» »

koga volit?

koga volit?

««
4 / 19
»»

gzibret ::

Jaz tudi :D Tale desnica me je razočarala. Veliko abljub, pa na koncu nič pametnega.
Vse je za neki dobr!

drejc ::

Z dežja pod kap?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

pirat ::

my 0,02€:

Predvsem glede na trenutno stanje v gospodarstvu (ne samo v SLO ampak tudi v svetovnem merilu) in s tem povezanimi našimi delovnimi mesti v prihodnosti, razvojem itd.... po moje levo usmerjena vlada (SD, Zares ali LDS) ta trenutek ni v redu rešitev za SLO. Preprosto nismo dovolj 'bogati' da bi si lahko privoščili vse te obljube... pa tisto 'bogati' ni mišljeno v duhovnem, intelektualnem ali kakšnem podobnem smislu ampak v čisto kalkulativnem... Obljube strank levice bi pomenilo še krepko višje proračunske obremenitve, ki pa si jih Slovenija ne more privoščiti - že tako smo kar se dela tiče najbolj obdavčena država v Evropi, precej kapitala beži iz države, in še kakšni dodatni ekscesi na tem področju so no-go.

DeSUS je po moji izbiri avtomatsko no-go - ideja, da ima v parlamentu svojo stranko del populacije, ki je izključno prejemnik sredstev iz državnega proračuna, je perverzna že v svoji osnovi.. Nimam osebno nič proti upokojencem, trdim pa, da morajo več besede pri delitvi proračuna imeti predstavniki populacije, ki vanjo neto prispevajo, ne neto črpajo. Tudi sedanje parole Erjavca o 1000 EUR pokojnine nimajo nobene realne osnove in so le poceni populizem. Ne glede na, kako bo prihodnja vlada sestavljena, je moje mnenje da Desus v njej ne bi smel sodelovati.

Ker obenem tudi 'metode dela' in sama 'vojaška' logika delovanja trenutno vladajoče SDS (Janša kot nekdo, ki želi osebno kontrolirati vse....) niso ravno nekaj, česar bi si človek na dolgi rok prav močno želel, je po moje trenutno najbolj racionalna izbira ena od strank t.i. desnice, ki ima realno možnost, da pride v parlament, in da bo v vladni koaliciji predstavljala čim bolj močno protiutež SDS (za katere pričakujem, da bodo na volitvah zmagali).

Izbira tako ostaja med SLS, SNS in NSi. Lipe vsaj na tokratnih volitvah še ne štejem med resne stranke, prav tako tudi KDS še ne... Izbira med SLS, SNS in NSi pa spet bolj kot na izbiro najboljšega med temi tremi spominja na izbiro najmanj slabega. Zaradi strukture samih članov, programa in preteklih izkušenj s posamezno stranko zame najprej odpade SLS, izbira med SNS in NSi pa je stvar osebne presoje. Jelinčič ali Bajuk ?

Moj glas gre tako v končni fazi najverjetneje k NSi (kljub temu, da Bajuku et co. nikoli ne bom mogel odpustiti nebuloz z davki na IFI-je ipd...). V tem trenutku so po moje najbolj racionalna izbira za ljudi med 25 in 35 letom - torej posameznike, ki že živijo samostojno in so odvisni od svojega dela in prihodkov... Marsikoga ob tem sicer verjetno moti verski prizvok NSi, a če kdo vidi boljšo alternativo, naj jo obrazloži. Jaz je ne vidim.

C'est la vie..
lp

Tomaz Eruj ::

Lipa. Ni druge. Še največ zdrave pameti (če odštejemo Pečeta).

Invictus ::

Dejstvo je da sta sedaj nastala dva pola. SDS + SNS + NSi + SLS + SMS kao desnosredinski, precej nazadnjaški pol, in Zares + LDS + SD kot levosredinski pol. ker se imam za precej napredenega človeka in zagovornika človekovih (seveda posledično mojih) pravic, mislim da je moja izbira jasna.

