» »

[DivXvid] Majestic Predvajalniki

[DivXvid] Majestic Predvajalniki

rpalcic ::

Alien23:
Nadgradnjo za Majestic-a (od najboljšga soseda, ki ga ne podpira) dobiš na uradni spletni strani: www.newmajestic.com , ki je mimogrede v italijanščini.

Po nadgradnji bo predvajanje divx bolj tekoče in podnapise bo bralo in bodo centrirani, vendar jim ne moreš popravljat velikost, pa tudi na čžš pozabi, ker jih nadomeščajo razni a-ji z apostrofi. Dokler se stručkoti tipa P.Y.P.S. ne spravijo tudi nad ta divx predvajalnik.

Sicer bere zaenkrat vse vrste divx-ov (tudi xVid), edino menu je smotan (dva stolpca tako, da ja ne bo mogoče gledat dolhig imen).

Če nas je še kaj Majestic lastnikov bi bilo smiselno odpreti Majestic podstran.

A slučajno kdo ve kateri Mediatekov čip (če je sploh Mediatek) je vgrajen v MAjestic-a DVX 227?

lp

P.S.: pa sem se kr sam odloču

rpalcic ::

torej direkt link za FM upgrade za DVX227: http://www.newmajestic.com/data/downloa...

S tem dobite:
- podporo za DivX PRo
- boljšo sinhronizacijo audio/video pri predvajanju DivX-ov
- boljšo kvaliteto slike pri predvajanju divx-ov

To so uradne zaznamke.

Postopek:
Downloadaš "Update DVX 227 serie X.iso" in ga zapečeš (pri min hitrosti) na CD.
CD daš v enoto -> procedura nadgradnje se začne avtomatično. Dela vse samo. Konča ko rata črn ekran. Takrat lahko ugasneš player. Nato vžgi in vse je OK!

lp

rpalcic ::

Rezultati testiranja z Divx Testnim CD-jem za Majestic DVX 227:

Testni CD:

Resolucija
480x204 -> ok
496x208 -> ok
512x220 -> ok
528x220 -> ok
544x236 -> ok
560x236 -> ok
576x248 -> ok
592x248 -> ok
608x260 -> ok
624x260 -> ok
640x272 -> ok
656x276 -> ok
672x288 -> ok
688x288 -> ok
704x296 -> ok
720x308 -> ok

DivX3
fast3k-DivXTon -> slika ok/ Tona ok
fast3k -> slika ok / Ton ok
fast6k -> slika ok/ Ton ok
low3k-DivXTon -> slika ok/ Tona ok
low3k -> slika ok / Ton ok
low6k-320 -> slika ok (zatika se s CD-R) / Ton ok (zatika se s CD-R)
low15k -> slika ok / Ton ok

DivX5
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> slika ok / Ton ok
1k-qpel -> ne gre
2pass15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika se zatika/ Ton se zatika
6k-gmc-bf-320 -> slika se zatika / Ton se zatika

JPG
1000 -> ok
1500 -> ok
2000 -> ok
4000 -> ok

Glasba
Test.ac3 ->ok
Test.ogg ->ok
Test.wma -> ok
Test-CBR-128.mp3 -> ok
Test-CBR-320.mp3 -> ok
Test-VBR.mp3 -> ok

Muxing
avimux+ac3 -> ok
avimux+cbr -> ok (bolj glasen audio)
avimux+vbr -> ok (bolj glasen audio)
nandub+ac3 -> ok
nandub+cbr -> ok (bolj glasen audio)
nandub+vbr -> ok (bolj glasen audio)
vdub+ac3 -> ok
vdub+cbr -> ok (bolj glasen audio)
vdub+vbr -> ok (bolj glasen audio)

Zvok
1xAC3-448 -> ok
1xCBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)
1xVBR+1xAC3 -> ok
1xVBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)
2xAC3-448 -> ok
2xCBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)
2xVBR-MP3 -> ok (bolj glasen audio)

XviD
1k-bf -> slika ok / Ton ok
1k-gmc -> ne gre
1k-qpel -> ne gre
2pas15k -> slika ok / Ton ok
2pass3k -> slika ok / Ton ok
6k-320 -> slika ok (zatika se s CD-R) / Ton ok (zatika se s CD-R)
6k-gmc-bf-320 -> ne gre

rpalcic ::

Torej ni podpore za qpel. Podpira pa ogg.

