencinom, ko ni bilo dovoljeno dolivati... Če si na začetku gonil, ti je na koncu lahko celo zmanjkalo, kdor je pa lepo šparal gorivo cez dirko, je lahko pa pritisnil zadnjih nekaj krogov... Seveda pa to pomeni avtomatsko več bojev na dirkališču, in manj akcije preko boksov, česar si pa vsi zelo želimo.

Malo me moti napovedana menjava prostornine motorjev v sezoni 2006, ko naj bi uvedli 2.4l V8 motorje... nekaj večjih proizvajalcev je že napovedalo pritožbo na sodišče, saj je po pogodbi Concorde dogovorjeno, da pred 2008 naj ne bi menjali prostornine motorjev...
Bomo videli kaj se bo zgodilo z tem... Sicer pa BMW je ze napovedal da se bodo umaknili, če se bo prostornina motorja spremenila pred letom 2008...

Sam tega z motorji tud jaz ne razumem... očitno Bernie in Max mislita, da je glavni strošek pri motorjih izdelava... sam temu ni tako, razvoj in testiranje vsakega motorja stane VELIKO več kot sama izdelava... in nevem kaj točno naj bi pridobili s tem ko bodo zmanjsali motorje... jest trdim da bo prvih nekaj let še več stroškov z motorji, saj bo treba ugotoviti, kako se ti novi motorji obnašajo... Zadeva ni tako preprosta kot je enkrat izjavil Bernie: "Preprosto odrežite dva cilindra in je."

Mislim pa da je pred enim mesecem Toyotin šef lepo povedal, kako bo z motorji. Rekel je: "Če imam sedaj na voljo 100Mio$, ki jih lahko porabim za razvoj motorja, jih pač bom, če pa bomo zmanjšali prostornino, bomo pač porabili istih 100Mio$... zakja bi jih porabili manj?"

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ripmork ::

ja res je.Bernie očitno ne ve v katerem grmu se skriva zajec,zato uporablja svojo otroško logiko in se sploh ne čudim izjavam kot je tista da naj samo dva cilindra odrežejo stran,pa bo.
Zmanjševanje prostornine je čisti nesmisel,prepad med moštvi bo le še večji(trikrat lahko ugibate kdo bo najbolje izkoristil V8 moč:\ ),dirkalniki pa bodo tako ali tako počasnejši zaradi trših gum,zmajšanega difuzorja in manjšega aerodinamičnega oprijema...še malo pa bomo gledali f3000 in ne f1:|

Sicer se mi pa tale z gumami sploh ne zdi slaba poteza,Deadlus je v svojem postu dobro argumentiral dobre plati te spremembe in če bomo videli drastično manj postankov v boksih in taktiziranja HVALA BOGU,naj taktizirajo na šahovskem turnirju,jaz hočem gledat dirko ne pa f1 menedžerja:))

Microsoft ::

Jst sm pa ze mislu, da razglabljate o tem, kako bo danes Schumacher na startu imel ob boku 'pikolo ferrari'.:D

Drgace pa srcno upam, da bomo ze danes lahko vsaj malo videli rivalstvo 2. in 3. uvrscenega. Ce se bosta ze danes fejst preganjala, kaj bo sele drugo leto!8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

LOL
Dirkalisce je ze razmoceno. Asfalt ze vpija dez. Tale Alisic je res car. Za zadnjo dirko si ga bom privoscil in poslusal in se smejal.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

'Kralj dezja' se je ze v tretjem krogu zavrtel. :P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

hahaha
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

Nepravicno bi blo tukaj trditi da je vse tukaj RB zasral saj bi IMO tkrat lahko (kot ponavadi) sel RB prvi v boxe in nebi toliko zgubil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Tilen, dej me vprasi no, ce se navijam za JPM?:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tilen ::

Mislim da sva to razcistila ;) Glede KR pa JPM pa sem itk povedal da bo ta mali popusil next year ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Microsoft ::

To je le spekulacija. Bomo videli drugo leto. Vsaj danes sta zelo izenacena. Ce bosta izenacena tudi drugo leto, bo se zelo zanimivo. Mislim pa, da JPM ne bo toliko zaostajal za Kimijem, kot to dela DC.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

TribesMan ::

Dobra dirka je tole... Ful akcije in dogajanja... Ko bi blo le najsednje leto ene par tako dobrih dirk...

Ampk DC je pa car... Startal je na gumah za suho stezo, imel samo dva postanka... in se vedno je 1 krog za Kimijem... talent, ni čudno da ga Williams noče :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tilen ::

Se 3 sekunde do konca dirke....
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tattoo- ::

>:D Williams BMW >:D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

ŽirC ::

1 dirka se ne prinese naslova :P


Lp, ZirC
aks.rula.org

TribesMan ::

Prinese pa veliko veselja :D

Me prav zanima kako bo drugo leto Ron Dennis krotil oba svoja dirkača... to bo še veselo :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ripmork ::

prav lepo je tole slovo od BMW-ja okronal Montoya....me prav zanima kaj ima Frenk za povedat.