Na začetku te teme so bile predstavljene točke fašistoidnosti. Glede an to da jih Slovenija izpolnjuje že več kot pol, mislim da ni potrebno komentarja. Dnevno časopisje je postalo čisto brezzvezno, saj nikjer ni več prave kritike (z izjemo Mladine). Dnevnega časopisja se sploh ne splača več brati. Večinoma so samo še trači.

Skratka to ni to za kar smo se borili leta 1991.

Kar se tiče komunistov, Komunistična partija Slovenije že lep čas ni več na sceni, čeprav je nekoč celo nastopala na volitvah. Ampak če izbiram med rdečimi in črnimi, sem raje rdeč. Pomislite na leto 1933, Italijo, Hitlerja, Mussolinija, pa boste videli koliko škode so črni res naredili. Me prav zanima koliko nasprotnikov komunistov si je v njihovih časih zgradilo hiše in kupilo stanovanja z krediti, ki so izgubili na vrednosti ...

LP I.

luli ::

Da levosredinski pol, kjer nam stranke neizobraženih bedakov ponujajo napredek. Kolikor vem, ima po zadnjih raziskavah SD največ volilcev z najnižjo izobrazbo.

Vidiš insektus, ravno to so eni govorili na prejšnjih volitvah Janši. Seveda so tvoje in moje besede popolnoma nepomembne.

Ni važno, da zmaga najlepši. Važno je, da zmaga tisti, ki je dobil največ glasov.

TESKAn ::

Kolikor vem, ima po zadnjih raziskavah SD največ volilcev z najnižjo izobrazbo.
Link na tole raziskavo?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

pirat ::

En zelo resen problem levega pola (Pahor, Golobič, Kresal) -> imajo retorične sposobnosti, ampak to je to...
Kako se bodo odrezali v real life akciji, je pa veliko vprašanje. Jaz na pahorja ne želim staviti. Preveč leporečja in prav nobene odgovornosti ali želje po akciji, čeprav se nanjo sklicujejo...
Madona, 4 leta bodo sami sestanki, sejanja in govorjenje, nič pa ne bo narejeno...
Pri Bajuk & co. imam vsaj malo upanja, da bodo pa kaj tudi naredili (sicer verjetno zraven precej napak, ampak vsaj nekaj bo narejeno..)

Glede dnevnega časopisja pa tako: povsem brezvezni so brezplačniki, ki jih sedaj tudi vlada. To se strinjam, ena večjih njihovih kozlarij. Kar se pa tiče Dela, Dnevnika... pa ni razlog neberljivosti v vladi ampak v uredništvih teh časnikov. Prave novinarje lahko prešteješ na prste ene mizarjeve roke, ostalo bolj ali manj le pisuni ki iščejo senzacije.. Jaz bi tudi rad vsaj občasno prebral kakšno resno analizo, ampak v SLO novinarstvu ga ni, ki bi bil to sploh sposoben napisati.

T-h-o-r ::

Da levosredinski pol, kjer nam stranke neizobraženih bedakov ponujajo napredek. Kolikor vem, ima po zadnjih raziskavah SD največ volilcev z najnižjo izobrazbo.


to seveda ni res (no morda je, samo bi rad sam prebral to raziskavo), po moje je to sns, potem pa nsi;
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Nesta ::

Trenutno so najbolj aktualni vici koga volit Lipo ali LDS.
Vedno bolj pa Kresalova kaze na to je the One:-D
Na case tud Lipa ni "slaba"
ampak obe stranki sta definitivno neki ekstra:-D
Ne bom komentirov v kaksnem smislu vsak si lahk misl svoje;-)
Lahko vam pa samo to povem, nevednost je blagoslov, vec ko ves o teh dveh strankah bolj se lahko za glavo drzis vcasih tud narezis:-)

MadMicka ::

pirat, enega najhujših problemov za proračun predstavlja pokojninska blagajna.

Prejšna vlada oz. prejšne vlade so pokojnine precej oklestile. Rastle so počasneje kot plače. Realno so se pokojnine zmanjševale.

SDS je pokojnine uskladil z rastjo plač. In tako dodatno obremenil proračun.

