» »

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije?

««
10 / 34
»»

Lime ::

Smartbuy je Prodisc že vsaj 3 leta (toliko dolgo jih jaz poznam). Slabše kvalitete so bile serije plavih medijev pred kakim letom. Mislim da so bili to 48x mediji. Pred temi mediji in sedaj novi mediji z motivom sadja, pa so v redu.

Še grafično :D :
DOBRI MEDIJI:




MEDIJI Z NIHAJOČO KAKOVOSTJO:



To vse pišem iz lastnih izkušenj.

MEDENA ::

itak,da novi SMARTBUY-i ownajo

8x pečejo na 12x :D

pa cdr-i so tudi hitri k strela...belo-oranžni

Lime me je plačal,da tole napišem :D :P

Tilen ::

Jaz sem v petek kupil 50 CD-R Verbatim v Jae, kul mediji zaenkrat ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

ja tej verbatimi cd-r cist sekajo.

jest sm kupoval ultra (od annija) pa mi jih je yamaha ene 10% zjebala (celo pri 16x pecenju)...oz vsaj tko sm mislu.
pol sm pa kupu tele verbatime in so vse tezave cudezno izginile in sm vse bp zapeku pr 24x. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Lime ::

MEDENA: Lime me je plačal,da tole napišem

Pošlji svoj osebni račun na ZS, da ti nakažem :D :))

d0rK ::

Mene pa plextor nekej zafrkava .... Meu sem enega Verbatima in mam se en kup Maxellow ... Dosedaj sem zapekel dva in oba mi je zapekel na max. hitrosti 2.4x.

Na CD Freaks sem prebral, da je bilo ZELO veliko Plextorjev 712 dfektnih ... Upam da nisem takega dobil, drugace ga bom mogel reklamirati.
Ampak a ma se kdo drug lahka kaksno idejo kaj bi bilo lahko narobe?

Lime ::

Si firmware kaj poskusil poflashati?

d0rK ::

Imam najnovejsega ... 1.05

Quikee ::

Max 2.4x ... zgleda kot da plex ne bi podpiral teh medijev.. samo to je nemogoce.. vsi podpirajo TY =)

Tilen ::

Saj ne morm vrjet da je Plexor izdal zgresen digitalni zapisovalnik. 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

em...sej ni prvi zgresen, ves :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

pri DVD-jih Plextorju ne gre tak dobro kot pri CD-jih =)

Feanor ::

S SmartBuy cd-ji mam tud jaz slabe izkusnje.

Ko jih zapeces delajo, cez nekaj casa pa je polno crc-jev in drugih napak... ;((

AtaStrumf ::

Matr sem se zeznu ;(! Mam bolj mal časa tale mesec in ni časa okoli letat pa iskat najugodnejše DVDR-je pa sem sel kar v Tech-Trade, ki mi je spotoma in nabavil 2 pite po 10 TDK DVD-R 1-8x (1850 SIT/pita), ker sem bil prepričan, da gre za TY medije. Neumnost! Sem jih sprobal in so eni čudni DVD-R-ji, ki mi jih prepozna samo kot 4x-ne, še 2x noče pisat na njih, DVD Info Pro pa izpljune sledeče podatke:

Media Information
Region information N/A not a DVD-VIDEO
Media code/Manufacturer ID TTH01
Format Capacity Not Formatted
Free Blocks 412352512
Free Capacity 4.38GB(4.71GB)
Book Type DVD-R
Media Type DVD-R
Media Id Code Speed Unknown
Available Write Descriptor CLV 4.0x 5540KBps
Write Strategy Speed 4.0x 5540KBps
2x Speed OPC beta 09
2x Speed OPC power 0A
2x Write Strategy field 1 15 98 89 90
2x Write Strategy field 2 88 80 00 00 00 00
4x Speed OPC beta 05
4x Speed OPC power 15
4x Write Strategy field 1 0C 0E 09 04
4x Write Strategy field 2 96 05 0B 0B
4x Write Strategy field 3 80 00 00 00
4x Speed OPC beta multi-pulse 09
4x Speed OPC power multi-pulse 18
4x Write Strategy field 4 14 97 88 85
4x Write Strategy field 5 B8 9A B8 83 00 30
4x Write Strategy field 6 00 00 D0 00 00
Data area starting sector 30000h
Linear Density 0.267um/bit
Track Density 0.74um/track
Number of Layers 1

A kdo kaj pozna te medije. Kaj sem to kupil za enga hudiča???

Dr_M ::

TDK8X New Dye Version (TTH01)

verjetn niti niso tok slabi. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

Thanx Dr_M, tole sem pa jaz izbrskal:

TTH01 is 8X DVD-R made by CMC Magnetics specifically for TDK with special TDK MID. (unless the packaging says made in Japan)
I haven't seen any being sold yet in the US though.
They should be available soon.


