» »

DVD pekač Pioneer 107/A07

DVD pekač Pioneer 107/A07

mrbungle ::

A je komu že znan ta DVD pekač (če ga že kdo ima in kako se obnese) in ali se ga pri nas (v SLO) že dobi?

LP

boštjan ::

šef klico v JAE in so mu rekli,da še ga lep cajt ne bo

sinko999 ::

hmm če hočeš stvari bolj hitreje moraš iti v tujino

ps tak je ponavadi z našimi prodajalci
Ni? ni ve?no !

mrbungle ::

Mal z zamudo odgovarjam, ker me je povezava na net malo zaj*** (ja tko je, če maš še vedno samo modemski dostop:( ). Ja pri nas dobimo vedno vse mal z zamikom, ker trgovci še malo počakajo, da cene in dolar padejo, s čimer si zagotovijo večji zaslužek:| .
Glede Pioneer 107 je zanimivo, da so mi v JAE prejšnji teden rekli, da jih dobijo ta teden. Res čudn. Jest pa hočem končno kupit dvd pečko, tko da se sedaj odločam med Pioneer A06 (106) ali NEC 1300. A ma kdo kakšen predlog glede izbire ali komentar na ti dve pečki.

LP

boštjan ::

če res hočeš 107 in se ti ne mudi,počakaj,jaz bom tudi

mrbungle ::

Kaj pa NEC 2500? A je že kaj več znanega o njem. Nekdo na forumu je pisal, da bi raje vzel NEC-a kot Pinoeerja.

Caligula ::

Izbira:

NEC 2500
LG4080
Liteona 411 in 811

Predlagam pa seveda Liteona 411, ki se da tudi modat v 811 brez tezav.

Dr_M ::

Predlagam pa seveda Liteona 411, ki se da tudi modat v 811 brez tezav.

ja res je.z v4 modom je 411 ze skor tok dobra kot original 811, ponekod celo boljsa. precej folka pa ma probleme z necom 2500.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mrbungle ::

Se prav da NEC 2500 ni ravno dobra izbira, al kaj. Saj bi kupu Liteona 411, če bi ga še kje dobil. Fora je, da uvažajo samo nove modele pekačev, ki imajo že vsi tovarniško deklarirane 8× hitrosti +R (-R), tako da se tiste s 4×hitrostjo že težko dobi.

Gatsu ::

Lahko pa nabavite Teaca ker je itak isti pogon kot Pioneerjeve pečke.

boštjan ::

nimajo vsi teaci pioneerjevega pogona,eni majo od lite-ona. en teaci pa sploh ne pečejo ok

antonija ::

A pol ce bi kje se lahk dobu lite-on 411 bi to biu kar vredu nakup?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

boštjan ::

ja 411 je dobra pečka in če še ti uspe jo patchat v 811 si dobo pečko z 8X peko

Vrag ::

Nimam izkušenj s pioneerjem in necom, imam pa LG-ja 8x(+/-) pa zanekrat deluje super!
Tko da mam že kar nekaj dvd-jev na mojih policah, adsl pa komaj zdrži, kr downloadam ko nor;)! pa že za 33 jurjof ga maš!

Dr_M ::

trenutno nevem ce se sploh se dubi pr nas 411S, ker ga je nasledil malenkost izboljsani 451S ki se ga bp modat v 851S. prihaja pa 812S :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Izogibaj se Teaca in Asusa, ker samo prepakirajo pekace drugih proizvajalcev in so opremljeni z drugacnim firmwarom od originalnih, s cemer samo po sebi ni nic narobe, problem je v tem, da zelo hmalu nehajo updatat firmware in opustijo podporo izdelkom.

Drzi se Liteona ali LGja.

Pa preden kdo butne ven Plextorja-ta je OK samo ne opravici razlike v ceni. Nikakor.
Pa takointako je te dni veliko pomembnejsi firmware in mediji. Problemi so zaradi teh dveh faktorjev kadar so.

Hardware pa si je precej enakovreden.

Skratka ciljaj recimo na Liteona. Lahko tudi malo rabljenega npr.

