» »

sacd vs dvd-a vs vinilka

sacd vs dvd-a vs vinilka

CaqKa ::

nadaljujte svoje misli iz te teme ker ste malo zašli offtopic


ključne besede za to temo:
SACD DVD-A DVDA vinil vinilka audio audiofill audiofil DAT HDCD komponenta
  • spremenil: CaqKa ()

glinik ::

CaqKa, lepo da si odpri tako temo.

Samo kaj nam bo?Saj je tako hudo malo ljudi, ki je sploh slišalo SACD, plus tega pa da bi še obvladali audio.Da se o DVD-A ne menim, ki je še bol eksotična tema.

Jaz osebno poznam zelo malo peščico ljudi ki je imelo možnost slišat SACD.Baje da špila ko šus :D !!To pa je tud vse kaj se lahko trenutno reče :'(

Zdaj počasi se bomo slišali za predstavitev :D .V torek še imam zadnji ustni izpit, pol pa bo cajt za hobije :D .

Lp

qshtr ::

No, js pa mislim, da bi tole lahko bila zelo u redu tema. Sam nisem kakšen znalec, zato bi mogoče za začetek prosil, da mi kdo, ki ima kaj izkušenj z vinilkami razloži kaj je tako fajn pri tem.

Kar sem sam slišal vinilke (res dolgo od tega in šit komponente) nisem bil popolnoma nič impresioniran (klik, prask, ...). Mel sem par debat z t.i. "audiofili" ampak niso nikamor vodile, ker se mi je zdelo, da nekao je to kot neka "religija" analognega zapisa zvoka.

Zadeva me zelo zanima, tako da če je kdo pripravljen, prosim, za mnenje.

lp

Poldi112 ::

Ti pejt na Parmovo h Kuzmi (upam da si iz Lj) poslusat njegov gramofon (trgovina Vklop) in pol bos vedel. Vse kar ti drugi trobimo je zate prakticno neuporabno. Slisis in si ustvaris mnenje. In pol se prerekas z drugimi zakaj se na takem sistemu lepse slisi kot na drugacnem :)

CaqKa ::

ja namen teme je pač tak da se tukaj o tem menite, ker je prvotni naslov one teme bil čisto drugačen ter uporabnikom nebo nič povedalo ko bodo "iskanje (psevdo)" uporabili.
s uvedbo te teme bi samo rad obržal red in kulturo foruma.

lp moderator

glinik ::

Poldi112

Je že res, da je fajn malo do Kuze it in malo poslušat.Samo kaj, če jim redkokdaj vredi špila.Valda, da pol tiste hudo drage kom. ne opravičijo svoje cene.Tam so samo prodajalci in ne audiofili!Kdor prodaja tako robo, bi že moral imet vsaj malo "filinga" za muziko.Ne pa oni ! Samo zaslužek jim gre po glavi.Bogemu Akrapoviču (izdelovalec motornih izpušnih cevi)so prodali 3 Gryphonove monobloke (si sploh lahko misliš koliko to stane 8-O 8-O ? ) A ded pa nima pojma, samo da je močno in da lepo zgleda :D

Lp

registr ::

Hm zanimivo?!? Sem lastnik DVD-A/SACD predvajalnika ,prav tako kot starega dobrega gramofona in kaj mislite kaj igra najbolje??
Gospod Kuzma bi bil prav gotovo vesel če bi tole bral,kajti niti DVD-A ,niti SACD se ne more primerjati z mojo kombinacijo Kuzma Stabi/Stogi.Če fantje ne verjamete sem pripravljen s komerkoli in kadarkoli izvesti slepi test omenjenih komponent,kajti veliko istih glasbenih del posedujem tako na vinilu, kot na DVD-A in SACD (ravno zaradi primerjave).
Veliko mojih prijateljev niso verjeli dokler niso slišali.
Torej....če niste 100 % o čem govorite, ne trdite nasprotno.

iration ::

Dobro, preden sploh karkoli trdim v tej temi, bi rekel, da je tvoje mnenje, registr, popolnoma subjektivno, in da ne iščemo vsi istih detajlov v muski, in nam ne pašejo isti toni ali frekvence, ali tranzistorji ali lampe, vinilke ali sacd/dvd-a, ... in da nekateri poslušajo/-mo musko, ki se na še tako dobrih (in dragih) lampaših (+gramofon za x.000€) ne sliši dobro.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni...

Moram tudi tukaj pristaviti svoj lonček....Sam nimam izkušenj z novejšimi digitalnimi tehnologijami (nisem še poslušal ne SACD ne DVD-A) kot tudi ne z avdiofilskimi analognimi konfiguracijami, lahko pa podam mnenje za "cenene" kofiguracije. Konkretno za mojo "ceneno" konfiguracijo :D .

Torej lastim si Technicov gramofon (z Ortofon MM odjemno glavo) in Onkyo CD predvajalnik. Trdim, da je CD tehnologijav mojem primeru pri poslušanju superiorna samo v eni stvari, to je šumnost. Zadeva je pomembna predvsem pri tihih pasažah posnetkov z veliko dinamiko in tam lahko res kvari užitek pri poslušanju. Jasno je tudi, da sta karakterja zvoka malo različna (predvsem pri višjih frekvencah), vendar mi zvok obojnega ugaja, dobra vinilka mi pripravi prav tolikšno mero ugodja kot dober CD...Skratka, nehajte poslušat komponente in poskusite poslušati glasbo...

Samo moja dva stotina....

Pa fajn poslušanje želim...

LP

Jože

Poldi112 ::

glink
>Tam so samo prodajalci in ne audiofili!