Vprašanje-a bodo naslednje leto res slick-gume ali bo res še treba več let čakat?

Tilen ::

Kdo bo zdaj pori Williamsu ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ČIP 008 ::

Pri Williamsu bo naslednje leto Mark Weber za ostali sedež pa kandidirata še Antinio Pizzonia in Nick Heifeld. Ja pa še to Tilen: Mclaren ima za naslednjo sezono izredno moštvo v postavi Kimi in Montoya za Šumija so rezervirana le tretja mesta!LP8-O

Microsoft ::

Pa DC bi tud rad sel k Williamsu. Samo dvomim da ga vzameju, pa tudi ce dirka zastonj.

Glede McLarna pa jst ne bi bil tako optimisticen za drugo leto... Sicer pa ce se ponovi sezona 98' ne bi imel nic proti.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

cryptozaver ::

ĆIP lahko bi vedu da se je McLaren resno zanimal za MS - ja zadovoljit se je moral z JPM.

Tilen ::

za Šumija so rezervirana le tretja mesta

Blablabla, vsako leto isto...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Tilen, mam obcutek, da bos danes bolj slabo spal, ker te je tvoj favorit razocaral.:P

Pismo, jst bom pa tako fajno spla.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

TribesMan ::

Kaj bo z McLarnom drugo leto je veliko vprašanje. Kot prvo se ne ve kako se bo obnesla kombinacija dirkačev, kot drugo pa se niti ne ve kdo bo konstruiral avto in vodil moštvo...

Newey se že dolgo meni da bi šel rad malo v druge vode (dobesedno, saj hoče konstruirat tekmovalno jadrnico).
Rona Dennisa bodo baje Mercedesovci odžagal... šef nej bi bil en mercedesov človek...
Huberta so itaq že ven fuknli... zdej je nekdo drug nevem imena...

Skratka hude rošade. Lahko se bo obneslo... lahko bodo zdanji... nikoli ne veš.

Aja pa zanimivo je to, da so vsi šefi moštev podpisali pogodbo da bo v letu 2005 samo 10 dni testiranj... vsi razen Ferrarija...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BlackHole ::

Eh, šumi je že po dobri polovici sezone nehal dirkati. Naj se otroci še malo veselijo. ;)
LP Marko

shock ::

Eh, šumi je že po dobri polovici sezone nehal dirkati. Naj se otroci še malo veselijo.


Ja vem nekateri se pač tako tolažite.>:D

BigWhale ::

Ce bi bile vse tekme taksne kot je bila vcerajsnja, bi prvenstvo bilo zanimivo... Vsaj malo.

Najboljsi del tekme je bila podelitev pokalov... ... Alisica je en odklopil, ker ga je imel polno potovalko... :P

("Se tri sekunde do konca dirke") Eh?!

cryptozaver ::

A zarad Mirsada a zarad racea? Jest sem kar takoj na zacetku presaltal na HTV ker me je prjelo sr.. ko je tip pricel svoj rigoletto.

Tekma pa niti ni bla prevec zanimiva. Razen to da ni skoz prkazval osamljen ferarri.

BigWhale ::

Je bil pa reziser rahlo butast... takrat ko sta kimi ni montoja vstric vozila ven iz boksov, je kazal kako Mihatu menjajo gume... Kar je bilo tisti trenutek popolnoma brez veze... :P

Pa se ene par takih cvetk je bilo...

Tilen ::

Tiste mirsadove 3 sekunde so bili v bistvu trije krogi ;)

Pismo, jst bom pa tako fajno spal.

Si sploh ne morem predstvljat kako trpis, ko samo 1x na leto tako spis. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

@ljash ::

bravo naši ;>

Druga najbolša stvar na dirki mi je bila pa opravičilo Mirsada za minutni molk med himno...:)
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

OwcA ::

Tisti, ki imate namen smetiti, v prihodnje trosite kupe odpadkov drug drugemu preko ZS, ne tu!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tilen ::

Saj je prav tako! IMO bi moral komentator med himno drzati jezik za zobmi, vedno. Tudi MS ne sme vec dirigirati Ferrarijeve, ker so se vodilni pritozili. Tudi tukaj mislim, da veljajo neka pravila, če že ne druga, kultura.

lp
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

IMO bi moral komentator med himno drzati jezik za zobmi, vedno.