Poleg tega pa je sedanja oblast naredila nov plačni sistem za javne uslužbence in po njihovi logiki naj bi bili vsi najmanj na istem, nekateri pa na boljšem. Zopet dodatno obremenjevanje proračuna. Kako češ potem nižati davke? Ne moreš, ker je proračunska poraba prevelika.

O čem torej ti govoriš?

kmetek ::

Pokojnine si mora vsak človek sam začeti urejati, ko začne delat ne pa proračun obremenjevat. Mate sklade, varčevanja itd....

Naj dajo prispevke za pokojnine delavcu samemu.

MadMicka: tajkunom naj peruti porežejo in magnatorjev denar vzeti......delavci majo po 500-600 neto, zakaj morajo meti direktorji po 3000-4000 ali več? Da ne omenim kok ljudi ma še več.

jype ::

kmetek> zakaj morajo meti direktorji po 3000-4000 ali več?

Da imajo delavci 500-600 neto, namesto 0 (nič) neto.

cekr ::

@kmetek

Si predstavljaš, kaj bi se zgodilo, če bi dobil delavec v roke bruto plačo?
Vse bi pognal. Na penzijo in zdravstvo pa čakal, da država nekoč poskrbi zanj. To mogoče deluje v Singapuru. Pri nas ni šans.

direktorji: 3000-4000€ plače?
Če je direktor dober, je takšna plača miloščina.
Drugo so direktorji po javnih zavodih, ki jim ni potrebno iskati dela na trgu.

delavci 500-600neto:
marsikdo si jih še pol toliko ne zasluži. Recimo v Muri in podobnih firmah je pa drug problem. V tekstilni branži, ki poleg tega še dela vštric s Kitajci, ne moreš pričakovat, da bodo plače višje kot 400€. Enostavno ne gre. V Muri s svojimi cenami komaj pokrijejo cene materialov, kaj šele kaj več. V preteklosti nič niso delali na svojem imenu, zato pa ne morejo prodajat za pravo ceno. Pri nas pa ni toliko naroda, da bi pokupili malo večje količine. Greš na ulico in vidiš vsakega drugega v kakšni raztrgani trenerki. Pa ni vzrok v nezmožnosti kupit ampak v tem, da narod ne da nič nase.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jype ::

cekr> Pa ni vzrok v nezmožnosti kupit ampak v tem, da narod ne da nič nase.

Jaz z veseljem dam nase raztrgano trenirko!

T-h-o-r ::

 some shall burn!

some shall burn!

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

gruntfürmich ::

kmetek> zakaj morajo meti direktorji po 3000-4000 ali več?

Da imajo delavci 500-600 neto, namesto 0 (nič) neto.


a si res povprečen slovenski direktor (ki je btw slab direktor) zasluži 4000€ in njegov delavec 600€ (in s tem komaj shaja čez mesec)??
jst mislim da oboje ne
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nevone ::

a si res povprečen slovenski direktor (ki je btw slab direktor) zasluži 4000€ in njegov delavec 600€ (in s tem komaj shaja čez mesec)??

Če je slab direktor, potem firma ne bo dolgo zdržala. Če bazira na zasebni lastnini, potem je interes lastnika, da je direktor dober. Če ni, bo itak stvar propadla. Seveda če ni vmešavanja države. Kako hitro pa se ti direktorji "futrajo" iz proračuna ali kakšnega drugega državno reguliranega denarja, takrat je seveda povsem drugače.

Kdor pa misli, da uspešen manager ne zasluži visoke plače in kdor misli, da delavcem lahko zagotavlja višje prihodke, pa naj kar izvoli v direktorske vode, potem naj pa poroča. Interesentov za zaposlitev bo prav gotovo veliko.

