» »

Najprej so ga izbrisali, nato izgnali, potem je bil ubit

Najprej so ga izbrisali, nato izgnali, potem je bil ubit

1 2
3
»

poweroff ::

Škoda, da ni Slovenija locirana bolj na jugu. Tam je namreč dovolj toplo, da uspevajo banane. Tako bi bili lahko res prava banana republika.
sudo poweroff

Daedalus ::

Imeli so tri pozive naj uredijo zadevo. Potrebno je bilo samo odkorakat na upravno enoto. Nato smo tiste, ki se niso zglasili umaknili iz evidenc.


Kar se je izkazalo za nezakonito. Fuckup, povedano po domače. Torej?

Daedalus, leta 1992 je zakonodaja bila veljavna Ustavno sodišče jo je razveljavilo kasneje.

Ja in? Postopek je bil spoznan za nezakonitega. Ni nič tako novega, da se za kak zakon/člen zakona naknadno ugotovi neustavnost. In posledice tega je treba sanirat, menda. Torej?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

JohanP ::

Jaz na zadevo ne gledam tako črno belo, kot to delate zagovorniki prebrisanih.

Od kar poznam zadevo verjamem, da se je nekaj ljudem gotovo zgodila krivica zaradi opravičljivih razlogov. Poleg teh pa nažalost stoji kopica oportunistov, ki so takrat čakali na najboljši izid situacije - izkoriščali davčno nesledljivost - švercali iz avstrije/italije/madžarske kot kvazi slovenski državljani in pridobivali vračilo davka kot kvazi hrvaški (primer) državljani. Vmes je kup prosilcev, ki so imeli stalno prebivališče v Sloveniji, Srbiji in še kje. Pa tisti, ki so imeli stalno prebivališče npr sredi osemdesetih / sedemdesetih potem pa ne več (Pol jugo vojske!), ipd.

Zadeva naj se rešuje individualno (in transparentno skupaj z ostalimi članicami ex YU). Nobenih odškodnin in nobenih drugih ugodnosti razen podeljenega državljanstva tistim, ki so za to Zares upravičeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

Daedalus ::

Lej, maš pravno veljavne postopke, pa pravno neveljavne. Zakonite/nezakonite. Ustavne/neustavne. Jasno?

In država je zaj*bala. To, da je marsikdo takrat špekuliral, ni olajševalna okoliščina. Tud če jaz nekoga konkretno kresnem po nosu, mi zagovor, da mi je prej osle kazal, ne bo kaj dosti pomagal. Še vedno bom v obravnavi, ker sem ga kresnil po nosu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Zdaj bi pravzaprav lahko v maniri tistih, ki se jim zdi prav, da država krši lastno ustavo, rekel, da je prav, da so nekateri oportunisti na račun te traparije ekstra služili mimo države, da so še premalo!

Ker če si država lahko privošči, da same sebe ne spoštuje, potem, hja, kaj pa naj Janezek (odnosno Mirko) naredi?

Mercier ::

Ja, gadne pare so namlatili brez urejega statusa. Zelo ugoden položaj za zaslužit. :\

poweroff ::

Jaz sem vedno mislil, da v Sloveniji prebivajo ljudje. Ko pa berem tole temo, pa nisem več prepričan...
sudo poweroff

gfighter ::

Glede na to, koliko dreka so na izbrisane zmetali naši vrli politiki, se ne bi čudil če bi bilo še več takšnih "prav jim je" osebkov. Pravzaprav po eni strani upam, da bodo izbrisani prišli do ogromne odškodnine, da bodo potem ljudje morebiti le spoznali, da jih niso nategovali izbrisani, ampak lastni vodje. Pa da mora celo država včasih spoštovat zakone, ki jih sama postavi.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

nevone ::

> Jaz sem vedno mislil, da v Sloveniji prebivajo ljudje. Ko pa berem tole temo, pa nisem več prepričan...

Slovenci nismo imeli 4 leta sodobne bratske vojne. Go figure, kje prebivajo ljudje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

krneki0001 ::

Ko bodo izbrisani dobili velike odškodnine, pa upam, da bo država od njih pobrala davek za vsa leta življenja v Sloveniji, ko niso plačevali davkov. Upam pa še da bodo obresti davkov višje od odškodnine.

Skoraj vsi so vedeli in bili obveščeni o tem kam in kako se morajo obrnit, da bodo dobili državljanstvo. Cena je bila pa 5 kil krompirja ali pa ena štruca kruha. Če tega niso storili, potem so si sami krivi.

To je nekak tako, kot če jaz ne oddam davčne napovedi dohodnine, potem pa čez 5 let zahtevam odškodnino, ker mi niso vrnili preveč plačane dohodnine. Ampak točno se ve kaj in kako z napovedjo dohodnine, a ne!!!

Zgodovina sprememb…

gfighter ::

To je nekak tako, kot če jaz ne oddam davčne napovedi dohodnine, potem pa čez 5 let zahtevam odškodnino, ker mi niso vrnili preveč plačane dohodnine. Ampak točno se ve kaj in kako z napovedjo dohodnine, a ne!!!


Ne. To je bolj tako, da te država zato, ker nisi zaprosil za državljanstvo, vrže ven iz registra stalnega prebivalstva, tvojega soseda Guntherja pa ne, pa čeprav ravno tako ni zaprosil za državljanstvo. Tako je to.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

JohanP ::

Ne. To je bolj tako, da te država zato, ker nisi zaprosil za državljanstvo, vrže ven iz registra stalnega prebivalstva, tvojega soseda Guntherja pa ne, pa čeprav ravno tako ni zaprosil za državljanstvo. Tako je to.


Pa kaj še! Sosed Gunther ni imel problemov, ker je pridobil dovoljenje za delo in davčno številko, s katero je bil identificiran v naši državi in s pomočjo katere je imela njegova država nadzor nad njegovimi prihodki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

imagodei ::

Hmm, vprašanje imam...

Zdaj imamo vsi poleg SLO državljanstva še EU državljanstvo. Recimo, da se preselim v Nemčijo in imam tam stalno prebivališče, ne pa nemškega državljanstva. Pač pa EU, saj zadostuje.

Npr., da EU mirno razpade, jaz živim v Nemčiji. EU državljanstvo propade, jaz imam še vedno SLO državljanstvo. Kaj naj Nemčija stori?

Mi naj sama od sebe podeli nemško državljanstvo? Naj od mene zahteva, da v nekem razumnem roku po posebnem zakonu uredim vse papirje? Naj za državljanstvo zaprosim tako, kot katerikoli drugi tujec, ki nikdar ni bil v EU?
- Hoc est qui sumus -

Keyser Soze ::

Jaz bi rekel, naj mi da 150.000€. Ker drugače se bom izbrisal.:D

Sicer pa itak nismo ljudje. Tiste osnovne pravice živali(???) bi pa tudi tam imel. Državljanstva itak ne rabiš. Vpraša Matthaia kako je s tem.;)
OM, F, G!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ESČP: Slovenija je kršila 8. in 13. člen konvencije o človekovih pravicah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36679464 (43549) PaX_MaN
»

Francija cenzurira nevšečne spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5528617 (25069) SkipEU
»

Izbrisani Todorović dobil odškodninsko tožbo proti državi (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
52129648 (19043) Zheegec
»

Izbrisani na Evropsko sodisce v Strasbourg! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20614330 (11315) Daedalus
»

Zakon o izbrisanih (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46726491 (20696) majcenf

Več podobnih tem