Vabljeni k pisanju svojih opažanj.

rpalcic ::

po rahlem pregledu (delnem odpiranju ohišja in rezultati objavljenih testov) sem ugotovil, da player vsebuje ESS Vibratto-II čip, saj ima edino ta serija servo čip ES6603, sicer pa je glavni čip pod hladilnikom. Še vedno pa ne vem točno ali je čip ESS Vibratoo-II serije ES6688A ali ES6698.
Ima kdo izkušnje s takimi playerji (Vibratto II) in kateri playerji imajo ta čip?
Kako se lahko na takih playerjih poštima SLO podnapise?

Alec999 ::

rpalcic >> ce ma predvajalnik Vibratto I/II procesor se da SLO podnapise zrihtat pod pogojem, da namest 蚞ȊŽ vids kaksne druge znake, ce pa znak izpusti se tega ponavad neda porihtat. Cip ES6603 pa je namenjen zvoku. Na www.alec999.tk pod "Firmwares >> Mercury DVD3783 ES6698F 40pin >> Pictures" si lahko pogledas nekaj slik in komentarjev kaj ksna stvar je.

Lp,
Alec999

rpalcic ::

@ alec999
živjo!
Slike so dokaj dokaj podobne mojemu stanju s tem, da glavnega čipa ne morem videt, ker je nanj nalepljen hladilnik. Na servo čipu (za zvok) pa piše: ES6603S 42E460TR.

Glede naših znakov pa: š-je preskoči, namesto č-jev in ž-jev pa kaže a oz. e z apostrofom tako, da upanje ostaja.
Z matične firme mi še niso odgovorili tako, da čakam še novosti.
Niti ne vem kolko pin-ov ima glavni čip. Sicer pa obstaja kakšen program za dodelavo podnapisov (kaj analognega tistim za Mediatek čipe)?

mali tapravi ::

na taisti strani pa tudi piše:
News:
11.12.04 - Mercury 3783 firmwares are for 40pin 1MB eeprom version. The new Mercury has 48pin eeprom!!! If you flash you will next time get "ERASE FAIL" error.
10.12.04 - WARNING: Don"t flash Mercury 3783 bought after 1.12.2004 in Slovenia and before this date in other countrys,it will permanently lock your eprom.
- OPOZORILO: Predvajalnike kupljene v SLO po 1.12.2004 ne nadgrajujte, ker ga po flashu neboste mogli vec nadgraditi.

Če gre za isto stvar potem je malo za premislit.

Da niso kje Italijani našega najboljšega soseda *********,on pa nas?
Pa lep dan še naprej....

rpalcic ::

Še ena nova:
Fora z info o firmware-u (od Mercury predvajalnikov) deluje tudi pri Majesticu (open tray->search, le da pri Majesticu je to GoTo) in mi tako izpiše:
ver: 4.1.40.1PW-MAJX500-SD1.0
last modified: 2004-07-20

Alec999 ::

No neki ste se pa le naucil od Mercury-a :)

Jst sem si dones mal pogledu uradni firmware pa mam bl slabe novice.
Notri je 2x nabor ISO 8859-1 znakov (LATIN 1).
Edina moznost tako ostane da se ISO 8859-1 (LATIN 1) zamenja z ISO 8859-2 (LATIN 2) znaki.
Potem bi s konverterjem iz CP1250 v ISO 8859-2 delal tudi sumniki (to pomeni da bi blo treba usak podnapis konvertirati).
Podobno imajo tudi uporabniki Philipsa 630 in 737 trenutno.

Nazalost to ni optimalno :(
Ne da pa se dodati CP1250, ker uporablja CP1250 10 znakov vec kot ISO 8859-2.
Najlepsa resitev bi bila tezenje proizvajalcu in uvozniku da notr dajo CP1250 in stvar bi bila resena.
Pri Mercury so te zelje bile uslisane, pri Philipsu pa ne. Tko da neki upanja ostaja.