Samo ne vem zakaj ga meni prepozna kot samo 4x. Rabim kak nov FW pomoje, samo kaj ko je LG izdal samo en FW update in to je bilo že dolg nazaj!

Quikee ::

Zaj vsaj vem za razlog zakaj LG-je ni vredi kupovat =) Pa zapomni si to ... Taiyo Yuden mediji majo vedno gor napisano Made in Japan!

AtaStrumf ::

Sej sam pekač je čist cool, samo ni pa makina, ki dobi vsak teden nov FW in omogoča pečt pri večjih hitrostih kot je za medije v osnovi namenjeno, prej obratno :D.

Ko sem gledal test DVD pečk na anandtechu, je bil ta nov LG takoj za Pioneerjem in NEC-om, tako da nakup sploh ni slab, samo moraš vedet kaj pri tem dobiš in kaj ne.

Sem z veliko muko izbrskal nov FW verzija A104 ( povezava, če kdo hoče - če IE ne prime probajte z Opero ali morda FF) pa bomo videli, če bo kaj bo bolje ali ne.

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

Nch ....Jutr nesm Plexija u trgovina, pa se racuna bom meu s sabo ... Pa reklamiramo. Jz sam upam, da bom dubu dobro verzijo, bom reku nej ga u trgovini stestirajo pred mano.

Lime ::

AtaStrumf: na nemško stran hodi po posodobitve. Je še najbolj ažurna od vseh.
http://de.lgservice.com/index_b2c.jsp

AtaStrumf ::

Pa še res je. Thanx!

AtaStrumf ::

Sem upgread-u firmware pa je čist isto sranje. Mah, nej grejo nekam!

Feanor ::

Informativno: Zdi se mi, da je tema o MEDIJIH in ne o pekacih.... --> malo ste zasli ;)

Quikee ::

Hm... niti ne.. Sej je vse povezano z mediji. =)

borutz ::

no da se vrnemo na original temo
Nikjer vec ze teden ali dva se ne da dobit verbatim 25 pack dvd-r oz + v jae,...

Rekli so celo da je bila kolicina pac tista kot je bila in da verjetno ne bodo vec dobili dvd-jev
Ali imajo sploh se kje te verbatim dvd-je po ceni 2700 za 25 pack??
je kaksna druga alternativa za podobno ceno.ID mora bit mmc,ritek,...ne kaksna slaba kvaliteta.

hvala za informacije

Tilen ::

jup, jaz sem narocil 2x 25 pack za cca 2700. RITEK G04, DVD-R ko sem dobil neke kao diskontne cene medijev na email.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BaRtMaN ::

Super, se veselim za tebe.

A ne bi tudi povedal, kje si medije naročil?

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SasoS ::

Riteka jaz osebno ne maram. Še vedno se mi zdi da je precej cheap taiwanski izdelovalec (čeprav verjetno boljši od ostalga no-name crapa). Jaz sem nabavil Verbatim v TechTrade po 3.300 ne dolgo nazaj, prav tako imam še nekaj TYG01 Maxellov iz BigBanga tako da kakšno sušo bom že preživel :D

Brainstorm ::

Ka pa memorexov cake 10 +R oz. -R v bigbangu za 1200 sit je za kej al ne.
Ka pa datawrite red v3 z manufacturer id an31 (Anwell Precision Technology) je vredn 99 sit al je bolš za ta dnar kupit giga masterja z slim škatlo vred za 99 sit.

Quikee ::

Em... kupi si rajsi Sony 8x DVD-R vBigBangu... ceprav Memorex tui niso slabi.. ( CMC MAG.). Ostala dva pa pusti pri miru.

bjelakrez ::

mam neca 3500a in dons sm nabavu v comtronu maxell dvd+r 4x, ki so pakirani v 5pack (drugih maxellovih oz. cenejsih nisem nasu - o torticah nikjer ne duha ne sluha). skratka so YUDEN000T01, kar je kul ane? a se zdej da to pect hitrej kot 4x? dvd identifier prav da je 4x max, sam sm prebrou tuki da nekdo pece neke maxelle pri 16x. mogoce sm kej narobe prebrou...

kaj mi je storiti?

p.s.mam firmware 2.18

Caligula ::

Jah, mogu bi kupit DVD-R ne pa DVD+R >:D

Naslednjic kupi -R ali pa Sony 10 pack po 2000 SIT v Big Bangu, ki jih bo pekel 16kratno.
Live and learn. Sploh DOBRO brat vse poste v temah 0:)

Quikee ::

Ce ces pa lahko das modan firmware gor(Like 2.18 Quikee V2 Beta 3 ;) ) pa jih lahk peces @ 8x... samo se mors zavedat da kvaliteta malo pade pri overspeedanjo medijev ( YUDEN000T01 je kr ql pri 8x) in to da izgubis garancijo =)

OldSkul ::

Ok, jaz sem kupil en teden nazaj v Mercatorju tortico s 25 DVD-R od Sony-a.Zaenkrat sem jih posnel samo dva pa delujeta zelo dobro in ni nobenih lis na zapečeni strani.Je pa res, da sem pekel pri samo 2x hitrosti.Sem pač previden, ker nebi rad, da se mi DVD-ji pokvarijo.
Dal sem pa 4000 Sit.

