» »

Win Me brez veze spreminja datum/uro

Win Me brez veze spreminja datum/uro

energetik ::

Na enem starejšem računalu imam inštalirane Win Me. Vsake toliko časa mi, ko je ugasnjen (npr. čez noč), samodejno prestavi datum za 1-2 dni nazaj in uro za okol 12h nazaj.;(( Kaj bi lahko bilo narobe? Prej sm imel gor Win98 in se to ni nikol zgodilo. A je to sam še en "bug" od winsov, al kva?:|

Lp

tonic ::

obstaja možnost HW napake na plati oz. slaba bios baterija, katera ne zagotavlja več pravega utripanja kvarca realne ure v idle načinu...

lp,
Toni

energetik ::

Ja to sem že razmišljal, kišta je res že stara... Če namreč ugasnem pozno zvečer, pa prižgem takoj zjutraj je ura še v redu, če ga pa popoldne, je pa že premaknjena. A se da to baterijo na kakšen lahek način zamenjat?

Lp

ToniT ::

Odpreš računalnik, poiščeš na matični plošči baterijo, jo vzameš ven in daš noter drugo!
Običajno so to baterije CR2032 (gumb premera 1,5 cm). Če pa imaš nesrečo, pa imaš gor zalotan kak NiCD akumulator, potem se pa zadeva malo zakomplicira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

energetik ::

Baterijo z lahkoto vzel ven; sm jo pomeril in ima 1,7V! Zdi se mi da bi morala imet 3V.. Čudno, da sploh ostanejo nastavitve v CMOS.

Še par vprašanj imam:
1. Zakaj mi Win ME zmrznejo, če zaženem programčka za hardverske info EVEREST Home Edition in CPU-Z?

2. Ko se Win ME nalagajo gre na začetku kr hitro, potem se pa okoli 1 min kišta nič ne zgane (disk ni dejaven), potem pa normalno nadaljuje nalaganje Winsov. Enako se zgodi, ko gre iz standby-ja - okoli 1 min na črnem ekranu utripa črtica, dejavnosti na disku ni, potem pa gre normalno naprej. Prej sm imel na tej kišti Win98, pa se kaj takega ni dogajalo, torej je kišta OK. A se da Win ME kej stweakat, da se to ne bi dogajalo?

Hvala, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221805 (1419) daylight
»

win me + win 98 se

Oddelek: Programska oprema
151496 (1354) Spajky
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585119 (4261) andrej
»

Colin 2 in trzanje slike

Oddelek: Zvok in slika
241412 (1077) MaD_Mavr0
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481895 (1418) JLP

Več podobnih tem