Modat se vsakega 411. Samo sledit moras navodilom.

mrbungle ::

A se komu kej sanja, če so zdajšnji DVD pekači zmožni dvoslojnega zapisovanja, ker nekdo je že omenjal, da so na enem sejmu v tujini to počeli s Pioneer 106. A je fora pri tem zapisovanju hardware ali software (firmware).

Dr_M ::

pri pioneerju so res modificiral firmware, da je lohk peku dual layer dvdje pri 2x, ampak to je pac stvar proizvajalca. sam se mi zdi, da bodo raj prodajal nove pogone, kot pa omogocal obstojecim to zapisovanje.
upamo lohk samo na ksne "hackerje" da bodo predelal software :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

globoko grlo ::

ok, glede na to da je naslov teme DVD pekač Pioneer 107/A07, me zanima kaj kj veste o tem in ne o nekih 05/06/106 bullu

Han ::

Zaenkrat vemo to, da se splača počakat. 8x medijev tako ni za dobit, ča pa že, so bistveno dražji. Kvaliteta zapisa ni takšna kot pri 106, verjetno bodo to odpravili z novejšimi firmwari; pečke še ne podpirajo vsi programi...

Jaz sem z DVR-106D povsem zadovoljen.

Če se ti gre samo za hitro DVD zapisovanje, je trenutno boljša izbira NEC 2500A.

Dr_M ::

no ce ze govorimo o 107/A07, se jih se ne da kupit pri nas in verjetn jih se neki casa ne bo. tut v tujini mors met ksna globoka poznanstva ce to hoces dubit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

polde66 ::

mam pioneer 106D - zakon, noben dvd me še ni opeku ne + in ne -
tolk o tem
upajmo da bo tud kaka nadgradnja iz omenjenega v 107 pa bo problem rešen, zaenkrat solidn dnar za solidno pečko

LP Andrej








nove stvari so veliko dražje, pa vprašanje če je vredno

OmaDesala ::

no ce ze govorimo o 107/A07, se jih se ne da kupit pri nas in verjetn jih se neki casa ne bo. tut v tujini mors met ksna globoka poznanstva ce to hoces dubit.


JAE jih je dobil (kolega ga ze ima doma).

boštjan ::

OmaDesala,si 100%,da jih JAE ima in kako deluje?

OmaDesala ::

100% jih je JAE imel v petek (kako je danes ne vem).
Bom povprasal kako deluje.

mrbungle ::

Res čudn8-O . Jest sem jih v ponedeljek (predvčerajšnjim klical), pa mi je model v trgovini rekel, da jih dobijo konec tedna ali pa drug teden. Mi je pa ponujal NEC 2500 za okol 31000 (nekam nizka cena) in NEC 1300 za 30000 SIT. A se vam kej svita, kaka bo cena 107/A07-ke.

boštjan ::

cena 107,naj bi bila okoli 37k,s tem da je bulk verzija.
OmaDesala,da ni tvoj kolega 106 kupo

sloxl8 ::

Mater jim... :)

Razprodano, dobijo konec februarja.

WildTHink ::

Jest mam NECa 1300 in mi dela brez problemov! In tud DVD komponenta mi potem prebere vse posnete DVDje!
So... are you red or blue?

boštjan ::

107 dobavljiva čez 15-20dni,sem pravkar dobil mail od JAE.

Cosmo ::

A ve kdo kdaj pride k nam oz. v Avstrijo Liteon 812S? Sem gledal malo na netu pa ga niti v US še ni za kupit. Na homepagu pa piše da so ga releasali 19.1.04.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Dr_M ::

tega ne bo pomoje se ksn mesec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

globoko grlo ::

jest bom šel kr neca 2500 kupt, se mi ne da čakat na pionirja
a majo tile dvdrji tut kkšno regijsko zaščito al ne

Dr_M ::

seveda ma regijsko zascito. ampak r1 bos bl tezko dubu. :) mogoce ma ksn tvoj frend film al pa 2.
jest mam dvd pogon ze 6 let, pa sm do zdej meu doma 2 al pa 3 filme regije 1.
drugac pa se dubi firmware brez regijske zascite.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