Največ zmede tukaj dela državna regulativa, pa če se še tako kruto sliši. O svobodnem trgu pa tudi nočejo nekateri slišati nič. Potem se pa denar kanalizira od zares uspešnih, do tistih, ki so uspešni predvsem v manipuliranju z denarjem, kar sveda ne bi bilo nič narobe, če bi ga pridobili tako, da bi bila dodana vrednost večja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

T-h-o-r ::

prihodnost, prihajmo

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

dukenukem ::

uff thor tole je pa totalno out,pa JJ še z cerkvijo drži,sj zdej je največ takih, da kradejo v nedeljo pa k maš grejo ,cerkvi se tud skoz bolj mede

vecerja ::

jst sem v spletni klepetalnici na rtvslo spraševal janša če drži da imajo volilno "obljubo" da bo naredil brezžični internet dosptop za vse (ker mi je enkrat, na gmailu reklamo uturil "WiFi za vse (www.sds.si)" ko pa sm kliknu na to mi itak ni tega odprl ampak sam njiho stran na kateri nisem tega najdu .....)

skratka tip je v spletni klepetalnici prijavil da "imajo v programu omogočiti !!!širokopasovni" internetni dostop v krajih, kjer ga zaradi ekonomske nezainteresiranosti operaterjev ni.

Imel sem občutek, da ne ve točno kaj je WIFI, ampak to s širokopasovnim je vseen lepa obljuba, ampak poudarjam zaenkrat le obljuba --- saj veste kako je spolitik :D

A kdo ve ali ima tudi katera druga stranka kakšno podobno internetno obljubo?

lp

cekr ::

Tudi v ožjem družinskem okolju ga kdaj pobiksamo. :-)



@večerja

Predsednik vlade ne more biti na tekočem s prav vsemi rečmi.
Tako je tudi s tehnološkimi oz. WiFi ipd.

Ima pa v vladi oz. stranki precej ljudi, ki zadeve obvladajo v nulo.
Lahko si prepričan, da minister Žiga Turk ali pa Matjaž Janša zadeve najbolj obvladata. Ne, nista v sorodu, če te moti priimek.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

djordjevic ::

Matjaž Janša zadeve najbolj obvlada

Sodeč po peripetijah, ki jih je izvajal kot šef komisije za prodajo Telekoma, mu ne pripisujem nekih hudih sposobnosti za karkoli.

Xgeneration ::

Jaz tudi :D Tale desnica me je razočarala. Veliko obljub, pa na koncu nič pametnega.


kaj pa je pametno zate? (brezplačen vrtec in dijaški dom za vsakega naslednjega otroka, brezplačni UČB v OŠ, brezplačna malica, usklajevanje pokojnin s plačami, nov plačni sistem, ki bo omogočil pravičnejšo rast plač v kompletu, ne pa večjo nekje in manjšo drugje, modernizacija opreme v zdravstvu - ki je bla prej faking zanemarjena...)
ne bluzit, če nimate pojma. pa ne sam na svojo rit gledat.

cen ni dvignila ta vlada. ljudje so v šoku povsod po svetu! če dviga cen ne bi bilo, bi se nam godilo bolje.

je pač tko. če bote volili pahorja, vam bo dal več, kot si lahko država privošči. dodatno bo obremenil že preobremenjen najvišji sloj (samo čakam, kdaj se bodo legalno visokoplačani ljudje začeli izseljevat). imeli pa boste višje pokojnine, višje plače (sam vprašanje je, kako dolgo. 2,3 leta? dokler se vse ne zlomi - erjavc se šali, in ubogim upokojencem vzbuja skomine po 1000€ penzije. resn politik tega ne bi smel omenit. KER TO PRI NAS ŠE 10 LET NE BO MOŽNO. potem pa verjetno bo.)

če boste volili janšo, vam NE BO dal tolk, kolkr vam bi lahko, ker raje vidi, da imamo PREJ bogato državo in šele nato ljudi, ki finančno živijo brez težav. (boljša infrastruktura, pogoji za razvoj in šele nato rezultati!)
proti revščini se borita obe strani - vsaka na svoj način.

janšev program daje VEČ poudarka gospodarski rasti in podobnim stvarem, na čeme naj bi temeljila sociala. pahor pa vse upe polaga v socialo in ostalo ima drugoten pomen - če smo želeli v kapitalizem, se ga ne mormo igrat polovično.