Vecje bedarije pa se ne.
Vsaj trije, ki tam prodajajo, imajo posteno pojma o audiu in glasbi. Ali bos mogoce rekel, da Kuzma ni audiofil?
Pa kaj ti ves zakaj je tisti gospod kupil monobloke? In kaj te to briga? En iz Corrado mi je povedal, da so enkrat modelcku pripeljali zvocnike za par tisoc ? (mislim da System Audio). In jih je skoraj kap, ko jih je hotel imeti v kotu. Ampak kaj ces. Oni so jih kupili, ker lepo pasejo k pohistvu. Ce bi Jamo Studio lepse izgledali v njihovi sobi, bi kupili tiste. A je zdaj firma zato kaj kriva?

Trancedeejay ::

Poldi katere System Audio,kaksna je bila cena.....poznam System Audio v nulo,pa cene tudi,tako da me zelo zanima kaksno ceno bi navedel. Pa se zanima me kdo ti je kaj povedal.....ce poznas folk iz Corrada in AC,te mogoce tudi jaz poznam.
Torej res me zanima....katere SA naj bi prodali za koliko sit?
Have a nice Day

Matt

Poldi112 ::

Ja, vidim da je tam, kjer bi moral biti $, pristal ?
To o kupcu, ki je kupil zvocnike za okras, sem slisal na HIFI show-u. In niti ne vem od koga. Ljudi v corradu poznam samo na izgled. Enega z brcicami, ki je bil v sobi z Gryphonom, in enega mladega, ki je bil v sobi z Densen Beat. Je pa tega ze dolgo in res ne vem vec. Zapomnil sem si tisto, ker mi je bilo zelo zanimivo:). Je pa zalostno, kaj je ratalo iz Corrada.

Trancedeejay ::

Lahko ti povem da je najdrazji zvocnik,ki ga je System Audio naredil kostal 3380 eur(par).
Drugace pa so ti zvocniki zelo poceni glede na to kaj ponujajo. Vsekakor B&W ni konkurenca.Samostojeci modeli pa niso bili drazji od 1500$
Tako da si s tem ko si napisal nekaj tisoc $ najbrz malo falil:D

Kaj pa je ratalo iz Corrada?

Have a nice Day

Matt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

ej dečka! ne mi offtopic skakat. o corradu se lahko menita na privat.

Poldi112 ::

3500 eurov ali par tisoc dolarjev, kje sem jaz tukaj falil? Itak je to povrsna ocena.
pa btw (sorry CaqKa, ampak za vsak detajl se mi ne zdi smiselno nove teme odpirat), sem sel zdele pogledat na Corrado, kaj prodaja. In zdaj celo Gryphona ni vec. Vse kar je ostalo je Jamo, Onkyo, Ortofon. Ce odmislimo Ortofon, ki je za gramofone (in ne upam rect da so slabi, ker ne poznam), je to ena ziva zalost. Razen ce imas se vedno Technics in razmisljas o Nad-u. Pol je to trgovina zate.

Trancedeejay ::

Poldi na prodajnih policah so tiste firme katere se prodajajo.Ce en na let kupi Gryphona,se ga ne splaca imet.Pol firm s HI-FI bo itak propadlo.Za nekatere se ze ve,samo o tem ne bom govoril.
Corrado ima: Energy,Athena,Mirage,NAD,Onkyo,Bandridge,Jamo,WBT,
By the way,Ortofon je ena najbolj priznanih firm za gramofonske igle,med DJ-ji najbolj iskane igle na svetu.
Za vse nastete stvari je Corrado uvoznik
Me zanima kako bi zivela v sloveniji avtohisa z Lamborghiniji - Corrado se vedno stoji.
Have a nice Day

Matt

Poldi112 ::

Mene ne zanima, koliko jih prodajo. S stalisca audiofila je zalostno to, kar se je z njimi zgodilo. Saj lahko prodajajo tudi druge, poceni stvari, samo da pa vse kar je kakovostnega je pa pac zalostno.
In ce prodajajo se druge strani, je pa tudi zalostno, da imajo tako stran, kot jo imajo. In gor se vedno pise: Life is too short for a boring HIFI. Pa Densen ne neka blazno draga firma.

Trancedeejay ::

Ti pa res nic ne zastopis.
A zastopis da vecina kupuje stolpe za 50 jurjev ali pa se manj.Ti bi kmalu propadel,ce bi imel HI-FI stacuno.Kolk folka se pa zanima za HI-FI,zelo malo. Se NAD in Onkyo sta predraga za ljudi. Kupis pa Silverline od NAD.
Kaj pa imas doma ce smem vprasat?
Have a nice Day

Matt

Poldi112 ::

Ti nic ne zastopis. Saj lahko prodajajo Sony, ampak da cisto ves dober program ukines je pa sramota za firmo. Zakaj Kuzma lahko zivi. Zakaj Intek?
Imam Densen DM-10, Primare D-20 (oboje iz Corrada) in Sonus fFaber Concerto.

glinik ::

Pa saj lahko kupiš Gryphona !

Ki je tu problem, samo $$$ moraš imet.Zdaj ima zastopništvo Vklop.Če ovi rus ni nič prodal.Valda da Rassmusenu to ni bilo všeč.Kdo ne zna , ne zna.

Lp

CaqKa ::

štale ne delam jaz, ampak vidva dečka, ki se v temi o razlikah med svcd dvda in vinilkah pogovarjata o trgovini.

--lp moderator

CaqKa ::

tale tema je namenjena izključno debatiranju o zvoku na sacdju dvdaju ter vinilkah. oziroma podobnih novejših nosilcih glasbe. vse drugo bo brisano!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073371 (5334) MaStr
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187485 (52628) Janac
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428537 (13861) CoolBits
»

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19514137 (10574) Trancedeejay
»

Za avdiofile

Oddelek: Zvok in slika
312791 (2407) CaqKa

Več podobnih tem