» »

XP vs Vista by M-XXXX

XP vs Vista by M-XXXX

M-XXXX ::

Test XP vs VISTA



Konfiguracija testnega sistema:

• Matična plošča: ASUS P5K Deluxe
• Procesor: Intel Core 2 Duo E6600@3585MHz
• Pomnilnik: Crucial PC5300 667@1130Mhz, 5-5-5-12, 2*1GB, čipi D9GMH
• Trdi disk: 2x320GB WD 16MB cache, RAID 0
• Napajalnik: 500W Enermax Liberty
• Operacijska sistema: Windows XP SP2, Vista Ultimate
• Grafična kartica: Radeon HD 2900 XT 860/945mhz


Test grafičnih kartic smo opravili na naslednjih igrah in programih:
• 3DMark01
• 3DMark03
• 3DMark05
• 3Dmark06
• F.E.A.R
• CSS
• COH (Company Of Heroes)


Testiranje zmogljivosti:

Testi pri igrah so bili opravljeni pri ločljivosti 1240x1024, ter vseh možnih nastavitve na max.
Testi v 3Dmarkih pa so bili opravljeni pri privzetih nastavitvah. Gonilniki pa so bili verzije 7.6






Največje razlike med XP in Visto se pokažejo ravno v 3DMarku01 in to kar 25%.






Tukaj in v 3DMarku06 je bila največja razlike med navito in nenavito grafično kartico- kar 9%





Tukaj pa me je zelo presenetilo da Vista dobi bolši rezultat kot XP, sicer ne veliko, natančneje plus 1%






Kolikor sem že prej omenil je tukaj razlika med navito in nenavito grafična največja- kar 9%.





V COH razlika med XP in Visto ni tako velika, razen v minimalnih fps-jih pa ima Vista kar 260% več fps-jev!





V Counter Strike Source pa je razlika kar velika in znaša 15%






Tudi v F.E.A.R.-u je razlika v prid Visti, in to pri max fps-jih nanese kar 16 fps-jev

Zahvaljujem se Al3xy za vso pomoč in ker je poslušal moje "teženje" pri delanju grafov
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Tilen ::

Pohvalno!

Še nekaj. Kateri OS je na koncu ostal nameščen? Škoda, da nisi podal kakšnega zaključka glede tega.

CPU odvisni testi pač v Visti pogorijo napram XP. 3DMark01 ter CSS, tipična primera.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M-XXXX ::

To sem pozabil omeniti: Sistem je dual boot, obdržal pa sem oba saj nekako vseeno uporabljam XP, Vista pa je za preizkušanje in DX10 špile.

Edit: Typo;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Spc ::

In potem eni celo še hvalijo visto kako je dobra oh in ah.
:|
 

Zheegec ::

Veliko problemčkov menda odpravi nov performance in reliability patch, ki pride kmalu (beta je zunaj)... drugače pa good job.

Pa seveda novi driverji :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bluefish ::

Dobro, še kakšen tak test bi bil dobrodošel, še posebej za nekatere programe.

sicer čisto mimogrede, za COH je na voljo že 1.71 patch, ki odpravi nekatera sesuvanja igre in nekaj drugih malenkosti (seveda pa ne vpliva na kakršenkoli rezultat v testih).

M-XXXX ::

Ta test sem naredil že pred 3tedni (sem bil vmes v ZDA, tako da ga nisem mogel takoj objavit) in takrat je bil najnovejši patch za COH 1.7
Glede programov: Zelo vesel bi bil da mi predlagate kaj naj testiram, ker kmalu sledi še en test: E6600 vs Q6600 pa ne vem sa katerim programom naj testiram!

bluefish ::

po mojem mnenju bi bilo najbolje, da bi recimo testiral hitrost kodiranja videa, hitrost kakšnih 3D programov in podobno. Ta slednje je recimo uporabljen Cinebench.

M-XXXX ::

Ravno kaj takega sem iskal! Seveda sem odprt še za kašen predlog!:D

pranko ::

Dober test:) .

Spc ::

Za hec sem na mojem dual core (AMD Turion64 X2 TL-60 @ 2.0GHz) notebooku stestiral visto na testnem disku.
V idle mode (ko ne delam čisto nič niti miške ne premikam) mi CPU usage ne pade pod 14% medtem ko mi v Windows Server 2003, z vsemi inštalirani programi niti na 1% ne skoči.
USB miška mi včasih neha delovat nato pa spet začne čez par minut.



:|
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

TechBeats ::

Kul test0:) , sm pa mislu da je fear bolj problematičn u visti (pr men sej je dost bolj zatiku k na XP), sam zgleda da se drugač obnaša na ati karticah.

Lahko bi še eno 8800gts z 320mb rama dodau u test, pa da bi vidl kako se obnese nvidia vs. vista.
AciD TriP

M-XXXX ::

Na žalost nimam 8800 pri roki (sicer sem imel 1 mesec nazaj 2900, 8800 ter X1950, vendar takrat še nisem testiral)

GrimReaper ::

Hvala za tale test, igram CSS, tako da bo jutri potekala inštalacija XP-jev.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

opeter ::

Ne vem zakaj si delate probleme. Ko bo Vista tako stara, kot je sedaj Windows XP (torej cca. 6 let) bo brez problemov delovala na povprečnem osemjedrniku, integrirano grafo in 8 GB pomnilnika. Sicer pa Vista normalno deluje na novih mlinčkih aka novi X2 procesorji in Intleovi Exxx CPU-ji).

bluefish ::

hja, čez šest let naj bi, po besedah MS, že izšel windows Seven oz. bo bil v beta fazi.