Lp,
Alec999

AlDino ::

Tudi sam sem ponosni lastnik zgoraj omenjenega divx predvajalnika-majestic.Nadgradnjo sem opravil po zgoraj opisanem postopku,vendar se mi po vsem tem na tv kaze samo crna slika-menija sploh ni!Prosim za pomoc-ce je mozno.

rpalcic ::

Postopek:
Pri prvem opisu sem pozabil dodat, da je upgrade kompatibilen samo za Majestic DVX-227 z serijsko štrevilko med "227X400001" in "227X412850". (pričakoval sem, da bo vsak prebral uradna in ne moja navodila)
Downloadaš "Update DVX 227 serie X.iso" in ga zapečeš (pri min hitrosti) na CD (disc image).
CD daš v enoto -> procedura nadgradnje se začne avtomatično.
Na ekranu prikaže sledeče: "6688502W1196HMAJX500.ROM->Readying->Flash->Erase->Writing
(utripa)->Done". Ko konča (DONE) se ekran počrni in takrat lahko ugasneš player (tipka zadaj, drugo itak ne prime). Nato vžgi in vse je OK!
Po tem postopku, če odpreš tray in pritisneš GoTo, moraš dobit izpisano sledeče:
ver: 4.1.40.1PW-MAJX500-SD1.0
last modified: 2004-07-20

Si se držal tega?
Če da ni variante, da ne bi delalo razen, če je player defekten in ga tako vrni pod garancijsko zahtevo.
Navodila so namreč direkt prevedena od uradnih na italijanski strani (http://www.newmajestic.com/prodotto.php... , pri oknu 'update' klikni 'dettagli')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rpalcic ()

mali tapravi ::

Zanimiv problem,ki čaka na rešitev.
Dvd zapečen 100% ok(če je sploh kriv),vse datoteke ogledane že na drugem playerju,potem pa se je začel ogled na Majestiku DVX227,prvi dan vse ok,različni dvd-ji,vsi se naložili, skratka bp.
Drugi dan predvajalnik na sredi filma zašteka,izklop....vklop,stvar deluje dalje.
Tretji dan,dvd je ostal v prevajalniku,ne da se odpret na noben način,čita ga 1-2 minuti in potem javi no disc.
Možnost da bi bil kriv dvd je minimalna,pečen z teac,medij 8x,pečen pri 4x,platinum.
Kaj bi to lahko bilo?:'(
Predvajalnik ni bil nič nadgrajen,dobesedno iz škatlice.:)
Pa lep dan še naprej....

rpalcic ::

@ mali tapravi:
Kaj naj rečem, ne vem.

Sicer pa spet do delnem odpiranju ohišja ugotavljam, da ima Majestic DVX-227 čip ESS Vibratto II serije ES6698 (poleg glavnega čipa, na katerem je hladilnik je še en drug na katerem piše '6698 ASSY ver 2.1'), ostane še to, da še enkrat odprem in preštejem pine, ne? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rpalcic ()

Alec999 ::

rpalcic >> s stetejm pinov nebos ugotovil ali je notri Vibratto II ES6688FA, ES6698F ali kaksen drugi. Zagotovo bos vedel samo ce odstranis hladilnik!

Ce bi mogu jest ugibat bi prej reku da je Vibratto ES6178F ali keri drugi in zagotovo ne Vibratto II ES6698F ali ES6688FA, ker firmware ne vsebuje zascite.

Lp,
Alec999

AlDino ::

Sam sem na zgoraj opisan nacin opravil nadgradnjo na dveh majesticih.Obadva sta mi takoj zatem zacela prikazovati samo crn zaslon.Vrnil sem jih "najbolsemu sosedu",kjer mi je prodajalec povedal da je vrnjeno veliko stevilo teh predvajalnikov-najvec v ljubljani.Tako da sem se odlocil da hocem denar nazaj.

rpalcic ::

@aldino:

Moj zaenkrat še dobro dela, čeprav zaradi totalne nezainteresiranosti matične firme do reševanja problemov bi ga tudi jaz najraje zavrnil. Že na skromno vprašanje kateri čip je v Majesticu in kolko spomina je vgrajenga je bil njihov uradni odgovor, da mi teh podatkov 'ne morejo povedati' ;((

Tolko zaenkrat o tovariški podpori! (čakam na odgovor za moj drugi mejl)

rpalcic ::

odgovorov še ni, pa zgleda da jih tudi ne bo. Sicer pa a je še sploh kdo, ki ima ta predvajalnik ali ste ga vsi vrnili najgršemu sosedu?

risland ::

Bok pizdarija z:
Majestic DVX 227, normalno je špilal dokler ni začel prekinjat (brez slike), ne odpira vratc pa da ga j...! Odprl sem ga, odstranu CD, on pa še kr naprej vrti enoto, čeprav sploh nima CD-ja(DVDja). Gumb za Open/close sploh ne "prime". Bi bilo to možno odpravt z upadete serieX.iso?

risland ::