sam sem prepričan, da se z morebitno zmago pahorja ne bo zgodilo nč dobrega. seveda ne bo katastrofe - po eni strani je najbolje, da zmaga SD, da dokažejo, da so jih sam besede.

cvikla za predsednika vlade in ropa za finančnega ministra!
LP

jozek ::

Edina obljuba v SD cajtngu, ki verjamem da BI jo uresničili je, da bi to vlado "vrgli v koš". (saj dost drugega resnega ne obljubljajo). In to bi naredili v kompletu z vsemi ki kakorkoli smrdijo oz. ne izpolnjujejo "moralno politične neoporečnosti", od uprav pa do tajnic. Še pomnite tovariši?
Draga nafta je gonilo razvoja ;-P ..

djordjevic ::

Kaj ti verjameš, ni relevantno. Relevantno pa bi bilo prešteti, koliko od bajnih 80-in-nekaj projektov je JJ obljubil in koliko jih je izpeljal.

Person ::

 prihodnost, prihajmo

prihodnost, prihajmo


Ma kak si upajo dat karikturo mojga psa tuki zraun ... grrr :)

Pluto ni tuki zraun :P
Let's make something useful!

globoko grlo ::

Xgeneration
hahaha, si me zelo nasmejal

JJ&Co so obremenili srednji sloj, višji oz. "ta bogate" so pa razbremenili. In od tukaj se hvalijo kako so znižal davke. JJ&Co je samo požel ekonomske sadove prejšnje vlade. Po 4 letih gospodarstvo že pada. Javna uprava je ena velika nebuloza g. Viranta. Take birokracije že dolg nismo mel. Plačna reforma je en nateg. Direktorji zavodov so dnevno dobivali različna navodila oz. tolmačenja zakona. In zdej govort, da ljudje ne znajo brat zakona oz. si ne znajo plač zračunat, je svinjarija. JJ&Co je pred 4 leti predstavil program za 20 al 30 let naprej. A je mislil, da bo kr dosmrtno vladal?
Ameri imajo grmička, mi pa JJa.

durrenmatt ::

smrtni greh za slovenijo?

MadMicka ::

Xgeneration, pa ti sploh kaj prebereš, predno karkoli napišeš? LDS je "zjebala" upokojence, jim realno oklestila pokojnine, SDS pa jim je pokojnine dvignil. Ravno pokojnine so rak rana v proračunu. Torej, zadeva je kvečjemu obratna, kot si ti napisal.

Poudarek daje Janša na gospodarsko rast? HUDO NAROBE. Janša, FDV-jevc, nima pojma kako in kaj doseči gospodarsko rast. Tudi Bajuku zadeve niso čisto jasne. Pred parimi leti, v času visoke gospodarske rasti in nizke inflacije bi moral proračun ustvarjati presežke. Pa jih ni. Tako bi lahko sedaj razbremenili podjetja, pa jih niso.

Tilen ::

Stranka Desus nam leta 2004 ni plačala računa, zato njihovih kandidatnih list letos nismo vpisali.

http://www.volitve.si/okraj/7/?view=1
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nevone ::

Tale desnica me je razočarala. Veliko abljub, pa na koncu nič pametnega.

Dejansko bi morali biti "arogantni", kot jim opozicija često očita, in izpeljati reforme tako kot so obljubili.

Na žalost je naša desnica bolj leva od levice.

Vendar pa itak večina zahteva bolj leve ukrepe kot desne, tako da kar se tiče političnih točk, so jih s svojim odstopom od začrtanega prej nekaj pridobili kot izgubili.

Če zmaga "leva" opcija, pričakujem od njih samo nekoliko manj izigravanja zakonov in pravne države. Njihov program itak ne ponuja nič posebnega, kar bi bilo kakorkoli ključno, da jeziček na tehtnici prevaga na njihovo stran. Če pa voliš za nekoga samo zato, da ne voliš za nekoga drugega ... je pa to ... bolj čustvena kot racionalna odločitev. Ampak tudi čustva morajo na volitvah pokazati svojo delež vpliva.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Icematxyz ::

Tukaj si lahko v miru pogledate koga voliti:

http://volitve.gov.si/dz2008/kandidati/...