GrimReaper ::

S 4xFSAA je razlika v CSS še večja kot je zgoraj prikazano, 20FPS vs 120FPS, no more Vista for me.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Tr0n ::

Se je tole testiralo z zadnjim Vista performance patchom?

Tilen ::

Sploh ne vem, kako lahko dobivate tako slabe FPS v CSS. Z mašino v podpisu dobim recimo tole:

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

M-XXXX ::

2900 XT ni ravno najbolša v CSS-ju (z X1950 XT sem bobil bolši rezultat)

GrimReaper ::

400FPS na katerih nastavitvah?
Jest tut lahko dobim 620FPS na enih crap nastavitvah, katerih sploh ni v menuju ampak se nastavijo v CFG-ju:


94FPS pa mi pride na nastavitvah katere bo uporabljal vsakdo z boljšim procesorjem in vsaj povprečno grafično (7600GT, X800).

r_rootlod "0" // Model detail (0 = High, 1 = Medium, 2 = Low)
r_shadowrendertotexture "1" // Shadow detail (0 = Low, 1 = High)
r_waterforceexpensive "1" // Water detail (0 = Simple reflections, 1 = Reflect world)
r_waterforcereflectentities "1" // Reflect all
mat_antialias "4" // 4x MSAA Antialiasing mode
mat_dxlevel "95" // DirectX 9c
mat_forceaniso "16" // Anisotropic 16X Filtering mode
mat_hdr_enabled "0" // Disables HDR
mat_hdr_level "0" // High Dynamic Range (0 = None, 1 = Bloom, 2 = Full)
mat_picmip "0" // Texture detail (0 = High, 1 = Medium, 2 = Low)
mat_reducefillrate "0" // Shader detail (0 = High, 1 = Low)
mat_vsync "0" // Wait for vertical sync (0 = Disabled, 1 = Enabled)
fps_max "0"

To so v bistvu vse nastavitve na High, sam da so v CFG-ju, ločljivost pa 1280x1024 nastavljena v igri (drugače je shranjena v registru). HDR je na off, itak ni uporabljen v tem testu.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Tilen ::

To so optimalne multiplayer gaming nastavitve zame. Zdaj crap... ne vem, mogoče.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

TESKAn ::

Zame je Vista zaenkrat brez veze, mi XPji preveč lepo delajo, da bi bilo vredno časa in živcev za Visto. Mogoče čez kako leto, ko odpravijo porodne težave...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

pjrulez ::

Apple > Microsoft

rapvirus ::

Saj ne pišem dostkrat sem gor sam taki posti me pa res razkurjo. Kje je kdo o kakem Applu govoru? A je Apple kupu Visto ali XP pred kratkim!?

Tr0n ::

Windows Vista vs Windows XP Performance: 7 Months Later
If you were holding off on Windows Vista due to the driver situation, it looks like the situation has largely been resolved for both AMD and NVIDIA. nTune functionality under Vista is still limited, and we’d like to see NVIDIA provide the option to adjust key settings like AA/AF via an icon in the system tray, but other than that, we really can’t complain. NVIDIA took a little longer to get everything resolved, but it appears they’ve delivered the goods just in time, as a slew of new DX10 games will be debuting in the next few months.

Pesimist ::

Ta test je z ATIjem. Zanimivo bi blo videti Nvidio in zadne fixe ter drivere. Anyway. Kako dosezete tak velik fps v CSSju, ma kdo kake cfgje za sherat da dobim 300fps? Oz se vsej priblizam sej nimam take masine.

Zgleda da se Vista vsesproti bolja. Le zaenrkat ji zamerim da CSS prakticno neigrabilen na njej v primerjavi z XP. No to je vsej blo na prejsnih driverih, zadnih se pa nisem probal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

Vista > *

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Pesimist ::

kaj bi nej to pomenlo? vista malo vec kot drek? ;((

Tr0n ::

> od vsega. Nikoli uporabljal dos ali linux? :)

kixs ::

Mene bo morala Vista se malo prepricat. Vedno je ostala gor samo 1 dan. Najdem program/igro, ki zajebava.

Npr. Cobra 11 Nitro, dela 20 sekund, nato crashne (ni vazno kateri driverji).

lp

Tr0n ::

WTF is Cobra 11 Nitro.

Pesimist ::

Dajte no postajte vase 400-600 fps cfgje da vidim. Me res zanima ce se ma kaj podobe z CSSjem sploh. Ce reces za igranje online. To pomeni da so vse stene gole? lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test drive unlimited (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
44545872 (1087) DejchSLO
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055864 (36891) msms
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137507 (21726) macgajver
»

Bitka ATi-ju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6410138 (6136) Pšenični
»

Ali je možno....

Oddelek: Igre
261683 (1058) Tr0n

Več podobnih tem