Tud jest imam tak problem, pa ne vem kako ga rešit. Moram sam povedat da je "najboljši sosed" slab dobavitelj
a

mali tapravi ::

Uf,dolgo se nisem oglasil in razložil kako sem rešil težavo.
Lastnica dvd-playerja, ga je odnesla nazaj v trgovino, nebistremu sosedu, in me poklicala ker ji je trgovec težil.Po kratkem usklajevanju mnenj, mi je trgovec zagotovil da bo stvar uredil.Čez dva dni se je oglasila v trgovini in prevzela gorenjev dvd-brez doplačila.Vsaka čast.
Verjetno se je Zoranu dopadel dvd, ki je ostal v Majesticku.
Pa lep dan še naprej....

rpalcic ::

Da vas potolažim: končno je tudi meni crknu Majestic (ne odpira vratc). Na žalost mi je ostala le reklamacija na serviserja oz. uvoznika, ki pa mi ga bo zdaj zamenju za novejši model (zgleda DVX 235). Ko dobim, poročam. Sicer sem pa dokaj zadovoljen lastnik Yamade 6700.

brezimni ::

Pozdrav vsem majestičarjem, prejšnji teden sem dobil nadgradnjo, za majestica 216 N, ki podpira ščžje, tudi barva pisave je sedaj rumena, na žalost (ali srečo) pa ga nimam več, tako da nisem mogel poizkusiti. Če koga zanima mu jo pošljem, vendar za 0 ne odgovarjam. Če je možno mi sporočite, kako bi to reč tu gor uploudal

dario78 ::

rabil bi firmware za model DVX 216 N
in pa vsa navodila kako se fw zapece na cd(kako se poimenuje datoteka, cd, ...)
vnaprej hvala vsem !

dice6880 ::

se enkrat

kej mi lahko posljes upgrade za majestic 216 na email:

borut.m@gmail.com

hvala
borut

planetparty ::

Jaz bi tudi prosil:
planetparty@gmail.com
hvala
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

*drejko ::

A je že mogoče kdo poskusil firmware od brezimni?????

janja13 ::

Ojla.
Imam problem z Majestic 227 predvajalnikom. Serie 227x402210. Predvajalnik sem nadgradila, ampak ocitno z ne pravo nadgradnjo, ker zdaj ene dvdje predvaja normalno, druge pa ne more prebrat, ceprav so vsi dvdji od istega distributerja. Normalno bere tudi dvx downloadane z neta. Kako lahko resim nastali problem? Pomagajte prosim.

Ful hvala.
janja

Sidd-boy ::

Ej jst mam Majestica dvx227 pa me zanima zaka mi noce predjajat podnapisov (txt,sub,srt) pa sm sploh prvic prodavau podnapise pa bi vas prosu da mi prosim napisete kk se to nardi cim prej pa kake formate podnapisov podpira.Zdele grem pa ga bom nadrgadil. Pa prosim za cim hitrejsi odgovor kr bi rad se danes gledav neki filmov.

lp,Damir

robertto ::

Nujno rabim FW za Majestic DVX 216 n. Ker delam prvič upgrade za ta predvajalnik me zanima ali je potrebno zapeči iso fajl kot sem ga downloudal, ali pa je potrebno zapeči samo rom fajl. Rabil bi tudi natančen postopek zapeke cd-ja. Če ima pa kdo še kakšen dober FW za ta predvajalnik ali pa kakšen nasvet bi ga prosil za to uslugo. Hvala. LP

brezimni ::

Jaz imam firmware na moji pošti gor, samo ko sem hotel nadgraditi majestika z njim mi je napisal da ta moja ni podprta, drugač pa je za 216 n. Ima vse šumnike črke pa so v rumeni barvi. tako Roberto če ga rabiš ti ga pošljem skupaj z navodili, kako pa kaj.

zelek ::

Pozdravljeni!

Tudi jaz bi rabil upgrade za majestic dvx216n. Prosim če mi lahko kdo pošlje na naslov gregor.zevnik@gmail.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yamada predvajalniki (strani: 1 2 3 490 91 92 93 )

Oddelek: Zvok in slika
4609541196 (52079) GaS
»

[divXvid] Xoro predvajalniki (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Zvok in slika
2059225543 (36049) fr33sat
»

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
30235497 (14286) aco111
»

[DivXvid] Grundig predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
53816 (3280) lolek84
»

[divXvid] Mercury predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6912166 (7253) Alec999

Več podobnih tem