Volilno enoto se enostavno izbere z klikom na zemljevid. Volilni okraj pa pač če ne veste kateri je poiščite na strani ime svojega kraja (občine).

djordjevic ::

nekoliko manj izigravanja zakonov in pravne države.

Bo že to velik napredek od hecanja tehle 'desnih' kekcev.

bibip ::

Torej, ne sprašujem direktno da mi poveste koga volit, ampak me zanima kako se odločit koga volit?


Ta je pa dobra. Kar ti večina hoče povedati je, da voli tistega, ki ti je najbolj všeč! :))

Čeprav je demokracija, dobiš samo en usran glas na 4 leta. No, razen, če nimaš kakšne VIP (Veze IN Poznanstva).

Demokracija pomeni, da vlada ljudstvo. Nekako se mi zdi, da ni čisto tako.

Ponudijo nam svoje "jumbo posmehljive frise".

Ena velika večina je samih simpatizerjev. Izbira je pa: slabi ali bolj slabi (ne veš pa kdo je kaj).

Potem se pa odloči, če lahko...

Izbira pa ni težka, ker izbiraš SAMO levo ali desno opcijo.

Če pa bi rad imel dober občutek, da si se prav odločil, pa poglej programe strank in izberi tisto, za katero meniš, da je "tista taprava".

Če si se narobe odločil, pač jeb*t ga... Čez 4 leta bodo spet volitve, pa boš spet probal.:))

tsh2 ::

če res živiš slabše kot pred 4 leti potem je logično, da voliš za spremembo oblasti. pa ni važno, ali je vlada kriva ali pa je samo imela smolo z okoliščinami. 4 leta je dovolj, da bi se spremembe že lahko pokazale. glej na konkretne stvari, ki so se spremenile v tvojem življenju, za katere bi vsaj posredno lahko obtožil ali pohvalil vlado. seveda bodo ljudje krivili druge, ko jim gre slabo, in ko jim gre dobro hvalili sebe :)

edit: no ja, mogoče tudi ni tako enostavno. :) malo logično razmisli je druga opcija. npr. kdo ima v sloveniji v resnici moč? ne pa se preveč zanašati na občutke, ampak bolj na logiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

T-h-o-r ::

vsebuje manj jj, lol





pripravljeni so dati svoja življenja za nas

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

rookie123 ::

Slovenci smo drugače najbolj obdavčen narod in to na 1. mestu, sramotno da večina slovencev tega ne opazi.

Premišljujem ali bi volil za SD ali ZARES, SDS-ov nimam namena voliti.
SD - procentualno več možnosti da se izenači z SDS edini minus proti temu je da so SD večinoma nekdanji jugo-komunisti in imajo mlačnega voditelja Pahorja
Zares - zaradi novega kadra, minus je da so se vzpeli šele v zadnjih tednih pred volitvami in so dokaj neizkušeni.

Torej boš volil tiste, ki so že bili na oblasti in so prav oni nabili te davke do onemoglosti. Golobič je bil vidni član LDS-a, takrat ko nam je tako lepo šlo. Sedaj pa je zlobni Janša v 4 letih pripeljal slovenijo na rop propada, ne?
Končno so prišli novi obrazi (Golobič, Širca, Rop, Cvikl, Pahor,Potrč... in so nam razbistrili um in pokazali kaj je nova politika!
Zakaj nam to niso povedali pred npr. desetimi leti, imajo verjetno opravičljive razloge.

zee ::

Hmmm.

Ugotovil sem, da bom letos abstiniral in se ne udelezil volitev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

T-h-o-r ::

1. Močan in trajen nacionalizem.

3. Iskanje sovražnikov in grešnih kozlov.

6. Obsedensot z nacionalno varnostjo.

7. Prepletenost vlade in Cerkve.

(8. Varovanje moči korporacij.)