Caligula ::

Jaz jih raje nebhi pekel na samo dvakratni hitosti. Peci jih pol na 4kratni, ker ce jih prepocasi peces lahko tudi pade kvaliteta.

Dr_M ::

jest use dvdje pecem pac na deklarirani hitrosti, probam pa vedno tut na manjsi in do zdej so bli na useh, razn na verbatim dvd+r mcc002, slabsi rezultati na nizji hitrosti, sploh pri dvd-r se precej pozna. pec vsaj na deklarirani hitrosti, ce te kvaliteta skrbi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

OldSkul ::

Jaz pa mam recimo take izkušnje, da mi je Fuji DVD-R medij dobro speklo ko sem ga pekel pri 8x hitrosti, ko pa sem ga na 4 kratni pa je bil DVD malo defekten- se je videla močna lisa na koncu DVD-ja.
Bom probal s 4x recimo.S 8X hitrostjo pa se na Sony medije ne upam peč.Bom moral probat sam problem je ker jaz dajem stvari na DVD medije zato, ker na disku zarad P2P nimam prostora.

Quikee ::

Mah na deklarirani hitrosti se vedno najboljse pece pri kvalitetnih medijih... ko pa nizas hitrost pa tak al tak ne pridobis kaj dosti.. dostikrat celo izgubis.. se sploh ne splaca. So pa tudi izjeme v smislu Ritek G04.. ko sn zamenjo strategijo od njega z MCC01RG20.. je pekel pri 8x boljse ko pri 4x z njegovo strat. =P

Caligula ::

KAr peci Sonyje z 8kratno hitrostjo. Pol se DVDinfopro ces pozenes in bos videl ,a je vse lepo hitro berljivo.

Matek ::

In zakaj so + mediji slabši Caligula? A niso praktično isti s tem da so + novejši in imajo boljšo tehnologijo za odpravljanje napak, - so pa bolj kompatibilni z opremo?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Quikee ::

Sej ni reko da so - boljsi... Boljsi so samo zato ker NEC 3500 pise boljse na - kot +.. ter tudi hitreje v vecini primerov.

OldSkul ::

Jaz kupujem obvezno - medije ker mi + medijev 1 leto star prenosnik noče brat. Jaz pa uporabljam večinoma prenosnik ( P2P... ).

pingec ::

a lahko ksn update v katerih trgvonah se dobijo kasni mediji? Kaj pa bigbang in comtron, mata ksne dobre medije, k sta edina v blizini mojga doma, najbolse k sm sam najdu v bigbangu so bli verbatim dvd+r 1-8X MCC3 a majo se ksne kvalitetne v bigbangu npr. kaj pa na netu kje kjer majo pocen pa malo postnine?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

b0B3k ::

Kaj pa Traxdata in Pisanke ? Meni osebno še nobena pisanka (zelena) ni odpovedala ...

borutz ::

vceraj bil v JAE, imajo verbatim dvd-r pack 25 za 3500 sit oz 10pack za 1500 sit.oboje 8x.
zal akcije za 2700 ni vec.mogoce se kaj padejo do konca leta.
drugih pa ne kupujem ker se ti mediji super razumejo z Necom in
zaenkrat nobenih problemov.

Quikee ::

borutz: mah Verbatimi se nea super razumejo z Necom.. dobro ja...super pa ne... Super se razumejo kaki YUDENI000T02 ;)

Caligula ::

Maxelll-yuden02 so fajn-Comtron po cca 3400 sit/25 komadov, baje Sony 8 kratni@16 po 200 SIT v Bigbangu al kako ze, pa v COmtronu majo Smartbuye, ki jih ma NEC tudi baje prav rad,...

borutz ::

ja ce mi zrihtas TY 25 pack za 3500 jih vzamem pa grem z verbatima stran :D
verjamem da necu tud TY vsec,sploh ne dvomim :P

Quikee ::

Yuden000T02 za 3500 to bi pa rad vido =) grem pogledat danes... Sony-ji niso tak dobri pri 16x.. jaz dobivam z Maxell-i 8x DVD-R oz MXL RG03 dosti boljse rezultate pri 16x... YUDEN000T02 pa so tak najboljsi 8x medij trenutno pri 16x.
SmartBuy-a 8x DVD+R sem tui probo pa nisem navdusen pri 12x z njim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()
««
10 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527133 (12084) e-marko
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100994 (25503) nuclear
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282301 (1592) dean444
»

dvd taiyo yuden

Oddelek: Kaj kupiti
131648 (1452) Quikee
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009183 (6807) AtaStrumf

Več podobnih tem