Ce me spomin ne vara, se na RTL tega drzijo. Hja, kaj cmo, Miran je pac se malo 'zadaj' glede tega.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

No, tukaj se mi zdi, da se je tudi miran tega drzal. Tokrat je bil izpad najbrz tehnicne narave ;>

Daedalus ::

Konec F1 v 2008? Zgleda bolj kot manever za ustvarjanje pritiska, ampak nikol se ne ve...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

S4 ::

Iz www.f1-magazin.com:

Tudi navijači Jacquesa Villeneuva verjetno niso povsem zadovoljni s Kanadčanovim nastopom. Jacques se je v preteklosti enostavno preveč ustil, da ga lahko zagovarjali, češ, to je šele tretja dirka po povratku itd. Spomnimo se namreč, kako je Michael Schumacher leta 1999 (celo po zaceljenem zlomu noge) v Maleziji kratko malo moštvenemu kolegu na kvalifikacijah serviral več kot sedem desetink sekunde prednosti. Mojster je pač mojster, in formula ena je kraj, kjer biti dober ni dovolj. Biti moraš odličen! Juan Pablo Montoya je bil predvčerajšnjim izjemen, saj je poleg zmage dosegel tudi najhitrejši krog na dirki. Toda prva lastovka še ne prinese pomladi. Bomo videli...:)

BigWhale ::

Jasno, moras imeti dober tudi avto... Ce ima nekdo 50KM vec od tebe na zacetku ciljne ravnine, si lahko desetkrat odlicen... ;)

Alexius Heristalski ::

Vrag naj pocitra to F1! Zamudil sem najbolj zanimivo dirko leta. :((
Sardelica: Pol pa cokolada zavije folijo v svizca, ane? Od kje tebi 50KM?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Daedalus ::

S4 - eno leto brez dirkanja/testiranja... Kaj pa si pričakoval? IMHO Šumaher/Kimi/whoever tud ne bi bil bogvekaj, če bi ga za eno leto spravil iz dirkanja, pol pa ga posadil v totalno drugačen avto in bi moral dirkati v precej drugačnih pogojih, kot takrat ko je nehal. Treba je upoštevati tudi to, da se je v tem enem letu F1 pohitrila za 3s na krog, tempo samega dirkanja je postal pa prav neverjetno peklenski. Od štarta do cilja je samo gas do daske z vmesnimi postanki. Motorji so krepko presegli 900KM, aerodinamika, gume... Seveda je mogoče, da se motim samo sem skoraj 100% da nisem veliko falil...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

> Sardelica: Pol pa cokolada zavije folijo v svizca, ane? Od kje tebi 50KM?

Ce ne razumes mojega posta, potem raje ne odgovarjaj... delas norca iz sebe, ceprav mogoce nisi...

Fallen ::

Končni rezultati:

M.Schumacher - 148
Barrichello - 114
Button - 85
Alonso - 59
Montoya - 58
Trulli - 46
Raikkonen - 45
Sato - 34
Coulthard - 24
R.Schumacher - 24
Fisichella - 22
Massa - 12
Webber - 7
Panis - 6
Pizzonia - 6
Da Matta - 3
Heidfeld - 3
Klien - 3
Glock - 2
Baumgartner - 1

In takšni bi bili po starem točkovanju:

M.Schumacher - 142
Barrichello - 86
Button - 56
Montoya - 36
Alonso - 35
Raikkonen - 30
Trulli - 30
Sato - 17
R.Schumacher - 12
Fisichella - 7
Coulthard - 7
Massa - 5
Panis - 2
Webber - 1
Da Matta - 1
Klien - 1

Tilen ::

JOj kako bi sele pol popusli...

Se mi pa zdi malo krivicno do zmagovalca da drugouvrsceni dobi 8 tock, prvi pa 10. Lahko bi naredili 10 / 7, ce jim 10 / 6 ni ustrezalo. Ker zdaj ena zmaga ne pomeni prakticno nic prednosti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ripmork ::

točno tako,drugo uvrščeni bi moral dobiti 3 točke,tako b imel MS še večjo prednost...pa dej NE SERI KLANF!
Morda bi to res prišlo v poštev ko bi bili dirkalniki&dirkači bolj izenačeni,takole se pa ta ideja sliši zelo sumljiva....kaj pa če bi kar drugo in tretje mesto ukinili pa bi bil na odru le zmagovalec-Mihael?...juhu:|

Tilen ::

Saj v tem je problem, ker kot prvouvrscenega vedno vzamete MS, kaj pa ce bi bil MS 2. ali 3. potem bi pa dobil manj tock kot ponavadi, to bi bilo pa OK ane? Ce bi pa drugi dobili manj pol pa sux? Mater ste eni...

Pa saj vas razumem no... >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
««
42 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

F1 - pred sezono 2006

Oddelek: Loža
152800 (2555) Daedalus
»

F1 - sezona 2005 (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Loža
257681781 (40696) Alexius Heristalski

F1 - pred sezono 2005 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60530901 (22450) OwcA
»

F1 sezona 2003 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119238252 (22913) balocom
»

F1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1709394 (8122) Nemelk

Več podobnih tem