10. Preziranje intelektualcev in umetnosti.

11. Obsedenost s kriminalom in kaznovanjem.

12. Razširjen kronizem in korupcija.

13. Razširnjen seksizem.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Thomas ::

Dodaj še:

19. Pisanje neumnih točk.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T-h-o-r ::

ja, sploh z jelinčičem v vladi bo to res prava neumnost
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Alexius Heristalski ::

Jelinčič je izjavil, da ne bo šel v vlado z NSi, tako da ne vem, kako nameravajo to izpeljati, če bo SDS zmagala in NSi prišla v parlament.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Icematxyz ::

V Pahorjevem trojčku pa je sodelovanje zavrnil Golobič v imenu skupine (stranke) Zares. Tako da Jelinčič si je zgleda na obeh straneh nabral nekompatibilne nasprotnike.

Zakaj le?

Ampak po volitvah je po mojem mnenju vse možno. Prav vse.

Kljub obljubam sedaj kaj ni možno.

Zgodovina sprememb…

bibip ::

Kaj se sekirate...

Če ne bo drugače, bosta pa SD pa SDS pa desus, mogoče še tisti SLS+SMS, pa bo dosti. Vse je mogoče. Brez vlade ne bomo.

Atos ::

Zakaj le?


Zato, ker edino bedak, kateremu je samo do oblasti bo šel v koalicijo z ekstremistom in navadnim populistom. In Jelinčič je točno to. Enako kot je Peče (vendar se mi zdi, da ima peče nekoliko milejšo držo do manjšin, zato je bolj sprejemljiv, kar se tiče ekstremizma). Sam menim, da bi morali imeti neko nenapisano politično pravilo, da se z ekstremisti in populisti ne hodi v vlade. Če se ne motim je v zahodnih državah ponekod že taka praksa.

Prav tako mi ne gre v glavo, kako ljudje nasedajo takim ljudem, da sploh dobijo več kot 1%.

EDIT:

Če ne bo drugače, bosta pa SD pa SDS pa desus, mogoče še tisti SLS+SMS, pa bo dosti. Vse je mogoče. Brez vlade ne bomo.


Če gresta SD in SDS jima ni potrebno čisto nikogar drugega. Še za ustavo spreminjat bi skoraj lahko imela dovolj. Bi bilo pa v tem primeru zanimivo opazovati reagiranje volilcev :)

Sicer pa po najnovejši Valiconovi raziskavi je zelo tesno (upam da o tem lahko tukaj pišem): razlika med SD in SDS 0,5% v prid SDS. Tudi Ninamedijina tracking poll raziskava kaže trend padanja podpore SDS in rast levim strankam v zadnjem tednu. V vsakem primeru bo tesno.

Pa še morebitne koalicije (za referenco vzeta Valiconova raziskava - upoštevane samo stranke, ki imajo več kot 4%):

SDS + SLS + SMS + SNS + DeSUS = 46 mandatov

SD + Zares + LDS + DeSUS = 48 mandatov

V vsakem primeru bo spet (na žalost ali pa srečo, odvisno od vaše preference) vse odvisno od DeSUS-a. Janša bo tako zelo zelo težko sestavil kakršnokoli koalicijo, ki bo sploh podobna njegovi sanji o t.i. "razvojni koaliciji" (preveč različnih interesov, barv,...). Leva opcija bi tukaj morebiti imela več možnosti. Celo če upoštevamo možnost, da bi DeSUS in njeni člani po vsej verjetnosti rajši bili spet v levi vladi (samo spomnite se nezadovoljstva izpred štirih let nekaterih članov). Tudi sicer veljajo za levo usmerjene.

In še nekaj:

Zakaj nam to niso povedali pred npr. desetimi leti,...


To sicer ne leti samo na ta komentar, niti ni z njim kaj dosti narobe. Sem se pač spomnil pri tem stavku to, da mnogi pozabljajo, da SD ni bila v vladi 12 let, niti od daleč ne. Od leta 1996 do leta 2000 je bila v opoziciji. Res je, da je bila v vladi od 1993 do 1996, vendar tudi takrat ni bila v vladi do konca mandata, ker je izstopila v začetku leta 1996 iz vlade. Tu ne navijam za nikogar, samo dejstva hočem poudarit.