A nebi ti raj kupil kakega pogona, ki je mogoce ze malo bolj preverjen? O tem NECu se zlo tezko kake konkretne informacije dobi al sem samo jaz zgresil? Kar se pa regijske zascite tice pa sploh ni treba firmwara menjat, ker mas tkointko programe regionfree k jih z neta lahk kadarkol potegnes in ti nardi tvoj drive regionfree. Lih tud zato predlagam kak bolj preizkusen drive, ker bi znal dlje trajat, da se za tega NECa kaki taki cukrcki najdejo. Pa zaenkrat je na netu dalec najvec podpore pa hackov prav za Liteona. Se splaca met to mal v mislih pr nakupu. Drugac so si pogoni itak bolj ali menaj hardwersko podobni. Pa ce sem prav razumel bodo s firmwerom dobili podporo dvoslojni peki, ko bo cas za to. Pa mediji.

Vrag ::

nec 2500 ni slaba izbira ja.. ceprav sem sam bolj privrženec lg-ja ker ga tud mam...:D
je pa razlika v ceni kaksna 2 jurja.. s tem da je lg cenejši...

globoko grlo ::

FW za NECa 2500 je že, to ni problem, če so si HW podobni pol itak ni pene, bi mogu vsak ok delat, jest ga bom kr vzel, pa povedal kak se obnese

lp

Dr_M ::

no mene kr veseli, da se folk javlja za poskusne zajcke:) sej, usak more 1x bit ane :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

No sej kake panike ni, sej more zadeva bit OK. Je pa tud mal uzitek probavat.
Glej da porocas.

0:)

mrbungle ::

Jest mam občutek, da so si pečke hardwersko identične(npr Liteon 401=411=811, ali NEC 1100=1300=2500,...), samo da proizvajalci namerno zavlačujejo-pač razvijejo mehanizem in ga večkrat tržijo kot novost, pri tem pa spremenijo oz. dodelajo samo software (firmware)8-O . Seveda ne takoj, tako da jim lahko sledijo tudi proizvajalci medijev. To dokazuje tudi trud nekaterih izmed vas, ki vam je uspelo modificirat 401 v 411 ali 411 v 811:D , nekdo je javil tudi, da je spremenil Nec 1100 v 1300, gotovo se ga da tudi v 2500. Tko je tud pri drugih komponentah (npr Barton 2500+ je bil v začetku nezaklenjen-ga imam- in je brez problemov deloval pri default voltaži na 3200+, sam zdej so jih pa začel zaklepat, tako da lahko kupiš 2500, 2600, 2800,... Pač da pokrijejo vse cenovne razrede). Sej veste, da ferme ne bi imele dobičkov, če bi takoj izdale na tržišče top model, ki bi na policah ostal kar nekaj časa. Je treba postopoma...

OmaDesala ::

DVD pekac:
Code: DVR-A07U
Win XP razpozna kot: DVR-107D
Mfd: December 2003
FW verzija: 1.01 (popravljena verzija -sem se zatipkal)

Instalacija sla brez problema. Zapekla nisva se nic konkretnega (sva se igrala z DVD+RW in nastavitvami). Zato pa je veliko vec testov tukaj

Zgodovina sprememb…

OmaDesala ::

nec 2500 ni slaba izbira ja.. ceprav sem sam bolj privrženec lg-ja ker ga tud mam...
je pa razlika v ceni kaksna 2 jurja.. s tem da je lg cenejši...


Ne bo drzalo NEC2500 je cenejsi npr. tukaj stane 32k5

boštjan ::

OmaDesala,kolko je kolega dal zanj?

OmaDesala ::

Malo cez 37000 SIT

elfstone ::

Vrag ::

OmaDesala odvisno kje gledas;).. jaz sem primerjal tukaj

boštjan ::

to je LG pekač

OmaDesala ::

Poleg tega da je LG je se vedno drazji.....sicer pa je nekdo omenjal da je pri JAE NEC mozno dobiti za 29k.

boštjan ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220291 (11807) svejk
»

Rabim pomoč med izbiro dveh dvd pekačev, ker sam ne poznam najbolje.

Oddelek: Kaj kupiti
91396 (1256) mercho
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656146 (4762) pingo76
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009185 (6809) AtaStrumf
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412357 (1575) Caligula

Več podobnih tem