Je pa nekdo drug v vladi sedaj že 12 let zapored pa se ob to nišče ne obdregne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Atos ()

kixs ::

Meni je recimo vsec sprejem vinjet in protikadilskega zakona :D

Osebno sem sicer malo na boljsem kot pred stirimi leti, vendar za to sem bolj kot ne "kriv" sam in ce mi v prihodnosti gre boljse ali slabse, vsekakor ne mislim krivit vlade.

Ceprav pa je res, da bi moral, kdorkoli ze misli vladat, narediti red v zdravstvu in sodstvu!

Problem pa je ravno v drasticnih ukrepih, ki bi jih morali za to narediti. Tega pa noben noce, ker je prevec tvegano za politicne tocke v oceh volilcev, ki bi samo jamrali in raje ostali v "status quo", pa cetudi se jih "hisa na glavo podere".

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Mati ::

Janši zamerim, da ni uspel izpeljati reform (EDS....), ter je pokleknil pred sindikati.
Golobič itak nima kredita, zato ker podgane prve spizdijo iz potapljajoče se ladije, ter mi nasplošno daje vtis prepotentnega tipčka, ki mu je samo do oblasti, programa pa itak nima.
Pahorjeva napaka je, da se že od nekdaj peča z napačnimi tipi (kaj za vraga mu je dobrega prineslo parčkanje z Ropom, mi nikoli ne bo jasno).
Kresalova je marioneta, pravtako je LDS ustvaril pogoje, po katerih sedaj najbolj pljuva.
Bajuk je meni osebno ok, vendar ko vidim tiste cerkvene frike poleg mi gre na jok.
Jelinčič je populist in si itak ne želi bidi v vladi, saj bi moral takrat zagovarjat svoje delo.
Peče je lažnivec.
SLS + SMS, ne hvala. Tajkuni + Jugo nostalgiki...
Kahel Ehjavec je dežurni šaljivec, ki pa trobenta take kozlarije, da me je včasih sram, da imamo takšno vlado.

Torej koga naj volim prijatelji moji?

Mislim, da bom dal še eno šanso Janši, morda bo sedaj ko bo vedel, da mu je zadnji mandat z vsemi močmi udaril po sindikatih, helsinškem monitorju, Strojanih :), tajkunih, ter še kom, ki si to resnično zasluži, ter končno izpeljal vse obljubljene reforme. Pravtako si želim, da že enkrat začnejo s privatizacijo Telekoma.

Mislim, da Slovenija nujno potrebuje eno 4 letno vladavino tipa Putin.

jype ::

Mati> Torej koga naj volim prijatelji moji?

Jaz sem pred prejšnjimi volitvami bil v skrbeh, da bo zmagala "desnica" in bomo še manj liberalno vlado, kot je bila "leva".

Sem imel kar prav, glede na tvojo analizo.

Mati> Mislim, da bom dal še eno šanso Janši

Jaz mu sicer tudi prve nisem zaupal, ampak odločitev vsak sprejme sam pri sebi.

Mati> Mislim, da Slovenija nujno potrebuje eno 4 letno vladavino tipa Putin.

To o tvoji izbiri veliko pove. Janša je dober za avtoritarca, o tem ni dvoma.

ThePlayer ::

Daj nam še povej jure, kaj je tako avtoritativnega na Janševem vladanju? da ne bo zvenel kot tipično "levo" natolcevanje brez argumentov.

pa čist mimogrede, tud tvoje ime v cirilici nekaj pove o tebi oz. zbuja določene pomisleke...
««
4 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28150270 (43555) Keyser Soze
»

Predsednik vlade (stranke) in njegovi/njeni možje

Oddelek: Loža
161879 (1393) Zeberdee
»

Volitve se bližajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8220596 (19215) T-h-o-r
»

Rezultati državnozborskih volitev 2004 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
49027386 (17425) iration

Volitve - oddaj glas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736710 (5184) Gandalfar

Več podobnih tem